Żygadło: To my – obywatele możemy w 2015 roku zadecydować w jakiej Polsce chcemy żyć!

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Łukasz Żygadło13 grudnia obchodziliśmy nie tylko rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, ale również czwartą rocznicą powstania Niezależnej Gazety Obywatelskiej w Opolu. Pamiętam co wówczas mówi Tomasz Kwiatek, inicjator przedsięwzięcia… Pamiętam jak dziś. Tomasz powiedział, że musimy zbudować środowisko, które będzie chciało pracować i publikować teksty ważne dla Opola, aby za cztery lata, po kolejnych wyborach samorządowych mieć poczucie, że udało się osiągnąć pewien cel, którym było zwycięstwo prawicy w naszym pięknym mieście.

Chyba czuwała nad naszą ideą opatrzność bł. Alojzego Ligudy. Rozpoczynamy rok 2015 z prezydentem dającym nową jakość i nadzieję na rozwój Opola, wiceprezydentem czystym jak łza i uczciwym, a przede wszystkim pracowitym, przewodniczącym Rady Miasta, który jest rzeczowy i ma wiele wartościowych pomysłów, koalicją w Radzie Miasta w której coś do powiedzenia ma od lat marginalizowane w mieście Prawo i Sprawiedliwość. Najważniejsze jest jednak całkowicie odsunięcie od władzy Platformy Obywatelskiej. Fakt – PO rządzi w Sejmiku, jednak wyraźnie widać stopniowe osuwanie się poparcia dla tego ugrupowania w każdym regionie.

W tym roku wybierzemy prezydenta Polski, oraz pójdziemy do urn zagłosować na posłów i senatorów. Czy czekają nas nowe niespodzianki? A może zapytam inaczej: jakie niespodzianki czekają nas w tym roku?

Gdzieś na końcu myśli, tli się we mnie przekonanie, że po problemach z działaniem PKW, nasze głosy w wyborach mają jeszcze choćby minimalne znaczenie. Jeżeli to prawda, jeśli moja nadzieja nie jest błaha, to wiele zależy od nas samych. To my – obywatele możemy w 2015 roku zadecydować w jakiej Polsce chcemy żyć, jakiego mieć prezydenta, premiera, posłów i senatorów. Wierzmy w to i w silną Polskę. Chyba, że ktoś potrafi inaczej…

Łukasz Żygadło

 1. Irena
  | ID: 0f2a9880 | #1

  Szanowny Redaktorze.Steskniłam sie za Panem.Zycze w Nowym Roku zdrowia,pomyślności na niwie zawodowej i rodzinnej. Felieton jakze trafny.pozdrawiam

 2. Eleonora
  | ID: 496d2b0e | #2

  Pan redaktor pisząc ten tekst, chyba jeszcze
  — nie wytrzeźwiał :))

  Prędkiego powrotu do rzeczywistości życzę!

 3. Eleonora
  | ID: a4fa7cee | #3

  Jeszcze raz w kwestii WIKu
  Panowie młodzi ” konserwatyści” uczciwi, niezłomni, czyści jak łza…

  Wiecie ile pan prezes znający się na wodociagach, podobnie jak dotychczas sprawdzał się w

  – PKN Orlen, Kompanii Węglowej, był też prezesem klubu Wisła Płock

  otrzymał odprawy z Płocka?!
  Uprzejmie informuję zacnych partyjniaków powiązanych z PIS, że skromne 55 tysięcy złotych!

  Prawdziwy człowiek renesansu, zna się ropie, węglu, trudni się odpłatnym harataniem w gałę…
  Panie Kowalski Kwiatek Strzałkowski Jaki

  Jaką przewidujecie odprawę za rok albo dwa dla pana Leszczyńskiego, hę?!

  T…K…My…

  http://petroecho.pl/ile-kosztowaly-nas-odejscia-prezesow/

Komentarze są zamknięte