Małgorzata Todd: Co to jest polskość?

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Małgorzata Todd Jesteśmy tymi, za których się uważamy. Polakiem jest każdy, któremu bliskie są rycerskie ideały. Kolor oczu, ani nawet skóry, nie wspominając o jakiejś tam „słowiańskości” nie ma tu nic do rzeczy. I odwrotnie, dla kogo „polskość to nienormalność”, ten jest oczywistym wrogiem Polski i powinien być zwalczany wszędzie, i na każdym polu.

Wmawianie Polakom braku tolerancji jest wyjątkową perfidią. Kiedy Europa płonęła stosami nietolerancji, jedynym schronieniem była Rzeczpospolita i tak jest po dzień dzisiejszy. Naszą wadą jest nadmiar tolerancji i wielkoduszność wobec tych, którzy na nią nie zasługują. Kiedy Europa tonęła w mrokach absolutyzmu, nasza szlachta wybierała króla w demokratycznych wyborach. Kto więc tu kogo ma prawo pouczać czym jest demokracja? A zatem, jeśli ktoś czuje się kundlem Europy, to marsz do budy i stulić pysk.

11 listopada władza PRL-u bis znowu posłużyła się prowokacją i znowu mieliśmy do czynienia z „ustawką”. Wystarczyło przejść się bocznymi ulicami, żeby nie móc wyjść z podziwu nad liczebnością i uzbrojeniem policyjnej armii. Może więc nie jesteśmy tacy całkiem bezbronni? Tyle, że w razie inwazji Putina nie wiadomo po czyjej stronie ta armia by się opowiedziała. A wracając do Marszu Niepodległości, to nie pomogła zmiana trasy na taką, na której nie było co podpalać. Policyjni przebierańcy upozorowali atak na swoich kolegów „dziwnym zbiegiem okoliczności” akurat tam, gdzie wcześniej zostały zainstalowane kamery TVN.

Ciekawe jak długo jeszcze pozwolimy tak się traktować.
Pozdrawiam i do następnej soboty.

Małgorzata Todd

www.mtodd.pl lub http://sklep.mtodd.pl

P.S. 1. Apelu dzisiaj nie ma ze względu na „ciszą przedwyborczą”.
P.S. 2. Poprzedni tekst zatytułowany „Brzydka konkubina” ma też swoją filmową wersję. Zainteresowanym mogę ją przesłać (11 379KB).
Polecam:

 1. Eleonora
  | ID: 9f4124cb | #1

  Pani Małgorzato miła!

  Skoro troszczy się pani o nas i bezustannie straszy złym Putinem
  Może będzie pani tak bystra i odpowie na pytanie
  – po co Putin miałby na nas napadać??

  Bogactwa naturalne wydaliśmy w ręce Sorosa.
  Rękoma patryjotów, podobnych do pani

  „Biznesy łupkowe Kulczyka i Sorosa

  Rządzący Polską od 2004 roku a więc rządy Belki, Marcinkiewicza – Kaczyńskiego oraz Tuska, wydały do końca 2013 roku 107 koncesji na wydobywanie gazu łupkowego w Polsce. Koncesje przede wszystkim otrzymały różne spółki zagraniczne, które nazwy przeciętnemu Polakowi nic nie mówią jak również, kto się kryje za nazwami tych spółek”

  całość:

  http://marucha.wordpress.com/2014/11/09/biznesy-lupkowe-kulczyka-i-sorosa/

  Młodzież ulokowalismy po angielskich zmywakach, po co więc ruskie mieliby napadać na starsze ( może i miłe w pani przypadku) panie?!

  A tak w ogóle rozumiem, że oprócz naturalnego wdzięku i talentu do pisarstwa
  Posiada pani umiejętności lingwistyczne, więc i angielski nie jest pani obcy… pani Tood?
  Proszę uważnie odsłuchać co też ten Putin rzecze…

  „Putin. Zabawa skończona, odłóżcie zabawki.

  Wielu ludzi na świecie nie zna przemówienia Putina wygłoszonego na Konferencji Wałdajskiej w Soczi. Deprecjonować ją i udawać że jest ono nieistotne mogą tylko ignoranci. Ci co nie doceniają swego rywala zwykle kończą marnie.

  Powtarzam ten wpis bo jakoś przeszedł bokiem a informacja jest bardzo ważna bowiem określa kierunek w jakim będzie w najbliższym czasie podążał świat. Byc może nawet do III światowej”

  całość:

  http://marucha.wordpress.com/2014/11/14/putin-zabawa-skonczona-odlozcie-zabawki/

 2. Eleonora
  | ID: 9f4124cb | #2

  Nie chcę być niegrzeczna ale pani wpisy dotyczące naszych sąsiadów są mniej więcej takich lotów:

  http://www.iv.pl/images/99902130100114584126.jpg

Komentarze są zamknięte