Paweł Kukiz został radnym Dolnego Śląska z bezpartyjnego komitetu

Niezależna Gazeta Obywatelska7

Paweł KukizPaweł Kukiz, muzyk i działacz na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych, prawdopodobnie będzie radnym dolnośląskiego sejmiku. Wynika to z protokołu Miejskiej Komisji Wyborczej we Wrocławiu, która podliczyła głosy w jednym z okręgów wyborczych do sejmiku.

Paweł Kukiz startował w okręgu nr 1 obejmującym miasto Wrocław z ostatniego miejsca na liście KWW Bezpartyjni Samorządowcy. Zdobył 14 403 głosy.

Z podziału mandatów w tym okręgu wynika, że radną sejmiku zostanie również liderka tej listy i kandydatka na prezydenta Wrocławia Aldona Wiktorska-Święcka.

Komitet Bezpartyjni Samorządowcy powstał tuż przed wyborami w wyniku podziału stowarzyszenia Obywatelski Dolny Śląsk (ODŚ), któremu szefuje prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Działaczom tego komitetu nie podoba się koalicja Dutkiewicza z PO. Podkreślają, że „nie chcą być klientami partii politycznych”. Liderami nowego środowiska są prezydent Lubina Robert Raczyński oraz prezydent Bolesławca Piotr Roman.

Pierwszy komentarz Pawła Kukiza na FB:

Właśnie się dowiedziałem. O 18stej zasnąłem kamiennym snem ze zmęczenia. Obudziła mnie Żona (dzielna kobieta!) i szybko – zanim zdążę wpaść w szał -zakomunikowała: wygrałeś!

Strasznie sie cieszę. Startowałem z ostatniego miejsca (rezygnując z proponowanej „jedynki”). Wynik uzyskałem świetny. Dzięki WAM. Nie zawiodę. Diety- zgodnie z wcześniejszą obietnicą- przekażę na fundację propagująca JOW-y. A w sobotę jade do Wrocławia aby … żądać powtórzenia wyborów.

Przez co najmniej dwa ostatnie lata mainstreamowe media słały komunikat: „Kukiz rzucił muzykę bo idzie do żłoba”…. Wydałem płytę, zostałem radnym „bez diet” … Prawda ZAWSZE zwycięży. Wystarczy byc konsekwentnym i … zaufać .
DZIĘKUJĘ WAM, Przyjaciele!!!

tk

 1. Irena
  | ID: 4e6bc917 | #1

  Gratulacje panie Pawle.Prawda Zawsze zwycięży. Dziekuje.Anioł Stróz niech czuwa nad Tobą i Rodakami,pozdrawiam serdecznie,heej z gór dobrego dnia

 2. Realista
  | ID: 199fc41d | #2

  No to jak już weźmie pierwszą dietę OLO w Woskowicach będzie miał stałego klienta.

 3. ely
 4. ely
 5. Eleonora
  | ID: de82e413 | #5

  Ciekawy wpis:

  TW Oskar został w trybie pilnym ewakuowany (bo będzie potrzebny na później, na 2020 kiedy jako prezydent z premierem Gorzelikiem będą zmieniać ustrój na federalny) i myślę, że to był początek paniki w PO (bo nie wiadomo teraz czy – raz: nie zostali spisani na straty, dwa – jeśli nie to czy uda się pozacierać ślady) i maskowanego rozpadu. Sytuacje chciał wykorzystać PSL i przez zajęcie samorządów wejść do najwyższej tutejszej ligi politykierów, żeby docelowo zająć miejsce po PO.

  Jak okazywało się, że wynik PSL jest niespodziewanie wysoki zarządzono „awarię systemu” i trwają teraz negocjancie. Myślę, że jeśli się dogadają, to część polityków z PO przejdzie do PSL, a wyniki wyborów zostaną uznane za ważne. Resztówka z PO zostanie zostawiona sama sobie i z czasem zgnije, a miejsce PO zajmie PSL, w zamian oferując że pozaciera wszystkie ślady. PiS też to jest na rękę, bo w koalicji z odnowionym PSL będzie rządził ze dwie kadencje co najmniej, czyli do 2025 roku.

  Zajęcie PKW było spontaniczne, ale szybko została tam skierowana agentura, żeby to kontrolować.

  Moja badawcza hipoteza

 6. Fakt
  | ID: 65e8f4d6 | #6

  Z premierem Gorzelikiem???
  Na G. Śląsku by to było jeszcze możliwe ale w Polsce?
  Dziś sobota więc pani Ireno na zdrowie!

 7. Mariusz
  | ID: d6ee92af | #7

  Dzieki Kukiz, teraz wiem ze chce wrocic. Pozdrawiam.

Komentarze są zamknięte