Kolejne taśmy prawdy tym razem we włocławskiej PO

Niezależna Gazeta Obywatelska

FaktTUSK I PAWLAK DZIELILI STOŁKI PRZY WÓDCE: “Fakt i telewizja CW 24 z Włocławka dotarły do nagrania, na którym posłanka PO Domicela Kopaczewska (56 l.) zwierza się, jak Platforma i ludowcy dzielili po wyborach stanowiska w województwie kujawsko-pomorskim.”

— FAKT CYTUJE POSŁANKĘ KOPACZEWSKĄ RELACJONUJĄCĄ SPOTKANIE Z TUSKIEM I PAWLAKIEM: “Spotkanie, w którym miał brać udział premier Donald Tusk (57 l.), ówczesny wicepremier Waldemar Pawlak (55 l.) i szefowie lokalnych struktur koalicyjnych partii miało miejsce 26 listopada 2010 roku w Toruniu. Tego samego dnia w Sopocie swój koncert miała Lady Gaga. Tam, o trzeciej w nocy, z SMS-a od Kopaczewskiej Kopyść dowiedział się, że on – skromny dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku i radny sejmiku – będzie członkiem zarządu województwa. A Kopaczewska miała tylko żal, że – by to wywalczyć – musiała wypić morze alkoholu. – Jakby wyście widzieli, ile ja wódki musiałam wtedy wypić! – podkreśla kilka razy na taśmach.”

— DALEJ FAKT CYTUJE SŁOWOTOK KOPACZEWSKIEJ: “ ten Michał Wojtczak (senator PO z Torunia – przyp. red.) o trzeciej w nocy prowadził mnie do Hotelu Gotyckiego (chodzi o hotel Gotyk w Toruniu – przyp. red.). Piotrek Całbecki (marszałek województwa z PO – przyp. red.) zamówił kolację. Sami faceci i jedna kobieta, ja! I powiedziałam: „Nie wyjdę póki nie będzie członka zarządu”. A on siedział k… mać i słuchał Lady Gagi, no! (…) Godzinę czasu czekaliśmy na decyzję między Donaldem a Pawlakiem. I dzwonią: „Tak, jest zgoda, żeby był wojewoda z PSL”. Skoro jest wojewoda z PSL, członek zarządu z Platformy. Jakby wyście widzieli, ile ja wódki musiałam wtedy wypić. (…) To ja muszę wódkę pić, ja muszę się kłócić, a on sobie chodzi na koncert Lady Gagi, no. (…) Ale wiecie, wtedy była rozmowa między Tuskiem. Ja nie wyjdę, w życiu! A Michał Wojtczak mówi: „No tak, pamiętacie? Kasia (tak mówią na Kopaczewską – przyp. red.) cztery lata temu, kiedy nie mogliśmy podpisać porozumienia, powiedziała: Okej, dla dobra koalicji podpisałam porozumienie pod warunkiem, że szefem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska będzie osoba z Włocławka”. A teraz nie.” http://m.fakt.pl/polityka/politycy,zzs95

300polityka, tk

Komentarze są zamknięte