ZOTT posadził 500 drzew w okolicach Opola

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Fot. Zott Polska W dniu 27 września w Opolu odbyła się już III. edycja warsztatów ekologicznych Plant-for-the-Planet w Polsce, zorganizowana przez firmę Zott Polska. W akademii wzięło udział ponad 80 młodych uczestników, w tym dzieci pracowników i dostawców mleka ZOTT Polska oraz uczniowie ze szkół opolskich.

Projekt „Plant-for-the-Planet” jest inicjatywą stworzoną przez dzieci dla dzieci. Jej głównym celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz aktywizacja dzieci do przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu.

Podczas warsztatów, które odbyły się pod hasłem „Stop rozmowom. Początek działaniom.”(„Stop talking. Start planting”) uczestnicy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o ekologii, w ramach szkolenia z retoryki – dowiedzieć się jak występować publicznie, a przede wszystkim stworzyć swoje pierwsze projekty ekologiczne. Główny referat nt. sprawiedliwości tematycznej poprowadziły dzieci wyszkolone podczas zeszłorocznej akademii w Opolu i tegorocznej akademii w Raciborzu.

Po części merytorycznej na znak poparcia akcji dzieci wraz z przedstawicielem firmy ZOTT- Dyrektorem ds. Finansów i Administracji, Panem Stanisławem Reszczyńskim, Wiceprezydentem Miasta Opola, Panem Krzysztofem Kawałko, przedstawicielem Urzędu Miasta, Panem Przemysławem Parkitnym oraz pracownikami Nadleśnictwa Opole, posadziło 500 drzew na terenach leśnych w okolicach Opola.

Po intensywnym dniu każde z dzieci otrzymało certyfikat ambasadora sprawiedliwości klimatycznej, by w przyszłych akademiach „Plant-for-the-Planet” móc uczestniczyć w roli jednego z prelegentów.

„Tematyka ekologii z roku na rok cieszy się wśród uczniów coraz większym zainteresowaniem, co bezpośrednio przekłada się na uczestnictwo w naszych warsztatach ekologicznych. Dzieci, które biorą udział w naszej akcji, nie tylko pogłębiają swoją wiedzę nt. ochrony środowiska, ale również aktywnie przeciwdziałają kryzysowi klimatycznemu udając się do lasu i sadząc ponad 500 drzew w ramach jednej akcji. Kolejne edycje warsztatów odbędą już w przyszłym roku na wiosnę” – mówi Ewelina Czuczman, Specjalista ds. Komunikacji z firmy Zott Polska.

Profil firmy ZOTT Polska
ZOTT Polska Sp. z o.o. od kilkunastu lat dostarcza na polski rynek najwyższej jakości produkty mleczne – jogurty, desery, napoje i inne artykuły, które cieszą się uznaniem zarówno wśród konsumentów, jak i handlowców. Szczególnie istotna jest dla nas opinia konsumenta, która przyświeca strategii naszego przedsiębiorstwa: „Życzenia konsumentów wyznaczają naszą drogę!”

Info prasowa

  1. Irena
    | ID: c88e1de9 | #1

    Dobrze,ze robią coś dla dzieci pracowników,a takze dla ekologii.Żeby jeszcze tańsze byly ich produkty mleczne,to bylabym pełna szczęścia.

Komentarze są zamknięte