Uczcijmy 75. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Niezależna Gazeta Obywatelska4

PPPUczcijmy 75. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego – apelują IPN, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Episkopat.

– Przed 75 laty, 27 września 1939 r., rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, będącego fenomenem na skalę światową. (…) Instytut Pamięci Narodowej i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej apelują o zorganizowanie w całej Polsce lokalnych obchodów rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego pod wspólnym hasłem „My z niego wszyscy…” – napisali prezes IPN Łukasz Kamiński i prezes ŚZŻAK Leszek Żukowski. Do apelu przyłączył się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Listy IPN i ŚZŻAK z apelem zostały z dużym wyprzedzeniem rozesłane do władz samorządowych wszystkich szczebli w całej Polsce oraz do szkół.

Każda placówka edukacyjna może w prosty sposób uczcić ten dzień: wywiesić flagę, zaprosić do szkoły świadka historii, zorganizować akcję informacyjną o Polskim Państwie Podziemnym, wydrukować i zaprezentować wystawę o jego przywódcach, czy zapalić znicze poległym.

Materiały znajdziecie Państwo na stronie WWW.pamiec.pl/ppp

Są tam: scenariusz uroczystości, wystawa i pocztówki do wydrukowania, a także artykuły, relacje świadków historii oraz wypowiedzi historyków dotyczące Polskiego Państwa Podziemnego. Podczas szkolnych uroczystości można wykorzystać, dostępny od (22 IX), okolicznościowy spot.

Szczegóły w linku:

http://ipn.gov.pl/aktualnosci/2014/centrala/75.-rocznica-powstania-polskiego-panstwa-podziemnego-27-wrzesnia-2014

TK

 1. mmx
  | ID: b4656dca | #1

  REWOLUCJA !!!!!!!!!!! JEST ISKIERKA ROZDMUCHAJMY JĄ DO POŻARU !!!!!!!!!!

  NA CO CZEKACIE KTO MA BLISKO POD KOPALNIE !!!!!
  STRAJK OKUPACYJNY !!!!!!!!!
  Sosnowiec: Górnicy nie wyjechali z kopalni
  [2014-09-24 10:43:21]
  24 górników z przeznaczonej do likwidacji wraz z końcem września kopalni „Kazimierz-Juliusz” w Sosnowcu nie wyjechało w proteście na powierzchnię – informuje Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80″. Swoje akcje protestacyjne przygotowują także żony górników oraz mieszkańcy kopalnianych mieszkań.

  ROZSYŁAĆ TEN LINK !!!! GDZIE SIĘ DA !!!

  http://miziaforum.wordpress.com/2014/09/24/no-i-zaczelo-sie-jak-w-latach-80-strajk-gornikow-pod-ziemia-media-milcza/

 2. | ID: e8bd3bfb | #2
 3. Eleonora
  | ID: 5cf95126 | #3

  Szanowny pan może coś o tate napisze?

  Fragment książki „SB a Lech Wałęsa” Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka (s. 238):

  Cytat:
  … sędzia Trybunału Konstytucyjnego profesor Wojciech Sokolewicz.

  Z akt zachowanych w IPN wynika, że był on wieloletnim agentem UB/SB.

  Działalność rozpoczął jako agent o pseudonimie „Wacław” jeszcze w latach czterdziestych. Donosił wówczas na uczniów warszawskiego liceum im. Rejtana.

  Na podstawie jego informacji, za które pobierał wynagrodzenie, przeprowadzano werbunki agentury, rewizje i aresztowania.

  TW ps. „Wacław” zadenuncjował w 1957 r. kolegów kolportujących broszurę Józefa Światły „Za kulisami bezpieki i partii”.

  Informował m.in. o środowisku prawniczym, do którego należał.

  Pracował dla Departamentu I MSW. Brał udział w operacji wywiadu PRL mającej na celu pozyskanie kanadyjskiego naukowca pochodzenia polskiego – profesora Adama Bromke.

  Karierę agenturalną zakończył w 1984 r. jako KO ps. „Wacław”.

  W wolnej Polsce pracował w Instytucie Nauk Prawnych PAN i współpracował z Kancelarią Sejmu RP

  Szczegóły współpracy Wojciecha Sokolewicza z SB przedstawiamy w osobnym wątku na Forum POLONUS – http://polonus.forumoteka.pl/viewtopic.php?t=2101

  ech… wy … opozycjoniści, żuczki gnojaki przy was to bohaterowie :((

 4. | ID: e8bd3bfb | #4

  „Polonus” to oficjalne forum agentów SB i ich agentofili. Prowadzi je środowisko szmalcowników z Krakowa. Więcej o sobie: http://www.sokolewicz.eu/Kim%20jest%20Tomasz%20Sokolewicz.htm

Komentarze są zamknięte