„Wieża radości, wieża samotności” to piosenka kultowa, która nie miała nawet teledysku i została polskim hitem listy top wszechczasów Radiowej Trójki. Podczas ostatniego dnia 51. KFPP została wreszcie usłyszana na deskach opolskiego amfiteatru. Było też spotkanie na scenie wokalistów z dwóch pokoleń. Młody Bartosz Szymoniak to laureat trzeciej edycji Idola i od 2007 r. wokalista Sztywnego Pala Azji. Zmienił na scenie grającego i śpiewającego od lat współzałożyciela zespołu Leszka Nowaka. W dobrej oprawie scenicznej można było znaleźć perełkę festiwalową. Dobrze zaprezentował się również opolanin Michał Bajor w swoim utworze. Koncert jeszcze trwa, nawet można posłuchać większości wykonawców. Klamrą spinającą ma być motyw wolności. Wam jak się podobało?
tk

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł

Po północy okazało się, że mamy Conchitę w Polsce zwaną Szpakiem. Wiemy kto wygra eurowizję w przyszłym roku!
fantastyczny koncert, jednak telewizja polska moze stworzyc piekny kocert – a nie w kolko te nedzne przeboje na trzynastolatek
co do komentarza wyzej, Szpaka nie trawilem do wczoraj, ale jego wykon wgniotl mnie w fotel – fantastycznie – szacunek dla chlopaka