Orszak Trzech Króli i inne wydarzenia w Diecezji Opolskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska2

5_Orszak_Trzech_Kroli_2015_plakatWe wtorek 6 stycznia br. ruszy Orszak Trzech Króli w Opolu. Wydział Katechetyczny przy współpracy z podmiotami kościelnymi i świeckimi przygotował kolejną edycję Opolskiego Orszaku Trzech Króli. Odbędzie się on we wtorek, 6 stycznia 2015 roku, o godz. 14.00. Początek na deptaku (skrzyżowanie ulic Krakowskiej i Damrota) i przejście w kierunku opolskiego Rynku.

Orszak Trzech Króli w Nysie i Raciborzu. Orszak Trzech Króli odbędzie się na terenie naszej diecezji także w Nysie i Raciborzu. Orszak „nyski” rozpocznie się na Rynku Solnym w Nysie o godz. 15.00 i przejdzie na plac przed Bazyliką. Na placu wspólne kolędowanie z lokalnymi zespołami oraz możliwość zrobienia zdjęcia z prawdziwym wielbłądem. Orszak w Raciborzu rozpocznie się o godz. 14.00 na parkingu przy ul Mariańskiej (przy nerce koło kościoła św. Mikołaja) i przejdzie ul. Mariańską, Generała Jarosława Dąbrowskiego, Różyckiego, Londzina, Pl. Wolności, Nową do Rynku Głównego

Pielgrzymka Biegaczy i Bieg Karnawałowy „Pielgrzym”. W sobotę 3 stycznia 2015 roku przy Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny odbędzie się Pielgrzymka Biegaczy połączona z Biegiem Karnawałowym pt. „Pielgrzym”. W załącznikach 2 i 3 przesyłamy elektroniczną wersję plakatu z programem oraz regulamin dla uczestników biegu.

Zaproszenie do kolędowania misyjnego. Referat Misyjny działający przy Kurii Diecezjalnej w Opolu zachęca m.in. na swojej stronie internetowej www.misjonarze.opole.pl  do corocznej Akcji Kolędników Misyjnych. Z każdym rokiem coraz więcej dzieci w naszej diecezji angażuje się w tę akcję. W wielu parafiach kolędowanie stało się już tradycją. Jak mówią sami kolędnicy, jest to niezwykle piękny sposób przekazywania ludziom dobrej nowiny o narodzeniu Mesjasza, a także informacji o trudnej sytuacji ich rówieśników w krajach misyjnych. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczane są na projekty przedstawione przez naszych misjonarzy w ramach Funduszu Pomocy Misjonarzom Diecezji Opolskiej. Potrzeby i problemy, z którymi borykają się na co dzień, są bardzo wielkie, dlatego modlitwy, wyrzeczenia i ofiary kolędników misyjnych mają stać się konkretną pomocą dla tych, którzy tej pomocy od nas oczekują. Misjonarze pracują często w najuboższych regionach, gdzie panuje niesprawiedliwość, przemoc, nędza, i głód, oraz brak szkół i lekarstw.

Diecezjalny Przegląd Kolędników Misyjnych. Akcję Kolędników Misyjnych zwieńczy jubileuszowy 10. Diecezjalny Przegląd Kolędników Misyjnych, który odbędzie się w sobotę 7 lutego 2015 r. o godz. 10.00 w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu. Do udziału w nim serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia przyjmujemy w Wydziale Duszpasterskim do 31 stycznia 2015 r.

 1. Irena
  | ID: b944ddb8 | #1

  Bardzo lubie to świeto Dzień Trzech Króli to dla mnie przypomnienie z lat szkolnych. Na lekcji plastyki robilismy korony, na bazie bristolu i opakowań,pozłótkami z czekolady,ktore kazdy z uczniów w ciagu roku gromadził – następnie -obklejane. Klejem byla mąka z wodą i tasma izolacyjna. A płaszcze królow wykonali rodzice, barwiac bawelne na kolor złoto-zółty,bordowy,zielony Chłopcy tworzyli trójki i chodzili po domach.Winszowali i bardzo ładnie spiewali kolędy. Kolędy były spiewane na lekcjach muzyki, na religii,w rodzinach. w kościele i prawie wszyscy m.in. ja, umieliśmy na pamięć. A Orszak zapewne będzie zawieral elementy bogatsze.Dziekuje organizatorom.

 2. PR
  | ID: 8c94d24b | #2

  A dlaczego to ngopole.pl nie pisze o tym, jak to Fundacja Orszak Trzech Króli zaprosiła żydowicę HGW na patrona honorowego Orszaku w Warszawie?
  Uważam że powinno się w związku z tak haniebną decyzją bojkotować tę uroczystość pod patronatem tejże fundacji. Jak można zapraszać zbriodniarę , która ma na rękach krew niewiniątek ze Szpitala Św. Rodziny poprzez odwołanie Prof. Chazana !!!

Komentarze są zamknięte