Razem dla słuchu: Bezpłatne badania w sobotę w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska

razemdlasluchuplJuż w najbliższą sobotę, 29 listopada w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu przy  al. W. Witosa 26 w Poradni Audiologicznej (I piętro, pokój 238) w godz. 8.00 – 14.00 odbędzie się „Biała Sobota dla słuchu”.

W ramach akcji organizowanej przez portal Razemdlasluchu.pl osoby mające głęboki ubytek słuchu (powyżej 60 dB) oraz pacjenci, którym aparat słuchowy już nie pomaga, będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich. Do dyspozycji pacjentów będzie lekarz otolaryngolog oraz inżynier kliniczny, który pokaże dostępne możliwości powrotu do świata dźwięków. Z bezpłatnych konsultacji będzie można skorzystać w sobotę 29 listopada. Zapisy na konsultacje pod numerem ogólnopolskiej infolinii „Razem dla słuchu” 22 3333 000.

Najbardziej powszechną przyczyną utraty słuchu jest wiek. Starzenie się to naturalny proces, podczas którego sprawność naszego ucha ulega stopniowemu osłabieniu. Drugą ważną przyczyną powstawania wad słuchu jest codzienne przebywanie w hałasie, który nas otacza. Dodatkowo,  w przypadku niektórych osób, permanentny szum jest elementem aktywności zawodowej. Pojawienie się problemu ze słuchem zwykle ma duży wpływ na życie codzienne i kontakty z innymi osobami.

Obecnie w Polsce żyje ponad 8,3 mln osób w wieku 60+ (to 21,5 % całej populacji – wg GUS, 31.12.2013 r.). Niedosłuch u osób w wieku senioralnym staje się coraz poważniejszym problemem, który ogranicza aktywność znacznej części polskiego społeczeństwa. Skalę problemu pokazują wyniki najnowszego raportu TNS Polska „Słuch polskich seniorów 2014” – wśród osób powyżej 60. r.ż. aż 77% respondentów stwierdziło, że ma problemy ze słuchem, utrudniające swobodną komunikację. Na szczęście słuch jest zmysłem, który dzięki osiągnięciom nauki i techniki w większości przypadków udaje się przywrócić.

W wielu przypadkach rozwiązaniem problemu z niedosłuchem jest aparat słuchowy. Jednak nie zawsze przynosi on zamierzone korzyści, a często nie może być zastosowany z powodu przeciwskazań medycznych. Istnieje jednak doskonała alternatywa dla niezbyt wygodnych i trudnych w codziennym użyciu urządzeń. To implanty słuchowe wszczepiane i użytkowane na całym świecie od ponad 30 lat. Są doskonałym rozwiązaniem, które dają szansę na całkowity powrót do świata dźwięków.

Pacjenci z głębokim niedosłuchem oraz ci, którym nie wystarcza już aparat słuchowy, mogą liczyć na implanty słuchowe. Operacja wszczepiania implantu słuchowego nie jest skomplikowana i co najważniejsze – jest w 100% refundowana ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Pacjent nic nie płaci, kwalifikacja, operacja wszczepienia oraz samo urządzenie są refundowane przez NFZ, który uznał te metodę jako najskuteczniejszą formę pomocy osobom niesłyszącym.

Pierwszym krokiem do uzyskania implantu słuchowego są specjalistyczne badania. Mieszkańcy Opola i okolicznych miejscowości będą mieli okazję wykonać je bezpłatnie w najbliższą sobotę 29 listopada 2014 r. w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu przy al. W. Witosa 26 w Poradni Audiologicznej (I piętro, pokój 238) w godz. 8.00 – 14.00.

Na konsultacje należy umówić się telefonicznie pod numerem ogólnopolskiej Infolinii „Razem dla słuchu” 22 3333 000 (rejestracja trwa od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 20:00).

Dodatkowe informacje:

Razemdlasluchu.pl
Zapisy pod numerem infolinii „Razem Dla Słuchu” 22 3333 000
Rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00
Koszt połączenia według stawek operatora

Komentarze są zamknięte