[Aktualizacja] Sejm odrzucił wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu, minister Sienkiewicz zostaje

Autor Obywatelski1

IMG_5307.viewSejm odrzucił wniosek PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. Jako kandydata na premiera Prawo i Sprawiedliwość wystawiło prof. Piotra Glińskiego.

Był to już drugi wniosek PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu z prof. Glińskim jako kandydatem na premiera. W marcu ubiegłego roku Sejm również odrzucił tę propozycję.

W dzisiejszym głosowaniu wzięło udział 451 posłów. Za odwołaniem rządu głosowało 155 posłów, przeciwko było 236 natomiast 60 wstrzymało się od głosowanie, 9 posłów nie głosowało.

Wniosek Prawa i Sprawiedliwości ma związek z upublicznieniem przez tygodnik „Wprost” zapisów nagranych rozmów niektórych polityków. Był wśród nich szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, prezes NBP Marek Belka, szef MSZ Radosław Sikorski i były minister finansów Jacek Rostowski.

Po kilkugodzinnym zamieszaniu związanym z propozycją Waldemara Pawlaka przesunięcia głosowania nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza na 22 lipca, Sejm przystąpił jednak do głosowania i odrzucił wniosek, pozostawiając ministra Sienkiewicza na stanowisku. Od głosowania wstrzymał się jeden poseł koalicji – Waldemar Pawlak.

G.K

  1. Irena
    | ID: c85942b6 | #1

    Nic nowego…Posłowie . Cóż..Bronia swoich apanaży, o Ojczyżnie i rodakach nie myślą.Postawa posłów woła o pomste do nieba. Prawdziwych mężczyzn z kregosłupem..po prostu w rządzie NIE MAMY.

Komentarze są zamknięte