NGO Wrocław: Tysiąc osób zaprotestowało przeciw PKW [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska3

imageOkoło tysiąc osób zgromadziło się w sobotę na wrocławskim Rynku, aby zaprotestować w związku z nieprawidłowościami podczas wyborów samorządowych. Stawili się działacze Ruchu Narodowego, Obozu Narodowo Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej, Unii Polityki Realnej, Kongresu Nowej Prawicy, Solidarnych 2010, Solidarności Walczącej oraz Narodowego Wrocławia.

Wśród zgromadzonych był między innymi Paweł Kukiz, który według nieoficjalnych danych został wybrany do sejmiku wojewódzkiego. Osoby, które przemawiały reprezentowały różne organizacje, będące w opozycji do obecnego systemu panującego w IIIRP. Podobnie jak w innych miastach- domagano się dymisji członków PKW, oraz powtórzenia wyborów.

Uczestnicy wznosili okrzyki i hasła uderzające w prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza oraz w tzw. „układ wrocławski”. Wielu miało ze sobą czerwone kartki, symbolizujące brak zgody na dalsze działanie PKW.

Pikieta rozpoczęła się o godzinie 14.00 pod oknami rady miejskiej Wrocławia w rynku przy pl. Gołębim. W budynku tym obok znajduje się również biuro Miejskiej Komisji Wyborczej.

Organizatorzy zapowiadają dalsze protesty w tej sprawie.

Autor i zdjęcia: Tomasz J. Kostyła

  1. ely
  2. ely
  3. Irena
    | ID: 017c6b97 | #3

    Dzieki za fotorelacje, Słuszna sprawa Niewazne głosy wyborców,to zmora kilku z rzedu wyborów,

Komentarze są zamknięte