Paweł Kukiz startuje do Sejmiku

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Paweł KukizZnany działacz społeczny i charytatywny, muzyk, propagator jednomandatowych okręgów wyborczych Paweł Kukiz wystartuje w wyborach do sejmiku województwa. W okręgu Wrocław znajdzie się na ostatnim miejscu KWW Bezpartyjni Samorządowcy, na czele którego stoją prezydenci Lubina i Bolesławca.

-Społeczeństwo od lat sukcesywnie jest ogłupiane przez media i polityków. Choćby ostatnio hasłem, że mamy 25 lat wolności. Wmówiono nam, że jest dobrze i nie może być lepiej – przekonuje muzyk i dodaje – Jesteśmy w stanie stać się potęgę światową w ciągu kilkunastu lat, przy odpowiednich zmianach oczywiście. Trzeba zacząć od lokalnych spraw, a z Niezależnymi Samorządowcami mojemu środowisku jest po drodze.

Działacz społeczny zdradza, że namówić go do kandydowania na radnego nie było łatwo. Oferowano mu pierwsze miejsce na licie, ale on wybrał ostatnie, bo przede wszystkim zależy mu na odebraniu głosów politykom, a nie na mandacie. Już teraz zapowiedział, że w przypadku dostania się do sejmiku zrezygnuje z diet, jakie przysługują rajcom.

-We Wrocławiu przeżyłem jedne z najważniejszych chwil w moim życiu. Chciałbym doprowadzić do współpracy Opola i Dolnego Śląska – przekonuje Kukiz, który mieszka w województwie opolskim. Jest jednak bardzo mocno związany z Wrocławiem. O starcie właśnie tutaj zadecydowała również silna pozycja i organizacja Niezależnych Samorządowców. Podobne środowiska w Opolu nie są tak dobrze zgrane i poukładane.

Pawła Kukiza przedstawiać chyba nie trzeba. Jest on znany przede wszystkim ze swojej działalności muzycznej, jednak duże zasługi ma również jako społecznik. Organizuje wiele koncertów charytatywnych i udziela się w ważnych sprawach. Od lat wspiera inicjatywę jednomandatowych okręgów wyborczych i działania, które zmierzają do odpolitycznienia życia publicznego.

KWW Niezależni Samorządowcy to środowisko, które kontynuuje idee bezpartyjności, jakie przyświecały Obywatelskiemu Dolnemu Śląskowi, zanim jego lider Rafał Dutkiewicz postanowił startować z list wyborczych Platformy Obywatelskiej i wejść z nią w koalicję. Bezpartyjną inicjatywę firmuję prezydenci Lubina i Bolesławca: Robert Raczyński i Piotr Roman, a także radni sejmiku Patryk Wild, Tymoteusz Myrda i Dariusz Stasiak.

wdolnymslasku.pl, TK

 1. Realista
  | ID: 03d1d2c3 | #1

  Nie przemawia do mnie niepijący alkoholik.

 2. Irena
  | ID: fb31727e | #2

  Śpiewająco wejdziesz do Sejmiku.Powodzenia panie Pawle.Duzo optymizmu wnosisz w nasze pokiereszowane życie, które zawdzięczamy formacji, z ktorej się wywodzisz. !!!!!!

 3. PLK
  | ID: 91b4e4ad | #3

  Kukiz to błazen i lizus salonu. Pamiętamy wszyscy jak ta kreatura pobiegła do mainstreamowych mediów przed Marszem Niepodległości naskarżyć że on nie chce być w komitecie poparcia razem z „antysemitą Kobylańskim”.
  Śmieć i tyle!

Komentarze są zamknięte