Trwa 42. edycja Lata Kwiatów w Otmuchowie – [fotorelacja]

Autor Obywatelski3

DSC_0386 (424x640)Lato Kwiatów w Otmuchowie zaplanowano na 4-6 lipca. W tych dniach do Otmuchowa zjeżdżają wystawcy z całej Opolszczyzny, a także z innych części kraju i z zagranicy. W tym roku udział w imprezie zapowiedziało aż osiemdziesięciu wystawców krzewów, bylin, drzewek, roślin ozdobnych, kwiatów ciętych, bonsai, kwiatów doniczkowych, ziół i innych roślin.

Całe miasto wypełnione jest pięknymi roślinami, których mnogość gatunków, kolorów i odmian sprawia niesamowite wrażenie. Na Lecie Kwiatów można zaopatrzyć się w piękne rośliny zarówno ogrodowe jak i domowe, od znanych nam odmian po te najbardziej egzotyczne.

Rzecz jasna prócz roślin przywiezionych przez wystawców, można oglądać wspaniałe roślinne konstrukcje, zdobiące skwery, klomby, parki, zabytkowe budowle, oczywiście cały rynek, kwiaty zwisały również z lamp ulicznych, pojawiały się także wieże kwiatowe. Na ozdobienie miasta przeznaczono 3 tysiące roślin. Naturalnie Otmuchowianie postarali się o piękną oprawę, kwiaty w prywatnych ogródkach, zwisające parapetów i balkonów dodały piękna i klimatu.

Oprócz wystaw kwiatów, swoje prace prezentują artyści, rzemieślnicy i rękodzielnicy. Podziwiać można autorską biżuterię – z bursztynu, złota i srebra- pracę szklarzy, ceramikę, grafiki, obrazy i inne. Wiele wystaw przygotowano w otmuchowskim zamku.

Nie zabrakło także występów estradowych. W piątek zagrał już Mezo z zespołem, dziś koncert Budki Suflera, w niedzielę Ryszarda Rynkowskiego. Poza znanymi gwiazdami, na scenie podziwiać można również lokalne zespoły taneczne i muzyczne.

Obchodom towarzyszą stoiska z pamiątkami, handlowe i gastronomiczne. Wstęp na wszystkie atrakcję jest darmowy. W tych dniach Otmuchów odwiedza nawet do stu tysięcy osób. Warto wspomnieć że imprezę rozpoczyna msza i poświęcenie kwiatów.

autor i foto Grzegorz Krukowski

 1. ely
 2. z Niemodlina
  | ID: aa673964 | #2

  Nawet z tekstu o Misiu Uszatku byś zrobiła tekst polityczny

 3. Irena
  | ID: 37a9eef5 | #3

  Dzieki za fotorelacje.Wystawa kwiatów bardzo mi sie podoba.Mialam okazje zwiedzić w Ołomuńcu wystawe kwiatow,Piekna.Zapach róz pamietam do dzisiaj.

Komentarze są zamknięte