Najbliższe wydarzenia w Diecezji Opolskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska

katedraDzień Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Decyzją Prezydium Konferencji Episkopatu Polski (Apel w załączniku) dzień 26 sierpnia 2014 r. został ustanowiony Dniem Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.

2. Pielgrzymka ministrantów na Górę św. Anny. Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia 2014 r. (środa i czwartek). Nadal trwa przyjmowanie zgłoszeń (do 25 sierpnia) za pośrednictwem formularza internetowego zamieszczonego na stronie www.swanna.pl/ministranci/

3. Rekolekcje z Świętym Ojcem Pio. Opolska Grupa Modlitwy św. o. Pio zaprasza czcicieli na letnie rekolekcje ze św. o. Pio. Odbędą się one w dniach 29-31 sierpnia w Winowie w kościele pw. Ducha Świętego przy sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Temat: „Cisza językiem Boga”. Nauki głosić będzie ks. Paweł Brudek, obecnie doktorant psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zapisy odbywają się na furcie u OO. Franciszkanów w Opolu.

4. Pielgrzymka Chórów na Górę św. Anny – Zmiana terminu!!! Diecezjalny Duszpasterz Muzyków Kościelnych zaprasza wszystkie chóry diecezji opolskiej na tradycyjną Pielgrzymkę Chórów Kościelnych na Górę św. Anny. Będzie ona trwała tylko jeden dzień i odbędzie się w niedzielę 7 września, a nie jak wcześniej informowano w sobotę i niedzielę 6-7 września. Rozpoczęcie o godz. 9:00. Wszelkie informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.dmk.diecezja.opole.pl. Jednocześnie informujemy, że od roku 2015 Pielgrzymka Chórów na Górę św. Anny będzie miała miejsce w drugą niedzielę czerwca (14 czerwca 2015 r.)

5. Pielgrzymka Jubilatów Małżeńskich. Pielgrzymka Srebrnych Jubilatów Małżeńskich odbędzie się w niedzielę 7 września, Złotych zaś – 14 września. W Roku Rodziny pragniemy nadać temu wydarzeniu bardziej uroczysty charakter wskazując na wielkie znaczenie i dar rodziny wielopokoleniowej.

6. Rekolekcje dla rodziców kapłanów. Rekolekcje dla rodziców kapłanów odbędą się od 5 do 7 września 2014 roku w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu. Poprowadzi je ks. Janusz Iwańczuk. Zapisy i informacje w seminarium: e-mail: [email protected]; tel. 77 44 24 001.

7. Konferencje rejonowe dla duchowieństwa. Tegoroczne konferencje rejonowe dla duchowieństwa odbędą się w następujących terminach: 8 września 2014 r. (poniedziałek) – Nysa; 10 września 2014 r. (środa) – Racibórz; 11 września 2014 r. (czwartek) – Opole.

 

 

Komentarze są zamknięte