Film „Jak zginął prezydent” do kupienia z GP

Niezależna Gazeta Obywatelska5

imageRosyjscy kontrolerzy sterowani przez moskiewski ośrodek wydali polskiej załodze błędne komunikaty. Gdy piloci próbowali ratować maszynę, została ona rozerwana przez trzy wybuchy. – To nie jest zwykła animacja. To wierna rekonstrukcja zdarzeń z 10 kwietnia 2010 r. – mówi o filmie „Jak zginął prezydent RP” Antoni Macierewicz. Film od dziś dostępny jest z tygodnikiem „Gazeta Polska”.

Kilkudziesięciu ekspertów smoleńskiego zespołu parlamentarnego przez ponad 3,5 roku pracowało nad 20-minutową symulacją ostatnich chwil lotu rządowego Tu-154M. Efektem ich pracy jest film „Jak zginął prezydent RP”. To drobiazgowa rekonstrukcja pokazująca, kiedy i gdzie dochodziło do kolejnych wybuchów na pokładzie tupolewa, m.in. jak na skutek pierwszej eksplozji doszło do zniszczenia lewego skrzydła samolotu (według wersji rosyjskiej i polskiego rządu na skutek uderzenia w brzozę).

Najważniejszą i zupełnie nową częścią animacji jest analiza destrukcji silników rządowego tupolewa. Z ustaleń ekspertów wynika, że co najmniej dwa z nich uległy zniszczeniu, najprawdopodobniej uszkodzone przez odlatujące kawałki skrzydła. Przynajmniej 1/3 lewego silnika uległa rozerwaniu.

Autorzy animacji pokazują również, jak miały wyglądać dwie kolejne eksplozje.Pierwsza z nich, mająca miejsce mniej więcej 15 m nad ziemią, przesądziła o tragicznym charakterze katastrofy i zabiła wszystkie osoby znajdujące się w tylnej części kadłuba. Następny, trzeci wybuch, jak dowodzą eksperci, zniszczył przednią część samolotu, salonkę prezydenta i kokpit oraz centropłat. Działo się to tuż nad samym gruntem zaznaczonym jako przednia część wrakowiska. Praca nad tym ostatnim fragmentem animacji została poprzedzona analizą szczegółowej dokumentacji fotograficznej miejsca katastrofy i szczątków samolotu.

Według nawigatorów z Dęblina, którzy współpracowali z zespołem parlamentarnym, sposóbsprowadzania Tu-154M przez Rosjan był rażąco nieprawidłowy i przyczynił się do wystąpienia tzw. czynnika deficytu czasu dla załogi. Rosjanie nie dali polskim pilotom możliwości ustabilizowania lotu, możliwości pełnej kontroli przyrządów oraz korekty kursu i wysokości. Dane, które podawano nawigatorowi w trudnych warunkach pogodowych, albo nie miały nic wspólnego z prawdą, albo przekazywane były zdecydowanie za późno.

– Szczególnie dokładnie pokazaliśmy ostatnich osiem sekund lotu. Rekonstrukcja tego etapu jest tak precyzyjna, że poświęciliśmy mu ok. 14 min filmu. Filmu, który nie jest zwykłą animacją. To wierna rekonstrukcja zdarzeń z 10 kwietnia 2010 r. oparta na faktach, niepodważalnych danych oraz analizach najlepszych specjalistów – mówi nam Antoni Macierewicz.
Płyta z filmem „Jak zginął prezydent RP” od środy z tygodnikiem „Gazeta Polska”.

foto: kadr z filmu „Jak zginął prezydent RP”

 1. ely
  | ID: a5c9ef68 | #1

  Taśmy pokazały, że rzadzi nami „Prószkow”,który w demokratyczny sposób nie odda władzy. Władza, pieniądze, szemrane interesy, a gdzie naród ? jako niewolnicy, którym media słono opłacane przez instytucje rzadowe wleją propagandę .Gdzie w tym wszystkim jest sumienie, solidarność , patriotyzm , Ojczyzna , wiara , o które nawoływał papież Jan Paweł II??? Dla obecnie rządzących to jest zbędny balast, który przeszkadza utrzymywaniu posłuchu, władzy.

 2. z Niemodlina
  | ID: ec96b52f | #2

  To zdecydujcie się.

  1. Błędne naprowadzanie;
  2. Sztuczna mgła;
  3. Wybuch;
  4. Elektromagnes;

  Co jeszcze?

 3. z Niemodlina
  | ID: 0d1d0344 | #3

  @z Niemodlina

  Daj sobie sPOkój prowokatorze i nie POwielaj słów skompromitowanego mec. Rogalskiego. Nie trzeba się zdecydować, fakty mówią same za siebie, oddanie na czas remontu rządowego tupolewa pod całkowitą kontrolę Rosjan przez pół roku, bez zabezpieczenia ze strony polskiego kontrwywiadu wojskowego i cywilnego, rozdzielenie wizyt i obniżenie rangi wizyty prezydenckiej, błędne naprowadzanie załogi TU-154M przez osoby, które nie miały prawa z zewnątrz wydawać polecenia kontrolerom lotu, do tego 3 eksplozje które rozerwały samolot, oddanie całego śledztwa stronie rosyjskiego i zrezygnowanie 13.04.2010r z umowy z 1993r, co skutkowało i nadal skutkuje brakiem dostępu do wraku, oryginalnych rejestratorów lotu oraz innych dowodów, nawet sekcje zwłok nie przeprowadzili Polacy, co jeszcze chcesz więcej wiedzieć ??

  Od dwóch tygodni słychać ( oczywiście nie we wszystkich mediach ) o kompromitacji służb w związku z kolejną już aferą za PO-PSL, tym razem taśmową, a dlaczego nie było słychać oburzenia i słów krytyki gdy POdległe Donaldowi T. BOR, MSZ, WSW, MON odPOwiedzialne za organizację i przebieg wizyty Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu totalnie się skompromitowały i nawet po ponad 4latach nie POtrafią sprowadzić wraku, własności Państwa Polskiego do kraju??? Co jeszcze POwiesz ciekawego wyznawco pancernej brzozy ????? :)

 4. z Niemodlina
  | ID: 154d108c | #4

  Nie wiem, co mam ci powiedzieć. Bo słowa jesteś głupi i tak nie dotrą, a jeszcze przekonają o terrorze PO.

 5. z Niemodlina
  | ID: 0d1d0344 | #5

  @z Niemodlina

  No rzeczywiście odPOwiedź na POziomie wyznawcy pancernej brzozy :) :)

Komentarze są zamknięte