Gen. Polko: Polskim przedsiębiorcom brakuje zaufania względem swoich pracowników

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Gen. Roman PolkoBlisko 5 tysięcy przedsiębiorców wzięło udział w warsztatach prowadzonych przez wojskowych, generała Romana Polko i majora Rocco Spencera z Polski i USA. Szósta edycja Akademii Przedsiębiorcy zorganizowanej przez Bank Zachodni WBK i Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych dobiegła końca. Projekt będzie kontynuowany – 8 września ruszył oficjalny profil Akademii Przedsiębiorcy na portalu społeczościowym Linkedin.

Sukces Akademii Przedsiębiorcy zachęcił organizatorów do kontynuacji projektu. Od 8 września można śledzić jej aktywność na profilu na LinkedIn. Pojawią się na nim m.in. artykuły eksperckie, wywiady, czy przykłady dobrych praktyk, a na internetowych czatach wiedzą będą się dzielić eksperci Banku Zachodniego WBK. Profil ułatwi wymianę doświadczeń z innymi przedsiębiorcami, umożliwi nawiązanie nowych kontaktów, które w przyszłości mogą zaowocować wspólnymi projektami.

„Akademia Przedsiębiorcy potwierdziła, że oprócz kapitału, firmy potrzebują wiedzy, doświadczenia i nowych narzędzi, by skuteczniej konkurować na rynku. Cieszę się, że mogliśmy wesprzeć polski biznes w tym zakresie. Poprzez grupę na LinkedIn będziemy kontynuować projekt i wspierać budowanie sieci kontaktów wśród przedsiębiorców. – powiedział Filip Jaskuła, Dyrektor Obszaru Segmentu Małych i Średnich Firm w Banku Zachodnim WBK.

Podczas trwającej przez cztery miesiące Akademii Przedsiębiorcy warsztaty odbyły się 50 miastach w całej Polsce. Tematyka wydarzenia, ujęta już w samym tytule „Strategia zwycięstwa na biznesowym polu walki”, przyciągnęła 4928 uczestników. Szkolenia prowadzili wojskowi, generał Roman Polko i major armii amerykańskiej Rocco Spencer, którzy udowadniali, że wojsko może być dla przedsiębiorców źródłem inspiracji. Rekordowa frekwencja i wysokie oceny uczestników dowiodły, że w biznesie z powodzeniem można wykorzystać wiele elementów zaczerpniętych z wojska (np. sposoby zarządzania ludźmi, techniki motywacyjne, narzędzia przywódcze).
Swoimi wrażeniami po Akademii Przedsiębiorcy podzielili się też prowadzący. Generał Roman Polko wskazywał na problemy, jakie dostrzega wśród przedsiębiorców z perspektywy wojskowego.

„Polskim przedsiębiorcom brakuje zaufania względem swoich pracowników, dzielenia się swoją wiedzą, ale i delegowania im obowiązków” – powiedział generał Roman Polko. „Problemem jest też duża rotacyjność na najwyższych stanowiskach. Powoduje ona ciągłe zmiany w zespołach, które przez to nie mogą się skonsolidować i pracować na najwyższym poziomie” – dodał.

Z kolei Rocco Spencer, major armii amerykańskiej zauważył, że w polskich liderach drzemie duży potencjał. Potrzebują wparcia, by go wydobyć, czasami wystarczy odpowiednie nastawienie. Zdaniem wojskowego w tym punkcie mogą inspirować się armią. „Znaj swojego wroga, zawsze planuj 4-5 ruchów do przodu, miej plan na wypadek kłopotów. Kiedy zaczniesz działać, nie zatrzymuj się, aż zwyciężysz” – takie rady dla przedsiębiorców miał major Rocco Spencer.

Akademię Przedsiębiorcy w tym roku objęło wsparciem patronackim aż 172 instytucji, wśród nich organizacje pozarządowe, izby gospodarcze, kluby biznesowe, lokalne media oraz władze samorządowe. Dzięki nim wydarzenie to nabrało szczególnej rangi w regionie i pomogło połączyć różne lokalne środowiska. Organizatorami Akademii Przedsiębiorcy byli: Bank Zachodni WBK oraz Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych.

Akademia Przedsiębiorcy na portalu społecznościowym LinkedIn dostępna jest pod adresem: bit.ly/akademiaprzedsiebiorcy

Info prasowa Akademi Przedsiębiorcy, tk

  1. Irena
    | ID: 03fecd5a | #1

    Dzięki za videa. Warto obejrzec.Czy jestes zwycięzcą czy tez przegranym ???.Odpowiedzmy sobie sami.

Komentarze są zamknięte