Wyniki kwesty dla Żołnierzy Niezłomnych

Autor Obywatelski2

DSC_0207W Święto Niepodległości 11 listopada br. na ulicach Opola Młodzi Konserwatyści przeprowadzili II etap kwesty na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Niezłomnych w ramach ogólnopolskiej akcji Fundacji Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. W tym dniu w Opolu kwestowało 20 młodych wolontariuszy – uczniów opolskich gimnazjów i liceów oraz studentów.

Młodzież kwestowała przez cały dzień podczas odchodów Święta Niepodległości i na ulicach miasta. Łącznie udało nam się zebrać 2946.01 zł Kwota ta przekazana zostanie Fundacji Niezłomni i przeznaczona będzie na dofinansowanie Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów w zakresie badań przedgenetycznych i genetycznych. m.in. na poszukiwania miejsc pochówku, oględzin sądowo-lekarsko-antropologicznych, izolacji DNA, czy identyfikacji osobniczej. Każda przekazana złotówka to realna szansa na odnalezienie i identyfikację kolejnych Żołnierzy Niezłomnych. Pieniądze pozwalają też na zakup profesjonalnego sprzętu.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy kwestowali na ulicach miasta, a przede wszystkim mieszkańcom Opola za ich hojność i wsparcie akcji.

Grzegorz Krukowski – wiceprezes MK

  1. ely
    | ID: bab59fb9 | #1
  2. ely
Komentarze są zamknięte