NGO Głuchołazy: III CykloOpawy XC-MTB w sobotę

Niezależna Gazeta Obywatelska1

góry opawskieRafał Majka, Michał Kwiatkowski, Przemysław Niemiec – te nazwiska polskich kolarzy znają wszyscy pasjonaci kolarstwa szosowego. Znakomite rezultaty osiągamy także podczas zawodów górskich, gdzie prym wśród pań na świecie wiedzie Maja Włoszczowska. Polacy jeżdżą rowerami nawet po himalajskich szlakach.
Być może kolejnych wspaniałych sportowców w tej dyscyplinie wyłonią ogólnopolskie zawody, które zostaną rozegrane w sobotę, 27 września w Głuchołazach – III CykloOpawy XC-MTB. InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group jest sponsorem imprezy.

– Impreza ma ogólnopolski zasięg – mówi Hieronim Wojciechowski, dyrektor Oddziału InterRisk w Opolu. – Odbywa się w kilku kategoriach, w których trudność i dystans dostosowany jest do wieku uczestników. Główny wyścig rozgrywany jest na trasie długości 3900 metrów, wiodącej uczestników po Górze Parkowej. Jest to duże wyzwanie dla zawodników, bo trasa jest trudna, ale prowadząca wśród wspaniałych krajobrazów. W sobotę zapowiada się więc naprawdę ciekawe widowisko.

Podczas wyścigu InterRisk promować będzie ubezpieczenie dla Aktywnych. Jest to specjalna oferta ubezpieczeniowa dla tych, którzy uprawiają sport zawodowo, jak i amatorsko. Dzięki polisie, która kosztuje mniej niż złotówkę dziennie, można uzyskać pomoc, kiedy przytrafi się wypadek czy kontuzja. To ważne, bowiem koszt rehabilitacji wynosi minimum 19 tysięcy złotych. Polisa umożliwia także kontrolowanie zdrowia i wydolności organizmu za sprawą badań profilaktycznych u lekarzy specjalistów.

TK

Komentarze są zamknięte