Przebudowa ronda pod Nysą

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Rondo im. Żołnierzy WyklętychOpolski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w najbliższy wtorek (2 września 2014 r.) około południa ruszy przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 46 z drogami powiatowymi prowadzącymi do Pakosławic i Prusinowic.

Przebudowa będzie obejmować w szczególności:
– budowę pasa lewoskrętu od strony Nysy do Pakosławic;
– remont nawierzchni drogi krajowej nr 46 na odc. 300 mb w obrębie skrzyżowania;
– budowę azylu dla pieszych na przejściu od strony Opola;
– budowę zatoki autobusowej za skrzyżowaniem w stronę Opola;
– przebudowę wlotów dróg powiatowych nr 1601 i 1602 od strony Pakosławic i Prusinowic i wyposażenie ich w wyspy kanalizujące ruch;
– budowę oświetlenia drogowego typu LED;
– budowę kanalizacji deszczowej;
– wyposażenie skrzyżowania w elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego, w tym m.in. punktowe doświetlenie przejścia dla pieszych, punktowe elementy odblaskowe, bariery drogowe, wygrodzenia dla pieszych;
– umocnienie skarp nasypu drogowego;
– niezbędną wycinkę kilku drzew.

Podczas trwania przebudowy kierowcy powinni się spodziewać czasowego wprowadzania ruchu wahadłowego w okolicy skrzyżowania. Ręczne sterowanie tym ruchem będzie jednak miało miejsce tylko w ciągu dnia. Nocami ruch będzie się odbywał normalnie. Prosimy kierowców o szczególną ostrożność w rejonie skrzyżowania i stosowanie się do znaków ustawionych na czas trwania przebudowy.
Zakończenie prac na skrzyżowaniu ma nastąpić na początku listopada 2014 roku. Koszt przebudowy to około 1,6 miliona złotych.

  1. Irena
    | ID: 8f9e9e33 | #1

    Przebudowa jest konieczna.Sprawnie przeprowadzone prace,nie powinny znacząco utrudniać ruchu.Powiat nyski ma obrotnych radnych i tylko z nich przykład brać.

Komentarze są zamknięte