Zapowiedź EXIT Tour w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska

The ResistanceW dniach 21-24 października EXIT Tour odwiedzi 3 szkoły: Liceum Ogólnokształcące w Dobrzeniu Wielkim, Technikum Elektryczne w ZSE im. Tadeusza Kościuszki oraz III Liceum Ogólnokształcące w Opolu.

EXIT Tour to tygodniowy program edukacyjny dla szkół, który do tej pory odbył się już w kilkudziesięciu miastach (i ponad 150 szkołach) w Polsce, Czechach, i na Słowacji, przy współpracy z lokalnymi organizacjami oraz zespołami z Angli i USA.

W ramach programu przeprowadzone zostaną wykłady z zakresu profilaktyki i zdrowego trybu życia w tematach związanych z zapobieganiem problemom alkoholowym, narkomanii, niemoralności oraz uprzedzeniom. Ponadto odbędą się mini-koncerty brytyjskiej grupy muzycznej, This Resistance.

Dla wszystkich chętnych odbędą się popołudniowe warsztaty muzyczne, zajęcia sportowe i rozmowy z wykładowcami. W czasie tych spotkań będzie możliwość spotkania się z muzykami grupy This Resistance. Warsztaty będą odbywać się w godzinach wieczornych od 18:00 – 20:00 kolejno we wtorek w Dobrzeniu Wielkim (filmowy klub dyskusyjny), w środę w sali gimnastycznej PG7 (siatkówka) oraz w czwartek w Studenckim Centrum Kultury (jam session z zespołem).

Na zakończenie EXIT Tour, dla wszystkich uczestników programu, 24 października o godzinie 18:00 w Studenckim Centrum Kultury odbędzie się koncert This Resistance. To zespół, który powstał latem 2011 roku w miejscowości York. Bardzo szybko napisali kilka utworów i od 2011 roku nabrali tempa, dając występy na terenie całej Wielkiej Brytanii. W marcu 2014 roku wydali swój pierwszy minialbum z trzema piosenkami ‘Start this over’.

Celem programu jest dodatkowa edukacja młodzieży w kierunku zdrowego stylu życia oraz umiejętności rozwiązywania codziennych problemów, a wszystko to na podstawie tradycyjnych wartości chrześcijańskich.

EXIT Tour organizowane jest przez Stowarzyszenie Fala, które zajmuje się organizacją kursów językowych, szkoleń i konferenecji dla pracowników młodzieżowych, a także przez lokalne kościoły z Opola.

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Wicemarszałek Sejmiku Śląskiego, Pani Aleksandry Gajewskiej.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Januszem Żydkiem
tel: 505 163 320, [email protected]

T

Komentarze są zamknięte