Okładka „W sieci” zachęca do dyskusji o Marysi

Niezależna Gazeta Obywatelska23

W sieci okładka W nowym wydaniu tygodnika „wSieci”: Marysia Sokołowska, licealistka, która rzuciła wyzwanie Tuskowi -– wyjątkowy manifest młodej, dumnej Polki; Jacek Kurski ujawnia, dlaczego odchodzi z polityki; Piotr Zaremba i Tomasz Łysiak o książce dekady – „Dziejach Polski” prof. Andrzeja Nowaka; Janusz Szewczak o tym, czego boją się elity w Brukseli, Berlinie i Warszawie.

 

–  To pokolenie czuje się zdradzone, ale nie zamierza być pokoleniem straconym. 17-letnia licealistka z Gorzowa Wielkopolskiego uznała, że trzeba wreszcie przestać siedzieć cicho. Jej słowa o zdradzie premiera Donalda Tuska były jak cios w splot słoneczny władzy. Były też zapowiedzią, że nadchodzą roczniki odważnych młodych ludzi, którzy nie zamierzają się godzić na Polskę, jaką im urządzono -– zauważa Dorota Łosiewicz. Tygodnik „wSieci”, publikuje wyjątkowy manifest młodej, dumnej Polki, licealistki, która rzuciła wyzwanie Tuskowi.

Innego zdania jest Robert Mazurek:” Pasowanie 17-letniej Marysi na ikonę polskiej prawicy jest dowodem na tejże prawicy, excusez le mot, zidiocenie. I nie Marysia jest tu problemem, ale wołający o pomstę do nieba brak mózgów. (…) Wypowiedź panny Marii zapewne przeszłaby bez echa, gdyby nie fakt, że działo się to w końcówce kampanii wyborczej, a dziennikarzy było od cholery i ciut. I stała się rzecz niezwykła: oto prawicowe media w jakimś szaleńczym pędzie ku autokompromitacji postanowiły z nastolatki uczynić bohaterkę. Internetowe portale, gazety –- z „w Sieci” w roli głównej – zgodnie stwierdziły, że Marysia miała odwagę, na która nie zdobyłby się nikt inny. Okładki, wywiady z nią i jej ojcem, cytaty, sesje, zdjęcia -– polska Joanna d‘Arc miała swoje pięć minut sławy i chwały”. http://wpolityce.pl/polityka/199634-joanna-darc-w-czasach-facebooka-reka-podniesiona-na-wladze-ludowa-zostaje-odrabana

 1. kominiarz
  | ID: 862c5571 | #1

  Idzie nowe pokolenie!!! Na nic lewackie pie….ie :))

 2. z Niemodlina
  | ID: e9156f9c | #2

  Kupię ze względu na okładkę :) Marysia rządzi, a jeżeli chodzi o tygodniki to Gazeta Polska i tak najlepsza.

 3. Eleonora
  | ID: 09caef8c | #3

  Innego zdania jest Robert Mazurek:” Pasowanie 17-letniej Marysi na ikonę polskiej prawicy jest dowodem na tejże prawicy, excusez le mot, zidiocenie. ”

  Zidiocenie proszę panów Karnowskich i Mazurków mozna zauważyć pod waszymi tekstami dotyczącymi abp Wielgusa, chociażby….

  Na tekst Mazurka, idiotyczny nie ma co mówić, doskonale odpowiedział prof Kawecki
  Polecam:

  http://naszdziennik.pl/polska-kraj/49216.html

 4. Irena
  | ID: ebe9a32e | #4

  Przyszlo nowe pokolenie.Myslace,korzystajace z rozumu.Złamia lewakó[email protected] Masz racje. milej niedzieli.

 5. kominiarz
  | ID: 862c5571 | #5

  @Irena
  Dziękuję i wzajemnie. Nowe pokolenie idzie, ale powoli i samo musi się przebijać łokciami w tym, co co powinno zagwarantować i dać im państwo. A co robi państwo…..? Karze ich i osadza w więzieniu za patriotyzm. Dzisiaj pokazano w reportażu na TVP Info jak jest z tym w Rosji. Szkoła kadetek. Można śmiać się i krytykować, bo wiadomo jak wyglada ruski fanatyzm i propaganda, ale tak państwo wychowuje i dba o swoje elity. U nas w Polsce zarzyna się to, czego nie zabili zaborcy i kolejni okupanci. Mamy już tylko cioty w rurkach, a sowieckije djewoczki rozkładają kałacha w 8 sekund by w chwilę potem uczyć się jak być damą :) Tam nazywa się takich elitą, u nas faszystami.

 6. Piotr
  | ID: c250b725 | #6

  Robi się z tego fala na dzień dziecka młodzi opanowali mównicę : https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nps3ZGvKLqA

 7. Anonim
  | ID: 4d35491d | #7

  Jedna gowniara bekla bzdeta cytując rzekomo slowa, których facet nawt nie powiedział. Rzeczywiście może byc tylko idolka ludzi, dla których kretynizm to norma.

 8. kominiarz
  | ID: 862c5571 | #8

  @Anonim
  Tyle, że ta „gówniara” ma więcej oleju w głowie niż podtatusialy Anonim, który to, co jest normalne nazywa kretynizmem, a kretynizm jest dla niego normą :))
  Poza tym nikt tutaj nie pisze o nastoletniej dziewczynie jako o idolce, tylko o osobie zdrowo myślącej i reprezentującej cześć młodego pokolenia, która ma jak najbardziej zdrowe wartości moralne. Nie dotyczy to oczywiście piewców bezjajowca w sukience i z doklejoną brodą, czy środowiska, o którym nie można inaczej powiedzieć jak pizdy w rurkach:)) Nie wiem do której grupy się zaliczasz drogi Anonimie i które z tych grup są dla ciebie normą, no ale gratulują poglądów. Przeobrażony Palikot pewnie będzie mógł liczyć na twój głos-:)

 9. Anonim
  | ID: 04a5ee9f | #9

  Uważam Marysie za kretynkę. Kiełbasy nie kocham jak i Palikota, nie możesz tego zrozumieć?

 10. z Niemodlina
  | ID: e9156f9c | #10

  @Anonim

  Byłaby twoją idolką 7lat temu, gdyby brała udział w akcji ” zabierz babci dowód”, to dopiero kretynizm i zaprzaństwo, odbierać sporej części społeczeństwa prawo wyboru.
  Byłaby twoją idolką, gdyby pijąc pewne piwo krzyczała na Krakowskim Przedmieściu „jeszcze jeden” i pluła na modlących się staruszków.
  A tu nagle wyskakuje nie dość, że ładna to odważna dziewczyna, która ma poukładane w głowie, której dziwolągi wychowane na TVN’ie nie POtrafią zrozumieć, a usłużni funkcjonariusze dziennikarstwa i POlitycy, którzy dotąd uważali, że propaganda i lewicowo-liberalna trucizna wylewająca się z TV 24h na dobę skutecznie odebrała młodym rozum i zrobiła z nich bezwartościową papkę, nagle wpadli w panikę i jedyne co im POzostaje to znęcać się nad tą dziewczyną poprzez nazywanie jej……”gówniarą” :) Brawo, dzielni wojownicy :)

 11. Jarek
  | ID: 26638dee | #11

  MARYSIA RULEZ ;)

 12. kominiarz
  | ID: 862c5571 | #12

  @Anonim
  Na szczęście Marysia nie musi się przejmować takimi kretynami i ma własnych idoli :) Mało tego! – tacy kretyni tylko motywują swoją głupotą i dodają sił takim jak ta Marysia. Córkę mam od niej 10 lat starszą, ale nazwałbym tej dziewczyny gówniarą. Co to w ogóle za podejście? Jak argumentów brak, to mówi się komuś „Ty gówniaro”? Ani jej wiek, ani stan umysłu nie uprawnia do takich słów. Skasowała Tuska z gracją jak szczeniaka, że tylko się uśmiechnąć pod nosem :)

 13. Irena
  | ID: 1b319c23 | #13

  @Anonim. Witaj.Sprecyzuj,co masz na mysli pod slowem –kretynka– pozdrawiam

 14. Irena
  | ID: 1b319c23 | #14

  @z Niemodlina. Witaj.Masz racje,Przybywa nam -woJOWników.—pozdrawiam

 15. kominiarz
  | ID: 862c5571 | #15

  ojjjj gdzieś mi zniknęło „nie”. Miało być: „nie nazwałbym tej dziewczyny gówniarą”. No ale chyba nie trudno domyśleć się co chciałem napisać :)

 16. Anonim
  | ID: a1ed7814 | #16

  A czytałaś esej Tuska, na który ona sie powołuje? Ja tak i jeśli gowniara uważa, że tam są słowa pokazujące jego zdradę to jest kretynką i świadczy o głupocie jej, poziomie jej rodziców i jej szkoły. Dla mnie zdrajcą jest Np. Rydzyk, który ma Np. świetne układy z ruskimi firmami nadawczymi.

 17. z Niemodlina
  | ID: e9156f9c | #17

  @Anonim

  „Polskość jako zadany temat… Wydawałoby się: tylko usiąść i pisać. A tu pustka, tylko gdzieś w oddali przetaczają się husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą Dzikie Pola i Jasna Góra, dziejowe misje, polskie miesiące, zwycięstwa i klęski. Zwycięstwa?

  Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.

  Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg co jeszcze wie wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić. Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy…….” Donald T. , 1987r

  Szczególnie żałosne brzmi dziś „gdzie inni mówią kultura,cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę Bóg, Honor, Ojczyzna” :) :) Ten szubrawiec, od 25lat robi wszystko właśnie wbrew tym pojęciom, począwszy od tego,że jego żałosna partyjka KLD finansowana była nie dość,że z niemieckich pieniędzy, to jeszcze z gangu prószkowskiego z którym ówczesny mózg i współzałożyciel KLD powiązany z komunistycznymi służbami bezpieczeństwa,właściciel firmy Batax Wiktor Kubiak miał kontakty i wspólnie założył kasyno w hotelu Marriott, a mieszczące się tuż obok biuro Donalda T. było finansowane przez Kubiaka i na początku lat 90tych było miejscem spotkań szemranego towarzystwa. To właśnie przy użyciu firmy Batax wywiad przeprowadzał operacje finansowe, znane jako „Akredytywa” i „Portfolio”. Środki finansowe pochodziły z Central Handlu Zagranicznego. Tak właśnie narodził się KLD, dziś PO. Gdzie tu Honor ??

  Jeżeli chodzi o wspomniane w tej wypowiedzi pieniądze,że „gdy inni mówią pieniądz, ja krzyczę Bóg, Honor,Ojczyzna…” To mówi kłamca i cyniczny dwulicowiec, którzy właśnie wyprzedaję polską ziemię obcokrajowcom, który POwoli prywatyzuje Lasy Państwowe, a leśników w najbliższym czasie chce pozbawić nawet orzełka na mundurze, czyli chce zrobić to czego od 200 lat nawet nie udało się zaborcom i okupantom, bo nawet w tak ciężkich czasach polscy leśnicy nosili orzełka na czapce i mundurze, który zadłużył kolejne pokolenia Polaków, likwidując nawet Fundusz Rezerwy Demograficznej w celu zasypania ogromnej dziury budżetowej, a polityka prorodzinna w czasie jego rządów nie istnieje, odbierane są kolejne ulgi podatkowe, a dzieci odbiera się rodzicom ze względu na……biedę! Gdzie tu Ojczyzna ??

  Trzecia kwestia,wspominany przez niego „Bóg”, jak to się ma do wspieranych przez Donalda T. związków homoseksualnych, aborcji, in-vitro, gender, niespotykanej pogardy osób wierzących, nie klękaniem przed księdzem, blokowaniem mediów katolickich, wspieraniem przez jego ministrów różnego rodzaju antychrześcijańskich spektakli czy wystaw zasłaniając się niby sztuką i wolnością słowa ???? Gdzie tu Bóg ??

  Jak to wszystko się w końcu ma do wpychania nas pod rosyjsko-niemiecką strefę wpływów?? dlaczego nie zrobiono NIC przez ostatnich 7lat,aby zapewnić Polsce choć minimum bezpieczeństwa energetycznego ??? dlaczego importujemy węgiel, zamiast go eksportować ?? dlaczego gaz łupkowy to daleka przyszłość, dlaczego budowa Gazoportu w Świnoujściu ma już ponad 3lata opóźnienia ?? Dlaczego młodzi Polacy masowo opuszczają kraj, a POnoć miały być wielkie powroty ???
  A Smoleńsk i oddanie całego śledztwa Rosjanom, mimo obowiązującej nas umowy z 1993r i zastąpienie jej w nieznanych dotąd okolicznościach umową zamieniającą samolot wojskowy na cywilny ??? a zbójeckie obalenie nocą rządu premiera J. Olszewskiego w którym ten zbój brał udział ?? Trzeb być głupcem,abo ZDRAJCĄ by wiedząc o tym wszystkim nadal popierać lub bronić przed młodym pokoleniem tego ryżego zakłamanego bandytę!!!

 18. z Niemodlina
  | ID: a9d3a02e | #18

  Wow wszystkie bzdety spiskowych teorii nam wyłożyłeś czy też jeszcze dodasz dziadka z wehrmachtu? Polecam kontakt z tym panem: http://www.dobrypsychiatra.com.pl. Porozmawia, przydzieli leki, może sanatorium przydzieli, a wnet życie ułoży się w jasnych barwach. PS Nie korzystam, Pana znam na stopie towarzyskiej, a mój zawód wymaga pełnego zdrowia, w tym psychicznego, które potwierdzono.

 19. z Niemodlina
  | ID: e9156f9c | #19

  @z Niemodlina

  Czyli robisz to samo co robiono w czasach stalinowskich, POzamykać w psychiatryku i POzamiatane :) a może w to miejsce, zważywszy, że czasy trochę inne, udowodnisz mi,że się mylę, co ??? czekam i czekam i proszę Cię na forum NTO abyś mi w końcu napisał co Cie tak boli w tych moich wypowiedziach, wskazał ewentualne błędy, a tu NIC, może na łamach NGO się odważysz POdszywaczu, co ??? :)

 20. z Niemodlina
  | ID: 452b7f0e | #20

  Olszewski obalony nocą? Zwłaszcza w obliczu nagrań telewizji? Przecież Kurski gadając później jakie to tajne materiały ma na podorędziu jak zwykle wybrał co mu się podobało z kontekstu, co nagrywała ekipy TVP, które to Wałęsa właśnie po to zaprosił, żeby potem nie gadania o spisku.

  Wskaż mi ostatnio odebrane ulgi, ale słownie i przepis, który je zlikwidował. Bo oczywiście o rocznych urlopach macierzyńskich nie wspomnisz?

  PS: A co ty jedyny z Niemodlina, masz monopol?

 21. z Niemodlina
  | ID: 0f7ff7f4 | #21

  @z Niemodlina

  Oczywiście,że nocą, wszystko działo się w późnych godzinach wieczornych i przypominało raczej spotkanie jakiegoś gangu niż przedstawicieli rządu i prezydenta. Ale pomijając już ten fakt, a skupiając się na efektach tego spotkania. Wytłumacz mi jaki jest powód usprawiedliwiania działań TW Bolka czy Donalda T. wówczas ??? Byłeś w SB czy UB ??? Jeżeli tak, to wtedy mógłbym jeszcze zrozumieć Twój sposób myślenia, po prostu tak jak wielu wtedy bałeś się ujawnienia smutnej prawdy. Działałeś w Solidarności ( nigdy nie współpracowałeś z SB ) i mimo tego nie masz nic przeciwko „nocnej zmianie” ??? no to tego już totalnie nie potrafię zrozumieć jaki jest sens i cel krycia oprawców i zdrajców ??? Bezpośrednią przyczyną obalenia po zbójecku rządu premiera J. Olszewskiego była realizacja wcześniejszej uchwały Sejmu o ujawnieniu współpracowników komunistycznych służb specjalnych – UB i SB – z lat 1945-90 i dlatego TW Bolek wpadł w panikę, bo nagle okazałoby się, że jego budowana przez SB kariera w Solidarności ległaby w gruzach, ale nie tylko jego.

  Roczny urlop macierzyński to czysta zagrywka ( jak wiele innych ) POd publikę, tygodniami nagłaśniana przez prorządowe media z matkami I kwartału w tle, POdobnie ( jak słynny odcinek serialu emitowanego przez kilka tygodni w fucktach TVN pt. ” Zdążą czy nie zdążą ukończyć odcinek autostrady z Łodzi do Warszawy przed euro2012″ by przykryć tym samym POrażkę i klęskę nieukończonych, a obiecywanych przez Donalda T. A1, A2 , A4 które nawet 2 lata po euro2012 nie są nadal gotowe w całości i długo nie będą, by nie wsPOmnieć również o dziesiątkach upadłych firmach budowlanych, tysiącach zwolnionych pracownikach budowlanych i niewypłaconych pieniądzach za wykonaną pracę mimo rządowych gwarancji.

  Odnośnie urlopu macierzyńskiego, doskonale wiemy,że aby uzyskać takie świadczenie należy posiadać umowę o pracę, z przeprowadzonych badań wynika, że w grupie wiekowej 24-35lat to właśnie POlacy stanowią największą grupę osób w całej UE, zatrudnionych na tzw. umowach śmieciowych, czyli jak w przypadku programu PO-PSL „mieszkanie dla młodych” skorzystają na nim nieliczni, a deweloperzy już zacierają ręce.
  Zlikwidowano ulgi : remontową, budowlaną, na internet, ulgi dla rodzin z jednym dzieckiem ( a akurat tych jest teraz najwięcej wśród młodych, bo na więcej ich nie stać ), POdniesiono podatek VAT na ubranka i akcesoria dziecięce z 8% do 23%, wzrosły stawki podatku od nieruchomości, zlikwidowano zwrot VAT za materiały budowlane ( po Rumunii i Bułgarii, POlacy żyją w najbardziej zatłoczonych mieszkaniach ) POdwyższono składkę rentową, zmniejszono o 50% tzw. becikowe, jest tego sporo, już nawet człowiek powoli nie ogarnia tych „sukcesów” Donalda T. i szajki PO-PSL, a co dopiero mają POwiedzieć lemingi zaczytane w gazecie zaborczej czy zapatrzone w telewizor codziennie o godz. 19.00 ??

  :) Nie mam monopolu, ale widać ,że nie POtrafisz być POmysłowy i oryginalny nie potrafiąc nawet stworzyć zwykłej ksywki na forum :)

 22. z Niemodlina
  | ID: a9d3a02e | #22

  Czy to pisanie PO to wada komputera czy też taka dyslekcja? Bo ani to zabawne a może być powodem jakiejś dysfunkcji.

 23. kominiarz
  | ID: 862c5571 | #23

  z Niemodlina :
  Czy to pisanie PO to wada komputera czy też taka dyslekcja? Bo ani to zabawne a może być powodem jakiejś dysfunkcji.

  Tam też taki mądry byłeś…? -:)

Komentarze są zamknięte