Najbliższe zapowiedzi wydarzeń w Diecezji Opolskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska

diecezjaopole1. Uroczystości odpustowe w Kamieniu Śląskim. W sobotę i w niedzielę w Kamieniu Śląskim odbędą się uroczystości ku czci św. Jacka – głównego patrona metropolii górnośląskiej. W sobotę przybędą do Kamienia Śląskiego biskupi metropolii, by o godz. 17.00 uczestniczyć w Nieszporach ku czci św. Jacka w kościele parafialnym, po których odbędzie się procesja na plac przed sanktuarium i uroczysta Msza św. pontyfikalna. Po Mszy św. na placu koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina. W niedzielę dalsza część uroczystości odpustowych. Sumie odpustowej o godz. 11.00 na placu przed Sanktuarium przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. abp Alfons Nossol. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

2. Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. W niedzielę, poniedziałek i wtorek z różnych miejscowości naszej diecezji wyruszą strumienie 38. Pieszej Pielgrzymki Opolska na Jasną Górę. W Roku Rodziny pielgrzymka jest okazją do refleksji nad pięknem i duchowym bogactwem życia rodzinnego. Jej motto brzmi: „Głosić radość Ewangelii w rodzinie”. Wszystkich parafian pozostających w tych dniach w swoich domach, czasem przykutych do łoża boleści, pozostających w swoich miejscach pracy i przy swoich obowiązkach zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i korzystania z duchowych owoców pielgrzymki poprzez dołączenie do niej swojego trudu, cierpienia i modlitwy. Ponadto zapraszamy do udziału wraz z pielgrzymami we Mszy św. i koncercie dziękczynnym za dar kanonizacji Jana Pawła II, które odbędą się we wtorek 19 sierpnia o godz. 16.00 na Górze św. Anny.

3. Serwisy internetowe Pielgrzymki Opolskiej. Duchowi pielgrzymi i wszyscy diecezjanie mogą korzystać z dwóch serwisów internetowych pielgrzymki. Nowa witryna pielgrzymki znajdująca się pod adresem: http://pielgrzymka-opolska.pl Drugi serwis prowadzi Opolski Gość Niedzielny pod adresem: www.opole.gosc.pl/Pielgrzymka-opolska. Już w ubiegłym roku dostarczał nam z powodzeniem informacji i relacji z trasy pielgrzymki. W tym roku został ponownie uruchomiony i także będzie źródłem informacji z przebiegu tegorocznej pielgrzymki. Oba serwisy polecamy i do korzystania z nich serdecznie zachęcamy.

4. Godziny urzędowania Kurii Diecezjalnej w Opolu. Od poniedziałku 18 sierpnia Kuria Diecezjalna w Opolu będzie czynna także popołudniu. Z trybu wakacyjnego przechodzi w zwyczajny tryb urzędowania, w godz. 8-13 i 14-16.

5. Zgłoszenia na Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny do 25 sierpnia. Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia 2014 r. (środa i czwartek). Nadal trwa przyjmowanie zgłoszeń (do 25 sierpnia) za pośrednictwem formularza internetowego zamieszczonego na stronie www.swanna.pl/ministranci/

6. Rekolekcje z Świętym Ojcem Pio. Informacja dla Grup Modlitewnych o. Pio i wszystkich zainteresowanych. Opolska Grupa Modlitwy św. o. Pio zaprasza czcicieli na letnie rekolekcje ze św. o. Pio. Odbędą się one w dniach 29-31 sierpnia w Winowie w kościele pw. Ducha Świętego przy sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Temat: „Cisza językiem Boga”. Nauki głosić będzie ks. Paweł Brudek, obecnie doktorant psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zapisy odbywają się na furcie u OO. Franciszkanów w Opolu.

7. Pielgrzymka Chórów na Górę św. Anny. Diecezjalny Duszpasterz Muzyków Kościelnych zaprasza wszystkie chóry do uczestnictwa w dorocznej Pielgrzymce na Górę św. Anny, która odbędzie się w dniach 6-7.09.2014. W tym roku spotkaniu modlitewnemu będzie przewodniczył ks. Piotr Kierpal. Szczegółowy program i materiały do pobrania znajdują się na stronie www.dmk.diecezja.opole.pl. Tam też można dokonać zgłoszenia chóru poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza.

8. Pielgrzymka Jubilatów Małżeńskich. Zbliżają się terminy wrześniowych pielgrzymek jubilatów małżeńskich Pielgrzymka Srebrnych Jubilatów odbędzie się w niedzielę 7 września, Złotych zaś – 14 września. W Roku Rodziny pragniemy nadać temu wydarzeniu bardziej uroczysty charakter wskazując na wielkie znaczenie i dar rodziny wielopokoleniowej.

 

Komentarze są zamknięte