Czy potrzebne są indeksy?

Niezależna Gazeta Obywatelska1

IndeksSamorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego, wraz z sekcją studentów socjologii Socjolab, zainaugurował projekt „Co sondaż?”, który ma na celu badanie opinii akademickiej. Pierwszym pytaniem, które zadał SSUO dotyczy przyszłości papierowych indeksów na Uniwersytecie Opolskim i projektu przeniesienia procesu zaliczenia sesji do systemu USOS.

„Od tego roku wszystkie oceny z zaliczanych przedmiotów są zbierane za pomocą systemu USOS, co oznacza, że indeksy w obecnej postaci, przynajmniej w procesie administracyjnym, stają się niepotrzebne” – mówi Przewodniczący Samorządu Studenckiego UO Maciej Kochański. „Chcielibyśmy zapytać studentów, czy chcą aby dalej obowiązywały one na naszej uczelni i do tego ma posłużyć pierwszy ogólnouczelniany sondaż, w którym mogą wypowiedzieć się wszyscy studenci.”

W sondażu tymstudenci odpowiedzą na pytanie co chcieliby, żeby stało się z papierowymi indeksami.Możliwości są trzy:

– wycofanie indeksów (całkowicie znikną z naszej uczelni)

– pozostawienie indeksów (będą funkcjonować w niezmienionej formie)

– symboliczne pozostawienie indeksów (każdy student będzie mógł sam zadecydować na początku studiów, czy chce mieć indeks, czynie).

Pojawiły się jednak głosy studentów bardzo przywiązanych do tradycji zdobywania wpisów. „Indeks to jednak tradycja, coś co zostanie nam na długo i co będziemy ukrywać przed dziećmi” – pisze Paweł podczas dyskusji, która rozwinęła się profilu SSUO.„Rozumiem cyfryzację, ale naprawdę indeks nie jest aż takim utrapieniem aby się go pozbywać.”

Teraz czas na głos studentów. Każdy z nich otrzyma na swoją uniwersytecką skrzynkę e-mailową specjalną wiadomość, dzięki której otrzymuje możliwość oddania swojego głosu. Sondaż potrwa do 28 stycznia, a wyniki zostaną zaprezentowane tego samego dnia podczas posiedzenia Parlamentu Studentów, kiedy to zostanie podjęta także odpowiednia uchwała w tej sprawie.

T

  1. Irena
    | ID: 9a52632a | #1

    Ciekawa jestem wyniku.Osobiście byłabym za tradycyjnym indeksem.To nie tylko tradycja. Ale świat idzie naprzód,to trzeba wziąć pod uwage.

Komentarze są zamknięte