Nad Odrą Razem dla Opola przedstawiło kandydatów do rady miasta [lista]

Niezależna Gazeta Obywatelska5

Marcin Ociepa nad OdrąRazem dla Opola to pierwszy komitet, który pokazał pełne listy do Rady Miasta Opola. Celuje w pięć mandatów radnego. W ostatnich wyborach wprowadził trzech radnych. Kandydatem na prezydenta jest Marcin Ociepa, który również jest jedynką na liście w okręgu nr 1 (Zaodrze). Zaraz za nim na liście będzie Alojzy Drewniak, który 4 lata niedostał się do Rady Miasta Opola, mimo że kandydował na prezydenta miasta. Lista jest zbliżona do tej sprzed 4 lat. Liderami w okręgu nr 2 (Malinka, Chabry) będzie Barbara Koc-Ogonowska, była radna Opola i lekarz, w okręgu nr 3 (NWK, Metalchem) Eugenia Sak, obecna radna w okręgu 4 (Szczepanowice) Krzysztof Drynda, szef Horyzontów, a w okręgu nr 5 (d. ZWM) dr Anna Koska, obecna radna Opola.

– Nazwa naszego komitetu jest zobowiązująca: to wola pracy dla Opola i na rzecz Opola – przekonywał podczas dzisiejszej konferencji prasowej nad Odrą kandydat RdO na prezydenta miasta Marcin Ociepa. 4 lata temu był jedynym komitetem bezpartyjnym. Teraz poprzez poparcie PiS i współpracę z PO, ciężko będzie mu zachować apolityczność. Tymbardziej, że PiS wystawia własne listy do Rady Miasta Opola i będzie to rozbijało głosy na dwie listy.

W tej sytuacji może skorzystać obecnie lider sondaży Arkadiusz Wiśniewski, pod warunkiem wystawienia mocnej listy. Dziś widać, że konkurencja do Rady Miasta będzie trudniejsza niż cztery lata temu, a największym przegranym może być lokalny PiS, będący nieustannie w defensywie i ze słabym liderem posłem Sławomirem Kłosowskim, który nawet nie ukrywa, że Ociepa został mu zrzucony decyzją w Warszawie. Wyborcy to czytają i się odwracają, gdyż to wybory samorządowe a nie partyjne.

Poniżej pełna lista z biogramami kandydatów do RMO od pierwszego okręgu.

L/P
Imię i nazwisko
Biogram
1

Marcin OCIEPA
Kandydat na Prezydenta Miasta Opola, wiceprzewodniczący Rady Miasta, lider Razem dla Opola, nauczyciel akademicki na UO.
2

Alojzy DREWNIAK
Radny III i V kadencji, doradca Prezydenta Miasta Opola, wcześniej przedsiębiorca. Przewodniczący Rady Dzielnicy Bierkowice.
3

Elżbieta RASZEWSKA
Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wróblin, dyrektor handlowy w prywatnej firmie.

4

dr Barbara SKRZYŃSKA
Doktor nauk ekonomicznych, pracownik naukowy Uniwersytetu Opolskiego, autorka książki: „Ku normalności? – procesy demokratyzacji na Śląsku Opolskim”.
5

Piotr ZAMELSKI
Pracownik naukowo-dydaktyczny na wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, nauczyciel w II LO, zaangażowany na rzecz utworzenia rady dzielnicy Nadodrze.
6

prof. Danuta KOWALCZYK

Profesor Uniwersytetu Opolskiego, zajmuje się problematyką dysfunkcji środowisk wychowawczych oraz form wsparcia i pomocy, uwarunkowań oraz profilaktyki zjawisk patologii społecznej.
7

Piotr WAJS
Nauczyciel w I LO, doktorant na Uniwersytecie Opolskim, społecznie zaangażowany w promocję drużyny hokejowej Orlik Opole, instruktor harcerski.
8

Ewa CHWIRUT
Absolwentka administracji na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka i obrońca praw zwierząt, Członek Klubu psich sportów kynologicznych OBILand i Wolontariusz opolskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Opolu.
9

Czesław BARTKOWIAK
Społecznik, administrator w Instytucie Śląskim.
10

Jan SZYDEŁKO
Inżynier budowlany, pracuje w przychodni rehabilitacyjnej, kościelny w parafii katedralnej.
Okręg nr 1

L/P
Imię i nazwisko
Biogram
1

lek. Barbara KOC-OGONOWSKA
Lekarz, radna IV kadencji, prezes stowarzyszenia „Chciej chcieć”, szczególnie zaangażowana w społeczną pracę na rzecz seniorów.
2

Jolanta AUGUSTYNEK
Drugą kadencję przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Gosławice, pedagog, pracuje w administracji Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.

3

Mirosław RUDZKI
Działacz klubu sportowego Wiking, długoletni pracownik spółdzielczości.
4

Katarzyna ZAWADZKA
Agent ubezpieczeniowy, członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej.
5

Daniel STADNIK
Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, współpracuje z Biurem Organizacji Pozarządowych, absolwent Collegium Nobilium-Szkoły Liderów i Centrum Kreatywnego Uniwersytetu Opolskiego.
6

Beata BIAŁEK-KRAUS
Nauczyciel przedszkolny.
7

Kamil OLSZEWSKI
Pracownik Wodociągów i Kanalizacji, zapalony gracz w squash.
8

Marcin SZYMAŃSKI
Pedagog, wychowawca w świetlicy środowiskowej, listonosz.
9

Halina PUKAS
Społecznik, aktywnie wspiera Katedrę Opolską.
10

Edyta MATEJKA
Przewodnicząca Rady Dzielnic Gosławice, prowadzi gospodarstwo rolne oraz własną firmę transportową.
Okręg nr 2

L/P
Imię i nazwisko
Biogram
1

Eugenia SAK
Radna VI kadencji, nauczycielka, wieloletnia dyrektor PSP nr 26 w Opolu-Grudzicach, b. członkini Zarządu Dzielnicy.
2

Justyna SOPPA
Drugą kadencję przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Nowa Wieś Królewska, członek Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych „Horyzonty”, pedagog.
3

Henryk BĄK
Członek Zarządu Dzielnicy Groszowice, działacz związków zawodowych.
4

Klaudiusz GRABISZ
Przedsiębiorca, społecznik, członek Zarządu Dzielnicy Nowa Wieś Królewska.
5

Krzysztof ŻURAKOWSKI
Nauczyciel, twórca młodzieżowej orkiestry dętej, założyciel Stowarzyszenia Kulturalno – Oświatowego „Eufonium”.
6

Andrzej KOŹLIK

pracownik korporacyjny związany zawodowo z opolskim Metalchem, politolog, członek Stowarzyszenia „Horyzonty”.
7

Lucyna MAZUR
pedagog szkolny w PG nr 4, animator życia szkoły.
8

Kamil PATER
Politolog, społecznik, były urzędnik-kierownik referatu.
9

Ewa TOKARSKA
Społecznik, absolwentka Collegium Nobilium-Szkoły Liderów i Centrum Kreatywnego Uniwersytetu Opolskiego.
10

Tadeusz BIAŁOWICZ
Społecznik, inicjował wiele działań na rzecz społeczności lokalnej m.in. budowy ulicy Oświęcimskiej, budowy wałów przeciwpowodziowych przy Grotowicach i Metalchem.
Okręg nr 3

L/P
Imię i nazwisko
Biogram
1

Krzysztof DRYNDA
Prezes Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych „Horyzonty”, członek zarządu Stowarzyszenia Razem dla Opola, koordynator kampanii na rzecz utworzenia Rady Dzielnicy Pasieka, instruktor harcerski.
2

lek. Marcjanna LOTKO
Lekarz rodzinny, radna VI kadencji, członek zarządu Stowarzyszenia Razem dla Opola, związana z Opolskim Forum Organizacji Socjalnych.
3

Marek CHOLEWA
Zastępca przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Szczepanowice – Wójtowa Wieś, mgr inż., leśnik, skarbnik regionalny Związku Leśników Polskich, sygnatariusz przystąpienia do Porozumienia Ruchów Miejskich, organizator turnieju rad dzielnic.
4

Estera SYREK-MACIERZYŃSKA
Członek zarządu Razem dla Opola, prawnik, członek zarządu Opolskiego Forum Organizacji Socjalnych, członek Wojewódzkiej Rady ds. Zatrudnienia i Wojewódzkiej Rady Organizacji Pożytku Publicznego
5

Stanisław CZECH
Były wiceprezydent Opola I kadencji, radny III kadencji, pracował m.in. w Najwyższej Izbie Kontroli.
6

Krystyna CIESZYŃSKA
Radna i członek Zarządu Miasta Opola I kadencji, wiceprezes Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych „Horyzonty”, wieloletnia nauczycielka.
7

Walter CZOK

Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Szczepanowice-Wójtowa Wieś,
8

Lucyna MAKOWSKA
pedagog szkolny, logopeda, doradca zawodowy
9

Marcin DUDA
Prowadzi klub osiedlowy przy ul. Prószkowskiej, członek Rady Osiedla, Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry Opolskiej „Crux”, zajmuje się rekonstrukcją historyczną.
10

Marzena SEDLACZEK
Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Opolu.
Pracownik socjalny, organizator świetlic środowiskowych
Okręg nr 4

L/P
Imię i nazwisko
Biogram
1

dr Anna KOSKA
Dyrektor Urzędu Statystycznego w Opolu, radna III kadencji, b. dyrektor Miejskiego Centrum Świadczeń Socjalnych w Opolu.
2

Przemysław BUKOWSKI
Radny VI kadencji, przewodniczący Komisji Rewizyjnej, przedsiębiorca.
3

Krzysztof CIECIÓRA
b. Przewodniczący Samorządu, członek Parlamentu Studentów RP, członek Forum Uniwersytetów Polskich, instruktor harcerski, wieloletni organizator i animator życia akademickiego w Opolu
4

Jan FEUSETTE
Radny I i III kadencji. Nauczyciel akademicki w Uniwersytecie Opolskim. Były dyrektor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Od 1999 do 2011 roku dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu. Założyciel i redaktor naczelny „Stron”. Autor wierszy i tekstów o literaturze.
5

Bożena OLSZEWSKA
Nauczyciel w I LO.
6

Małgorzata CZERWIŃSKA
Społecznik, prezes Fundacji Pomocy Dzieciom „Bądź dobroczyńcą”. Pedagog, logopeda, pracownik socjalny.
7

Tomasz SIEMEK
Były Wiceprzewodniczący MRM, autor inicjatywy społecznej ,, Jestem za przywróceniem festiwalu Hip- Hop Opole, freelancer
8

Elżbieta HOŁODNIK
Była dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Opolu. Trenuje w zespole tanecznym „Pech”.
9

Adam FILA
Administratywista, członek zarządu Stowarzyszenia „Horyzonty”, absolwent Collegium Nobilium Opoliense.
10

lek. Marek SABAT
Lekarz pediatra.
Okręg nr 5

Tk

 1. Irena
  | ID: 5456e730 | #1

  Sprobujmy ulozyc sklad Rady Miasta ,ktora wraz z panem Marcinem bedzie rozwiazywala problemy pieknego Opola.

 2. Anonim
  | ID: 3559db91 | #2

  Jak wygra Basia Skrzyńska to może pomoże sama sobie, bo teraz czuje się niedowartościowana. Po prostu nikt do tej pory nie słucha jej głupot, jakie nagminnie opowiada. Np. będzie fundatorem budowy kościoła w Bierkowicach w miejscu tylko jej znanym. Przy okazji wybuduje też parafię dla nowego proboszcza. Takie zdolne ma pomysły. Więc zastanów się wyborco nad tą orlicą demagogii i picu, czy ją widzisz w radzie miasta ?

 3. Anonim
  | ID: 04aea7f3 | #3

  Jak widać, babcię Irenę „pogięło”, i to nie od dzisiaj. Największa opolska ściema – Razem Dla Opola z Horyzontami, niejakim Dryndą, ekskomunistą Drewniakiem i PO w tle. Na czele największy hochsztapler i polityczny hipokryta – Marcin Ociepa. Napij się babciu Ireno wody, połóż główkę w cieniu i odpocznij!

 4. Irena
  | ID: fa33f0ad | #4

  @Anonim.A jaką wode mi polecasz?Pod jakim drzewem mam odpoczywać?? A z kim mam ten miły czas spędzić??Dzisiaj Dzień Chłopaka.Znajde chetnego., A Ty startuj i pokaż co umiesz – oprocz krytykowania A babia Irena kręgosłup ma prosty.

 5. eszelon
  | ID: 10320787 | #5

  Towarzystwo wzajemnej adoracji z Bierkowic atakuje. Dobrze, że na takiej lipnej liście. Jak rządzą w Bierkowicach, to widać jak wyglądają ulice Lajkonika czy Etnografów, to wstyd i hańba. Najlepsza w tym niby zespole jest „nasza Basia S.” kandydat ni z gruszki ni z pietruszki. Jajca z nią będą niesamowite, oczywiście jak wygra.

Komentarze są zamknięte