Stowarzyszenia obywatelskie popierają strajkujących górników [fotorelacja z Gliwic]

Niezależna Gazeta Obywatelska6

Strajki górnicze fot. Tomasz Piasecki (6)Drodzy Bracia Górnicy! W imieniu stowarzyszeń obywatelskich od lat walczących w Polsce o naprawę ustroju – gruntowną reformę sądownictwa, zmianę ordynacji wyborczej -wyrażamy Wam nasze pełne poparcie w sprawiedliwej walce o utrzymanie Waszych miejsc pracy.

Jest skandalem, że rząd polski – kraju mającego największe zasoby węgla w Europie i jedne z największych w świecie, nie potrafi rozsądnie i zgodnie z interesem całego Narodu gospodarować tym dobrem. To wynik całkowitego oderwania się polityków od społeczeństwa, ich braku dbałości o dobro wspólne i zasady sprawiedliwości społecznej.

Dlatego aby Wasz protest przyniósł sukces należy doprowadzić do gruntownej RESTRUKTURYZACJI władzy w Polsce – zmiany ordynacji wyborczej i wybrania nowego sejmu w jednomandatowych okręgach wyborczych oraz gruntownej reformy prokuratury i sądów – tak by ci co doprowadzili i nadal doprowadzają do okradania kopalń, górników i innych pracowników byli przez organy ścigania wykrywani i osądzeni a nie ochraniani. Polskie organy ścigania nigdy prawdziwych przestępców w Polsce nie ścigały i nadal nie ścigają. To także jedna z podstawowych przyczyn waszej obecnej sytuacji.

Tylko nowe władze – działające w interesie i pod kontrolą obywateli – mogą opracować nową, służącą nam wszystkim politykę gospodarczą, zapewnić Polakom rozwój i nadzieję.

Popieramy Was i jesteśmy gotowi przyłączyć się do Waszego protestu jeśli będzie taka potrzeba.

Nysa – Bielsko-Biała 13 stycznia 2015 r.

 1. Jerzy Jachnik – Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu Sądów –Prokuratur-ZUS, Bielsko-Biała;
 2. Janusz Sanocki – Stowarzyszenie „Obywatele Przeciw Bezprawiu” – Opole-Nysa
 3. Jerzy Pietrzyk – Stowarzyszenie Na Rzecz Praworządności w Lublinie
 4. Łukasz Gojke – Stowarzyszenie Niepokonani Polska
 5. Krzysztof Musialski – Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu Katowice
 6. Marian Światowski – Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu Wrocław
 7. Jan Derbis – Społeczny Komitet Ochrony Praw Człowieka Wieluń
 8. Ireneusz Ślęczka – Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu Nowa Sól
 9. Tomasz Polewko – Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu Chorzów
 10. Włodzimierz Olewnik – Fundacja na rzecz ofiarom porwań im. Krzysztofa Olewnika Drobin
 11. Robert Chęć – Stowarzyszenie Stop Bezprawiu – Lublin
 12. Roman Zawiślak – Ogólnopolski Ruch Obrony Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją ([email protected])
 13. Tomasz Naruszewicz – Solidarni 2010 Oddział Lubuski Zielona
 14. Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO – Anna Szmelcer – przewodnicząca, Edyta Jaroszewska Nowak – wiceprzewodnicząca, Anna Bednarek –skarbnik;
 15. Aleksander Szymczak – dziennikarz
 16. Władysław Wiatrowski – „Oburzeni”, Żłobizna gm. Brzeg;
 17. Piotr Smoter – „Liga Nyska”, Nysa;

 1. | ID: 5342512f | #1

  Można się dopisać. Kto dołączy do koleżanek i kolegów?

 2. Irena
  | ID: 06454a6c | #2

  Dołączam do protestu górników, bo tam gdzie protest Liga Nyska popiera, jest słuszność i sprawiedliwość.Pan Sanocki i pan Smoter są gwarantami dobra.Dodać należy,ze te kopalnie mają wysokokaloryczny węgiel i jego wielkie pokłady. Są więc łakomym kąskiem dla obcokrajowców. Niestety, 38 poslów z 37 milionowego narodu polskiego zadecydowalo za likwidacja,upadłością czterech kopalni. Nie wiem jak to nazwać, bo przeciez nie jest to żadna restrukturyzacja, gdy czynnik społeczny nie ma możliwości ani czasu wypowiedzenia się do kwestii,która jego byt przesądza,co tutaj ma miejsce.Boje sie rozlewu krwi.Anioł Stroz niech czuwa nad nami.

 3. ely
  | ID: 0047803e | #3

  Trwa proces likwidacji państwa polskiego przez koalicje PO-PSL , zostawia nam wydmuszke państwa z nazwą ( będziemy kolonia NIemiec). Zlikiwidowali cementownie,stocznie,zagł. wałbrzyskie , teraz Śląsk następnymi będzie miedż, węgiel brunatny.Likwiduja polski przemysł wydobywczy.
  Jedna z 4 likiwdowanych kopalń ma pokłady węgla na 90 lat. Niemcom w zeszłym roku koncesje na wybudowaie kopalni w Orzeszu dał Tusk,czy przypadkiem pozostałe 4 nie szykuje dla nich Kopacz ?????

 4. ely
 5. ely
 6. ely
Komentarze są zamknięte