Reduta Dobrego Imienia zwołuje zgromadzenie publiczne w Warszawie

Niezależna Gazeta Obywatelska

Maciej ŚwirskiReduta Dobrego Imienia zwołuje zgromadzenie publiczne w dniu 15.10.2014 o godzinie 18 u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich, od strony hotelu Novotel (d. Forum) pod murem z tablicą upamiętniającą uliczną egzekucję z 1944 roku.

Podczas tego zgromadzenia, oprócz upamiętnienia ofiar egzekucji ulicznych, których cała seria rozpoczęła się w Warszawie równo 71 lat temu, wezwiemy rząd Rzeczypospolitej Polskiej do prowadzenia polskiej polityki historycznej, a przede wszystkim do stanowczej reakcji na rosyjskie oszczerstwo w postaci planów budowania pomnika ofiar „polskich obozów śmierci”. Po raz pierwszy sformułowanie to zostało użyte nie przez media czy osoby prywatne, lecz przez organizację bezpośrednio związaną z oficjalnymi czynnikami państwa, z którymi Polska ma historycznie trudne relacje. Zniesławienie to, jeśli nie spotka się ze stanowczą reakcją Państwa Polskiego zaważy na naszej przyszłości. Użycie oszczerczego sformułowania do tej pory wykorzystywanego do przerzucania niemieckich win na Polaków w kontekście losu jeńców sowieckich, zmarłych wyniku chorób, spowoduje, że w niezorientowanym świecie zostanie ugruntowane przekonanie o polskiej winie za okropności XX wieku. Nie wolno do tego dopuścić!

Dlatego będziemy pospisywać list otwarty do Ministra Spraw Zagranicznych w sprawie zdecydowanej reakcji na rosyjskie oszczerstwa.

Zapraszamy wszystkich z flagami narodowymi na godzinę 18, róg Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich w Warszawie, w dn. 15.10.2014.

Niech władza nas usłyszy!

Maciej Świrski

Prezes Fundacji Reduta dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom

[email protected]

—-

Zapraszam do wstępowania do Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom. Formularz jest na stronie Reduty http://reduta-dobrego-imienia.pl/?page_id=2.

Zapraszam także do składania podpisów pod petycją do Sejmu w sprawie uznania użycia sformułowania „polskie obozy koncentracyjne” za kłamstwo oświęcimskie. Formularz PDF do pobrania jest pod tym linkiem : http://reduta-dobrego-imienia.pl/?wpdmact=process&did=NS5ob3RsaW5r

Komentarze są zamknięte