NGO Wrocław: Uwolnić Grzegorza Brauna

Niezależna Gazeta Obywatelska

G. Braun fot. J. Lorek2 sierpnia (sobota) o godz. 16.00 we Wrocławiu, przy ul. Świebodzkiej 2 – odbędzie protest przed aresztem śledczym, w którym przebywa Grzegorz Braun. Znany reżyser filmów dokumentalnych został aresztowany 29 lipca. Wcześniej w jego mieszkaniu przeprowadzono rewizję.

Skazanie Brauna dotyczy absurdalnego procesu, ciągnącego się już siódmy rok! Reżyser występuje w nim jako oskarżony o pobicie kilku policjantów. Grzegorz Braun utrzymuje, że jest niewinny i ma na to dowody. Dostępne informacje na temat przebiegu procesu [np. nagrania z sali rozpraw] wyraźnie wskazują na stronniczość sądu oraz rażące nieprawidłowości.

Tylko podczas jednej z ostatnich rozpraw pozbawiono Brauna jego podstawowego prawa do obrony – nie miał możliwości zadania pytań bardzo istotnemu świadkowi. Był nim jeden z oskarżających go byłych policjantów, który za przyzwoleniem sądu opuścił salę rozpraw, bo miał „do podpisania kontrakt za dwa miliony”. Kiedy reżyser zaprotestował wobec tym nieprawidłowościom, najpierw został ukarany grzywną, a potem aresztem.

Środowiska patriotyczne są zgodne, że nękanie Brauna, ma związek z jego bezkompromisową postawą, odwagą w mówieniu niewygodnej dla wielu prawdy i twórczością filmową. Jego dokumenty, takie jak „Towarzysze Generał”, „Poeta pozwany”, „Plusy dodatnie, plusy ujemne” czy „Transformacja. Od Lenina do Putina” są solą w oku dla panującego systemu. Nie ulega wątpliwości, że Grzegorz Braun został więźniem politycznym III RP.

Jutrzejszą pikietę „STOP prześladowaniom Grzegorza Brauna” organizują środowiska patriotyczne i niepodległościowe, m.in.: Stowarzyszenie Solidarni2010 i Solidarność Walcząca. Na jednym z portali społecznościowych powstał też profil wyrażający solidarność z reżyserem: Popieram Grzegorza Brauna.

Agnieszka Piwar
KSD, Prawy.pl

 

POLECAM aktualności ze strony Solidarni2010: „To jeszcze nie koniec !” – najnowsze wiadomości nt. Grzegorza Brauna

 

WIĘCEJ artykułów nt. zatrzymania Grzegorza Brauna na portalu Prawy.pl:

Czy nękanie Grzegorza Brauna ma powstrzymać reżysera przed robieniem filmów?

Pełnomocnik Brauna dla Prawy.pl: Policja nie uprzedza nikogo

Czekając na wykonanie wyroku… Kolejna odsłona sprawy Grzegorza Brauna

Biuro Prasowe
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

Komentarze są zamknięte