Pierwsze miejsce na przeglądzie filmowym dla studenta filozofii na UO

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Michał Kosel nagrodzonyMichał Kosel, student filozofii na Uniwersytecie Opolskim, na 13 festiwalu filmowym w Rybniku „RePeFeNe”, został wyróżnione przez Jury festiwalu i otrzymały pierwsze miejsce w kategorii „Film eksperymentalny” za cykl etiud.

Nagrodzone dzieła pochodzą z cyklu filmów pt. „Project Faith” i były tworzone na terenie Opola przez ostatnie 2 lata. Rywalizował w kategorii film fabularny oraz eksperymentalny z ponad 40 produkcjami z całej Polski. – Jest to wyjątkowa sytuacja, ponieważ w historii festiwalu jeszcze nigdy nie wyróżniono całego zbioru etiud (w moim wypadku wszystkie 5 nadesłanych prac). – twierdzi Kosel.

Project Faith to inicjatywa non-profit realizowana niezależnie przez studentów z Uniwersytetu Opolskiego. Etiudy opowiadają o zagubieniu młodego pokolenia oraz zahaczają o temat niepełnosprawności. Etiudy początkowo były tworzone głównie do internetu, by podzielić się twórczością z innymi, w tym roku kilka razy udało się zakwalifikować do finału ogólnopolskich konkursów, a w minioną niedzielę otrzymali główną nagrodę.

Jedna z etiud pt. „69 Sekund” przed rokiem zakwalifikowała się do finałowej 12. na festiwalu Opolskie Lamy.

– Zależy nam na pokazaniu, że studiowanie filozofii to coś więcej niż tylko zapuszczanie brody i siedzenie w prześcieradle na kamieniu. Jest tutaj masa kreatywnych ludzi, chcemy pokazać, że kilkoro z nas mimo młodego wieku już zaczęło coś osiągać. – mówi o swoim sukcesie i celu twórczości Michał Kosel.

Link do etiud: https://www.youtube.com/playlist?list=PL-CTyaDEbF9hAxTu7DfC6NT4S5k3sZh4l

Tk

  1. Irena
    | ID: 75ccf222 | #1

    Gratuluje i na dalsze etiudy czekam Powodzenia i szczęścia zyczę młodym Rodakom. pozdrawiam

Komentarze są zamknięte