NIE! dla obrażania uczuć religijnych we Wrocławiu [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska8

teatr15Wczorajszy protest przeciwko wystawianiu spektaklu pt. „Golgota Picnic” we wrocławskim Teatrze Polskim zgromadził ponad 400 osób. Uczestniczący w nim ludzie już przed godz. 19.00 gromadzili się naprzeciwko budynku teatru, który tego dnia, jak nigdy wcześniej, obstawiony był policją jawną i tajną. Kapłani, prowadzący zgromadzenie, zapewniali obecnych, iż to spotkanie ma charakter modlitewny i takim pozostanie do końca.

 

Forma ekumeniczna zgromadzenia modlitewnego, a nie forma krucjaty, ostatecznie nie powstrzymała projekcji spektaklu, który- choć z dużym opóźnieniem- to jednak się odbył. Na ul. Gabrieli Zapolskiej naprzeciwko protestujących ustawiła się długa kolejka osób chcących dostać się na przedstawienie. Frekwencja była spowodowana tym, iż za widowisko to nie trzeba było nic płacić. Spisywano natomiast każdego wchodzącego do budynku teatru z dokumentu tożsamości. Część osób nie dostała się do środa, bowiem organizatorzy nie przewidzieli miejsc stojących.

Około godz. 20.00 modlący się ludzie wypełnili szczelnie chodniki wzdłuż jezdni i placyk przed wejściem do Teatru Polskiego. Odmawiano różaniec. Oprócz różnych grup modlitewnych, swój czas mieli także katoliccy tradycjonaliści. Przedstawiciel obozu narodowego modlił się za Ojczyznę słowami ks. Piotra Skargi.

Zgromadzeni dziennikarze różnych oficjalnych mediów, choć rejestrowali dokładnie wszystko, to w swoich relacjach starali się pokazywać jedynie środowisko „moherowych beretów” zupełnie ignorując ludzi młodych, którzy licznie przybyli pod teatr. Bez szyldów organizacyjnych, choć rozpoznawane już osoby z MW, ONR, NOP i konserwatyści.

Tomasz J. Kostyła

 1. Irena
  | ID: 2d234973 | #1

  Trudno sie zgodzić katolikom z obrazaniem uczuc religijnych.Protest jak najbardziej słuszny.Dzieki za fotorelacje.

 2. ely
  | ID: 55f85313 | #2

  Na film „Smoleńsk” w rezyserii A.Krauzego platformiane Ministerstwo Kultury i Sztuki nie przyznało dotacji, ale na dzieła opluwajace Polaków.historię , wiarę, : „Pokłosie”. „Golgota picnic” , antypolskie książki PO zawsze znajdzie pieniądze. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. z Niemodlina
  | ID: 22baa899 | #3

  Byłem na Golgota Picnic. Warto zobaczyć, jak człowiek osuwa się w konsumpcjonizm i gdzie jest miejsce na religię i jej skomercjalizowanie. Spektakl głęboko RELIGIJNY!!!

 4. z Niemodlina
  | ID: 0c0f31cc | #4

  @z Niemodlina

  haahhahhahhaha :) to tak reklamują to w gazecie zaborczej ??? :) :)

 5. z Niemodlina
  | ID: 124d856c | #5

  Nie, byłem we Wrocławiu, wyzywany przez bandę oszołomów, która z modlitwą na ustach i krzyżami w rękach określała mnie cytuję: „antychrystem”, „chujem”, „żydowskim pachołkiem”, „komuchem” itp.

 6. z Niemodlina
  | ID: 0c0f31cc | #6

  @z Niemodlina

  Otóż powtarzam raz jeszcze i pytam czy gdyby powstało „holocaust picnic” również sPOkojnie obejrzałbyś to sobie i wychwalał, czy krzyczałbyś znowu coś o antysemityzmie ??

 7. z Niemodlina
  | ID: 19031d1f | #7

  Jako osoba wierząca w Boga, a nie w kościół i człowiek czyli istota myśląca wpierw bym zobaczył, a potem krzyczał i wyzywał. Ale Ty nie myślisz, ty tylko krzyczysz.

  Nie zamydlaj oczu antysemityzmem, tylko weź się do jakiejś roboty, a nie stać z flagą i ręką w kieszeni, ty wielki patrioto.

 8. z Niemodlina
  | ID: 0c0f31cc | #8

  @z Niemodlina

  No widzisz jednych śledzi laser i są obserwowani przez mossad, inni widzieli mnie Z FLAGĄ i ręką w kieszeni, co za różnica ?? :) ;)

  Wstyd byłoby mi chodzić na „spektakle” o których pozytywnie wypowiadają się takie kreatury jak żakowski czy towarzysze z gazety zaborczej.

  Wyobraź sobie powstało „Auschwitz picnic” gdzie stłoczonym w komorach gazowych wtłacza się….gaz rozweselający, potem jakaś orgia ze strażnikami i SSmanami itd. itp. oczywiście wszystko promowane za pieniądze podatnika, co Ty na to ???? Ja jestem za!!! w końcu człowiek to istota myśląca, najpierw bym zobaczył……….

  Tymczasem życząc wszystkim udanego weekendu ( nawet pewnemu nawiedzonemu osobnikowi nie wiem czy też mieszkającemu w Niemodlinie, a w każdym bądź razie podpisującemu się tak samo :) ) pakuje plecak, zabieram znajomych i jazda na ORLE GNIAZDO!!!!!! :)

Komentarze są zamknięte