Dziś zostanie ogłoszony wyrok w sprawie Adama Słomki!

Redaktor3

Adam SłomkaW dzisiejsze południe zostanie ogłoszony w Sądzie Rejonowym w Myślenicach wyrok w głośnym procesie politycznym lidera KPN-NIEZŁOMNI. Prokurator Prokuratury Okręgowej w Katowicach Radosław Pałka wniósł o karę dwa razy po półtorej roku więzienia za rzekome namawianie bandytów z tzw.  gangu Krakowiaka do pobicia/zabicia prezesa Sądu Rejonowego Katowice – Zachód.

 

Od godziny 11.30 pod gmachem myślenickiego Sądu przy ul. Piłsudskiego będzie trwał wiec środowisk opozycji demokratycznej pod hasłem „Dość bezprawia służb specjalnych!”.

(PAC), NIEZALEŻNA GAZETA OBYWATELSKA W BIELSKU -BIAŁEJ

***

O CO CHODZI?

(za informacją Biura Prasowego NIEZŁOMNYCH)

Sześć lat temu, 17 lipca 2008 roku, zakończył się proces Adama Słomki oskarżonego przez prokuraturę w Katowicach o sfałszowanie własnego podpisu na podstawie „ekspertyzy” biegłej – wieloletniej pracownicy laboratorium kryminalistycznego MO i SB. Wobec zgodnej opinii sądowych ekspertów o fałszywości opinii biegłej Sąd Rejonowy uniewinnił lidera Konfederacji. Prokuratura nie wniosła apelacji.

W dniu ogłoszenia wyroku Prezes Sądu Rejonowego Katowice Zachód Krzysztof Hejosz nakazał zamknięcie przed obywatelami budynku sądu. W godzinach pracy do gmachu przy pl. Wolności w Katowicach nie wpuszczono m.in. dziennikarzy, urzędującego posła na Sejm RP Stanisława Pięty z KP PiS (interpelacja w sprawie), kilku radnych, księdza kapelana KPN, kombatantów i rodziny lidera Konfederacji pomimo stanowiska całego trzyosobowego składu sędziowskiego, że proces oraz ogłoszenie wyroku ma w sposób oczywisty charakter jawny.

Pomimo wyroku uniewinniającego prezes Krzysztof Hejosz udzielił także wywiadu dla „Gazety Wyborczej” w którym stwierdził, że A. Słomka jest przestępcą.

Również zaraz po ogłoszeniu wyroku przed budynkiem sądu w Katowicach tajniacy spektakularnie aresztowali Adama Słomkę na podstawie decyzji sędziego Anny Matuszczyk z wydziału cywilnego tegoż sądu pod pretekstem niestawienia się A. Słomki na rozprawie 15 miesięcy wcześniej (w sprawie tej sąd wysyłał wezwania „omyłkowo” na inny adres…).

Nakaz wykonania kary porządkowej aresztu nie był opatrzony klauzulą wykonywalności oraz zawierał dane personalne jakiejś innej osoby ze Szczecina.

Pomimo tego funkcjonariusze osadzili Adama Słomkę na 14 dni w areszcie śledczym w Katowicach.

Podczas tego nielegalnego aresztowania dwa razy wprowadzono kryminalistów z gangu „Krakowiaka” na spacer do przetrzymywanego w odosobnieniu lidera KPN.

Gangsterzy ci zagrozili A.Słomce pobiciem „jeżeli nie zaniecha dalszego pisania skarg”. Zawiadomienie o przestępstwie gróźb karalnych prokuratura zignorowała mimo decyzji sądu, który nakazał jej wszcząć w tej sprawie śledztwo.

31 lipca 2008 r. odbył się jeden z licznych wieców Konfederacji i Solidarności Walczącej (z udziałem K. Morawieckiego) w sprawie bezprzykładnych represji: zmistyfikowanych zarzutów biegłej z SB, utajnienia procesu politycznego oraz aresztowania działacza opozycji niepodległościowej w sprawie cywilnej. Funkcjonariusze służb specjalnych nagrywali przebieg zgromadzenia specjalnym wozem z kamerami w sposób nieformalny (nielegalny, identycznie jak z 99 proc. podsłuchów).

Na podstawie filmowej kompilacji kilku wieców KPN-Niezłomnych m.in. pod pomnikiem Armii Czerwonej postawiono zarzut szkalowania prezesa Hejosza podczas wiecu opozycji. Natomiast na podstawie zeznań dwóch „skruszonych” mafiosów z gangu „Krakowiaka” Prokuratura Okręgowa w Katowicach postawiła A. Słomce zarzut namawiania ich „do pobicia, połamania nóg i wysłania do piachu” prezesa K.Hejosza

Obaj gangsterzy, jawni konfidenci CBŚ, skazani za ciężkie zbrodnie na wieloletnie wyroki wiezienia, otrzymali natychmiast przepustki zdrowotne w odbywaniu kary i uciekli do Anglii.

Sąd Najwyższy przekazał precedensowa sprawę lidera Konfederacji do rozpatrzenia „bezstronnemu” sądowi w Myślenicach.

Pierwsze rozprawy odbywały się jawnie z udziałem publiczności, dziennikarzy TVP, Radia Kraków, PAP, prasy, itp. Gdy prowokacja została zdemaskowana, na wniosek prezesa K.Hejosza sprawę utajniono.

Ponadto prowadząca proces wiceprezes Sądu Rejonowego w Myślenicach Katarzyna Proksa-Kosek postanowiła wysłać lidera Konfederacji na badania psychiatryczne pod pretekstem (uwaga) pobicia A.Słomki w areszcie w 1986 roku przez funkcjonariuszy służby więziennej [co notabene jest przedmiotem śledztwa IPN]. Psychiatrzy z Krakowa napisali, iż fakt pobicia ćwierć wieku temu w komunistycznym więzieniu „w ogóle nie może być podstawą kwestionowania poczytalności A.Słomki”. Pomimo jednoznacznego stanowiska lekarzy z kliniki w Krakowie-Prokocimiu sędzia Katarzyna Proksa-Kosek wysłała list gończy i nakazała aresztowanie A.Słomki celem „przymusowego zbadania skazanego”…

Po interwencji senatorów śp. Zbigniewa Romaszewskiego, mec. Piotra Andrzejewskiego, Jadwigi Rudnickiej i innych opozycjonistów (np. Ryszarda Majdzika) Adam Słomka został zwolniony po kilku tygodniach z więzienia w Wadowicach.

30 czerwca 2014 r. na zakończenie procesu prokurator Prokuratury Okręgowej w Katowicach Radosław Pałka wniósł o skazanie A.Słomki na karę dwa razy po półtorej roku więzienia. Mecenas Wiesław Podrecki wniósł o uniewinnienie, a Adam Słomka o ściganie zbrodniarzy komunistycznych z prokuratury i służb specjalnych.

(źródło: NIEZŁOMNI)

 1. pytający
  | ID: 586af115 | #1

  jaki wyrok?

 2. Irena
  | ID: f4efd096 | #2

  Walka trwa.A wyrok ogloszono???

 3. | ID: 4d72e665 | #3
Komentarze są zamknięte