NGO Warszawa: Spotkanie w sądzie okręgowym Tuska, Giertycha, redakcji „Wprost” i Kwiatka

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Wprost z TUSKiem [portalmedialny.pl]Prezes „Stop Korupcji” Tomasz Kwiatek dziś tj 27.11  będzie świadkiem w procesie cywilnym między Michałem Tuskiem a tygodnikiem „Wprost”. O 10.30 w Sądzie Okręgowym w Warszawie odbędzie się rozprawa o ochronę dóbr osobistych jaką wytoczył Michał Tusk przez swego pełnomocnika byłego wicepremiera Romana Giertycha. Sąd wezwał na świadka Tomasza Kwiatka, który w imieniu Stowarzyszenia Stop Korupcji w dniu 9 sierpnia 2012 r. zawiadomił skutecznie Prokuraturę Rejonową w Gdańsku o możliwości popełnienia przestępstwa  polegającym na działaniu na szkodę spółki Port Lotniczy Gdańsk sp. z o.o. W tym samym czasie Michał Tusk świadczył usługi na rzecz klienta lotniska OLT Express sp z o.o., spółki która należała znanej na cały kraj firmy Amber Gold. Sprawa z Gdańska trafiła do Łodzi, gdzie łódzka prokuratura umorzyła śledztwo w marcu 2013 r. –  W tym postępowaniu ustalaliśmy, czy mogło dojść do bezprawnego wykorzystania i ujawnienia danych stanowiących tajemnicę portu lotniczego w Gdańsku. Całokształt dokonanych ustaleń doprowadził nas do wniosku, że brak jest podstaw do stwierdzenia, że wyczerpane zostały znamiona przestępstwa. Dlatego postępowanie zostało umorzone” – powiedział wówczas PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Sprawę umiejętnie „skręcono”, gdyż Stop Korupcji nie mogło wnieść skutecznie zażalenie na decyzję prokuratury. Taki czyn jest ścigany na wniosek pokrzywdzonego, a „prezes portu lotniczego w Gdańsku takiego wniosku nie złożył”. Zrobiła to natomiast organizacja pozarządowa jaką jest „Stop Korupcji” działająca na rzecz jawności życia publicznego. Prezes spółki poublicznej Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, co wówczas było oczywstym nawet nie miał zamiaru złożyć takiego pisma.
W listopadzie 2013 r. Roman Giertych zapowiedział, że w związku z pozytywnym zakończeniem  sprawy wobec „Fakt” [red. ma przeprosić Michała Tuska za podanie nieprawdziwych informacji, że grozi mu do 10 lat więzienia w związku z jego współpracą z OLT Express. Wydawca ma zapłacić 36 tys. zł kosztów procesu] skierował do sądu przygotowane już pozwy o przeprosiny i 50 tys. zł zadośćuczynienia przeciw wydawcy „Wprost” i „Super Ekspressu” za tę samą sprawę. Giertych przypomniał wówczas na łamach prasy, że wcześniej skierował już wnioski ugodowe do wydawców obu tytułów, ale zostały one odrzucone. Z tego powodu najprawdopodobnie 27 listopada br. na sali sądowej spotkają się Roman Giertych, Michał Tusk, adwokat Wprost oraz świadek Tomasz Kwiatek, autor zawiadomienia i prezes Stop Korupcji, który wskazał m.in możliwość złamania ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (art 23 ust 2.) przez Michała Tuska.
OLT Express powstało w 2011 roku w wyniku przejęcia przez strategicznego inwestora – firmę Amber Gold większościowych udziałów w dwóch polskich liniach lotniczych: OLT Jetair (przekształcone w OLT Express Regional) oraz Yes Airways (po przejęciu przekształcone w OLT Express Poland). OLT Express Poland złożył wniosek o upadłość 31 lipca. Kilka dni wcześniej, 27 lipca, wniosek o upadłość ugodową złożyła firma OLT Express Regional.Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/773341,michal-tusk-jako-pracownik-olt-express-dzialal-na-szkode-lotniska-prokuratura-umorzyla-sledztwo,id,t.html

stopkorupcji.org

 1. PiS w Opolu umiera!
  | ID: bdc82b5d | #1

  Powodzenia!

 2. ely
 3. ely
  | ID: 66d20440 | #3

  http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=22237

  Za rządów Platformy wydrenowano z Polski ponad 90 mld dolarów

  Według raportu Global Financial Integrity nasz kraj znalazł się w gronie 20 państw świata, z których w latach 2002-2011 „wyeksportowano” w nielegalny sposób najwięcej kapitału.

  Chodzi tu nie tylko o unikanie podatków płaconych w Polsce, ale także unikanie ich poprzez rebranding.

  Rozkład drenażu w poszczególnych latach:

  2002: 1,11 mld USD
  2003: 1,96 mld USD
  2004: 0,42 mld USD
  2005: 0,78 mld USD
  2006: 0
  2007: 3,3 mld USD
  2008: 12,2 mld USD
  2009: 10 mld USD
  2010: 10,5 mld USD
  2011: 9,1 mld USD

  Rc.pl/ as/

 4. Realista
  | ID: 2e2b6085 | #4

  Się chłopak przejechał do Warszawy.

Komentarze są zamknięte