„Panie, dodaj wiary!” – piąty Koncert Uwielbienia zebrał tłumy wiernych

Niezależna Gazeta Obywatelska4

DSC_0980 (640x424)Na to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Duszpasterstwo Akademickie „Resurrexit”, Radio Doxa oraz Odnowę w Duchu Świętym zjechały rodziny z dziećmi, dorośli, młodzież i wiele osób duchownych z całego regionu. Zebrali się tam, aby wspólnie w uroczystość Bożego Ciała wielbić Boga śpiewem i tańcem.

Wszystkim zebranym towarzyszył uśmiech, panowała bardzo życzliwa i wesoła atmosfera. Była to doskonała okazja do zawierania nowych znajomości, do czego zachęcali organizatorzy.

Najważniejszym punktem koncertu było wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez wszystkich zebranych.

Modlitwę poprowadził ksiądz biskup Andrzej Czaja, który modlił się o pokój na świecie, wzmocnienie wiary i za młode pokolenie. Po modlitwie nastała chwila ciszy, po czym znów rozszedł się dźwięk radosnej muzyki i śpiewu zespołu „Przecinek” oraz chóru “Corpus Cristi. Pod koniec ksiądz biskup ze sceny podkreślił, że Koncert Uwielbienia to świetna okazja do ładowania akumulatorów wiary, ale prosił też, aby robić to poprzez codzienną modlitwę:

„Nie zapominajcie o pacierzu, o modlitwie rano, wieczorem w południe, przed jedzeniem, po jedzeniu. W chwili, gdy wspomnisz Pana choćby krótkim aktem strzelistym -Panie dzięki Ci że jesteś, Panie raduję się Tobą, Panie przymnóż mi wiary-. Trzeba swoje akumulatory ładować stale, trzeba po prostu z Panem żyć, nie od święta, nie od wielkiego koncertu, ale co dnia, stale.”

Zachęcał wszystkich zebranych do częstej adoracji Najświętszego Sakramentu nie tylko podczas koncertu:

„Bardzo ważne jest to aby znajdywać czas na adorację najświętszego sakramentu, tak jak tu dziś w wielkiej rzeszy tak możesz przyjść do kościoła. Będziesz sam na sam, nie z sobą, ale z Panem. Korzystajcie z tej wielkiej łaski obecności i bliskości Pana. Trzeba ładować akumulatory, aby Bogiem żyć, być przeświadczonym o tym że jest wielki i innym jeszcze o tym mówić.”

Na koniec przypomniał wszystkim zebranym o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, zachęcił wszystkich młodych do zgłoszenia się jako wolontariusze do pomocy w przyjęciu gości z całego świata. Wyraził również wielką radość z tego, że tak wielki tłum ludzi zebrał się na koncercie i zachęcił do jeszcze liczniejszego przybycia za rok.

Autor i fot. Grzegorz Krukowski

 1. Roman
  | ID: 3c1ead86 | #1

  Przez takie modernistyczne cuda kryzys wiary musi się pogłębiać. Niestety wzrasta liczba protestantów, ale i sedeków też :(
  To są te zmiany zgodne z duchem soboru(nie mylić z Duchem Świętym). CKWP

 2. Irena
  | ID: 99fbd4c5 | #2

  Fotorelacja sliczna,Dziekuje.

 3. Eleonora
  | ID: 7de4d506 | #3

  A po koncertach uradowany i roztańczony Biskup Ordynariusz pojechał do Krakowa, aby tam wziąć udział w przedziwnym nabożeństwie

  „Podczas specjalnego nabożeństwa najwyżsi polscy hierarchowie będą przepraszać za przypadki molestowania seksualnego. Uroczystość odbędzie się w Krakowie.

  Jak ustaliła „Rz”, 20 czerwca odbędzie się w Krakowie specjalne nabożeństwo, podczas którego polscy hierarchowie przeproszą za przypadki molestowania seksualnego. W liturgii pokutnej wezmą udział biskup płocki Piotr Libera, prymas Polski abp Wojciech Polak, nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore, ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel, biskup opolski Andrzej Czaja oraz krakowski biskup pomocniczy Grzegorz Ryś.

  „Mieliśmy ratować maluczkich Królestwa Bożego, a staliśmy się narzędziem zła przeciw nim. […] Zgrzeszyliśmy, wszyscyśmy od Ciebie odstąpili, czy to wykorzystując maluczkich, czy osłaniając tych, którzy stali się sprawcami tego zła. Uczuliśmy lęk i przerażenie wobec grzechu, który nas zranił, ukryliśmy go przed światem. […] Oto dzisiaj jesteśmy potępiani przez ten świat, do którego zostaliśmy posłani jako znak zbawienia. […] Jesteśmy świadomi, że nasze wynagradzające akty nie będą mogły zmazać wyrządzonej krzywdy ani uśmierzyć palącej rany naszego sumienia. […] Pragniemy znowu stanąć po stronie małych i słabych”.

  No a za tym pójdzie forsa.
  Tak szubrawcy załatwili kościół w USA
  Czas na katolicką Polskę.
  Spotwarzyć polski Kościół, napluć na wierny lud i obłowić się przy tym nielicho!
  Brawo księże biskupie, brawo!!!

 4. Anonim
  | ID: a8b1fbc2 | #4

  A gdzie ten zdumiewający koncert miał miejsce autor zapomniał poinformować.

Komentarze są zamknięte