Prywatyzacja ECO wciągnięta w kampanię wyborczą

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Jaki popiera Wiśniewskiego [print screen]Jutro dzień poświęcony prywatyzacji ECO. Na godzinę 13.00 zwołują konferencję prasową kandydat na prezydenta Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz poseł Patryk Jaki. Na tle ECO SA przy ul. Harcerskiej w Opolu zapewne będą przekonywać Ratusz do zatrzymania prywatyzacji ECO S.A.

Dziś w Ratuszu na konferencji naczelnik Wydziału Budżetu Paweł Krawczyk poinformował o przedłużeniu negocjacji z Enea Wytwarzania, która negocjuje od lipca odkupienia od miasta pakietu większościowego w ECO S.A.

Niedawno w mediach Ryszard Zembaczyński, prezydenta Opola, zapowiedział że ostateczną decyzję o sprzedaży podejmie już jego następca. Dzisiejsza konferencja częściowo pokrywała się z tą deklaracją Zembaczyńskiego. Pracownicy ECO boją się prywatyzacji, gdyż może to grozić zwolnieniami. Wybory i czas kampanii wyborczej nie są dobre do takich strategicznych decyzji, które poza aspektem społecznym mają o wiele ważniejszy wymiar bezpieczeństwa energetycznego.

tk

  1. Irena
    | ID: f10c9ddd | #1

    Dobrze,ze wstrzymano prywatyzacje ECO.Potrzeba czasu aby podjąć prawidłową decyzje. Kolejny prezydent rozpracuje zasadność sprywatyzowania z zapewnieniem warunków pracy wszystkim pracownikom.

Komentarze są zamknięte