Chabry zwyciężyły walkę o budżet obywatelski

Niezależna Gazeta Obywatelska

Budżet obywatelskiZagospodarowanie placu miejskiego przy ul.Chabrów w Opolu to pomysł, który zyskał największe poparcie w głosowaniu na budżet obywatelski i to on będzie zrealizowany. Po dwutygodniowym liczeniu głosów dziś ogłoszono wyniki w opolskim ratuszu.

Na zagospodarowanie placu przy ul. Chabrów zagłosowało 2841 osób.

– Cieszę się bardzo, bo udało się zmobilizować parafian, ale też i mieszkańców osiedla. Ta przewaga, która nas samych zaskoczyła, świadczy o tym, że mieszkańcy się mocno zintegrowali – mówi ks. Bienkiewicz dla Radia Opole.

Zwycięski wniosek otrzymał ponad półtora tysiąca głosów więcej niż drugi w kolejności projekt, czyli budowa boiska przy PSP 10. To boisko jednak powstanie, ponieważ zrealizowane będą trzy najwyżej ocenione przez mieszkańców pomysły.
Na trzecim miejscu znalazła się rewitalizacja terenu rekreacyjno-sportowego przy ul. Dambonia.

Na budżet obywatelski miasto przeznaczyło 2 mln złotych. Trzy zwycięskie pomysły kosztują w sumie 2 mln 200 tys, ale władze zapewniają, że dołożą brakującą kwotę. Realizacja tych projektów zaplanowana jest na przyszły rok.

Frekwencja w głosowaniu na budżet obywatelski wyniosła 15,75%. Internetowo zagłosowały 83 osoby, gdyż trzeba było mieć wyrobiony podpis kwalifikowany. Właśnie to chcą zmienić startujący z KWW Arkadiusza Wiśniewskiego, którzy wzorem Wrocławia i Gdańska chcą, aby mieszkańcy mogli powszechnie głosować internetowo podając PESEL.

tk, radio.opole.pl

Komentarze są zamknięte