Jeszcze można zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

Niezależna Gazeta Obywatelska

Polonez szlachetna paczka– Dzięki drużynie zwycięstwo nabiera nowej jakości. W niej możemy się wspierać i najbardziej cieszyć z sukcesów – tak Kamil Stoch zaprasza do dołączenia do Drużyny SuperW. Zaproszenie jest aktualne, bo Paczka wciąż czeka na wolontariuszy!

Aby dotrzeć z pomocą do potrzebujących osób, niezbędnych jest w tym roku ponad 10 000 SuperW. Wciąż czekamy na 5000 wolontariuszy w 570 lokalizacjach w całej Polsce, w tym na 150 w województwie Opolskim. Obecnie trwa rekrutacja uzupełniająca, a termin zgłoszeń upływa 20. października.

Zgłoszeń najbardziej potrzebuje Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork, Nysa, Opole Malinka, Opole Nowa Wieś Królewska oraz Opole Chabry.

Jak dołączyć do Drużyny SuperW? Wystarczy wejść na www.superw.pl, wybrać rejon najbliższy miejscu zamieszkania i zarejestrować się.

Spełniam marzenia

SuperW to kluczowa postać w SZLACHETNEJ PACZCE – przekracza swoje granice, by wejść w świat biedy i pomóc tym, którzy stracili już nadzieję na lepsze, czują się bezradni, opuszczeni i nieważni.

– Paczka to chrzest bojowy. Pierwszy raz w życiu zarządzałam grupą 25 osób i razem z moją drużyną spełniłam marzenia 30 osób z Krakowa. Teraz wiem, że słowo „niemożliwe” nie istnieje! – cieszy się Kasia, wolontariuszka ostatniej edycji Paczki.

– Każdy z nas ma powołanie do służby i rodzi się z potrzebą, by robić coś dla innych ludzi – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek.

Zostań SuperW!

W tym roku SZLACHETNA PACZKA chce zrekrutować 10 000 SuperW, czyli osób, które znajdą najbardziej potrzebujących w swojej okolicy, zdiagnozują ich sytuację oraz podejmą decyzję o włączeniu do projektu. Wolontariuszami mogą zostać osoby pełnoletnie, dla których ważna jest mądra pomoc i działanie w grupie. Dla wielu rodzin sama wizyta wolontariusza jest ważniejsza niż pomoc materialna. Jesteśmy przekonani, że to ludzie pomagają, nie rzeczy.

*

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie oraz zjednoczyła ponad półtora proc. Polaków! W tym roku projekt wspierają m.in. Bronisław Komorowski wraz z żoną Anną, Drużyna skoczków na czele z Kamilem Stochem, Basia Kurdej-Szatan oraz Maciej Łagodziński.

Dołącz do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI! Liczba miejsc ograniczona.

Gotowy do służby? Czekamy na Ciebie do 20 października.

Kontakt:

783430172

email: [email protected]

Komentarze są zamknięte