Poseł Garbowski wydał na zagraniczne wyjazdy 72 tys. zł na koszt podatnika, by kontrolować prawidłowy przebieg wyborów:)

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Janusz KowalskiPowoli dobiega końca moja kampania społeczna „Stop SLD – Stop Tomasz Garbowski” podobnie zresztą jak dobiega końca burzliwa kariera poselska byłego współpracownika Leszka Pogana pana Tomasza Garbowskiego z SLD.

Warto jednak pochylić się przed dzisiejszą konferencją prasową Tomasza Garbowskiego – na której być może pierwszy raz w trakcie tej kampanii wyborczej honorowo zachowa się i z uwagi na uwikłanie w aferę podpisową SLD złoży swój mandat poselski – nad ujawnionym w dniu wczorajszym przez Kancelarię Sejmu RP raportem na temat wyjazdów zagranicznych polskich parlamentarzystów.

Wniosek nr 1: Tomasz Garbowski z SLD jest najczęściej wyjeżdzającym poza granice Rzeczpospolitej opolskim parlamentarzystą – podobnie zresztą jak „poseł krymski” Adam Kępiński również z SLD. Myliłby się, zatem ten kto ogranicza aktywność poselską posła Garbowskiego do członkostwa w zespole parlamentarnym ds. przestrzeni kosmicznej. Tomasz Garbowski z SLD imponuje swoją międzynarodową aktywnością – posła Garbowskiego można było w ostatnich latach spotkać na wielu kontynentach!

Wyjazdy zagraniczne GarbowskiegoWniosek nr 2: niestety pomimo poniesienia przez polskiego podatnika kosztu ponad 72 tys. zł (!!!) na wyjazdy zagraniczne posła Garbowskiego tylko w tej kadencji Sejmu RP, w świetle afery podpisowej SLD, której twarzą jest Garbowski, wydatek ten został niewątpliwie zmarnowany. Tomasz Garbowski niczego w Azerbejdżanie czy Tadżykistanie się nie nauczył! Choć Tomasz Garbowski jeździł np. do Duszanbe obserwować prawidłowość procesu wyborczego wyborów parlamentarnych to bezspornym faktem jest, że nie zdołał skutecznie dopilnować procesu wyborczego ….swojej partii w Opolu.

Warto pamiętać, że afera podpisowa SLD zakończy się niebawem zarzutami dla działaczy lub sympatyków SLD, którzy kserowali listy pod zgłoszeniami list wyborczych do rady miasta Opola. W tym miejscu dodam, że zwrócę się wkrótce do prokuratury o udzielenie informacji na jakim etapie znajduje się postępowanie dot. wyjaśnienia afery podpisowej SLD i czy w tym kontekście planowane jest postawienie zarzutów karnych osobom funkcyjnym z SLD.

W wietle afery podpisowej SLD, której twarzą jest Tomasz Garbowski, dalsze wysyłanie posła SLD na sesje OBWE czy wyjazdy monitorujące prawidłowość procesów wyborczych są groteską graniczącą z potencjalną kompromitacją Polski na arenie międzynarodowej z uwagi na udział polskiego parlamentarzysty uwikłanego w wyborczą aferę. Polski nie stać na bezsensowne finansowanie turystyki dla skompromitowanego posła. Mając na uwadze przede wszystkim zszargany wizerunek miasta Opola aferą podpisową SLD należy oczekiwać, że Tomasz Garbowski na dzisiejszej konferencji przynajmniej wycofa się ze swojej wątpliwej międzynarodowej aktywności, na którą bezsensownie trwonione są środki polskiego podatnika.

Janusz Kowalski
Źródło: http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/komunikat.xsp?documentId=9863B4EE283C6481C1257D8E004F49D2

 

PS. Powyżej raport wyjazdów zagranicznych pos. T. Garbowskiego

 

  1. Irena
    | ID: 9ee2b1c4 | #1

    Tylko podziękować za dociekliwość autora.Grabowski z SLD to cwany lis.Zwiedzał świat na koszt podatnikow. Zapewne Mataczył przy podpisach. Taki poseł, to w cudzyslowie skarb. W jaki sposób rozwiązać Sejm.???

  2. Realista
    | ID: c6a98f64 | #2

    Trzeba znaleźć przeciwwagę dla Adasia”Wielgus K..sa” Hofmana?

Komentarze są zamknięte