Licealista do posłów: „to zwykła szopka zorganizowana przez rządzących”

Redaktor3

dominik feliksDominik Feliks, licealista, który wziął udział w organizowanym przez Sejm dniu dziecka, wytknął rządzącym antyobywatelski charakter III RP.

„Pragnę Wam powiedzieć, że cały ten projekt — Sejm Dzieci i Młodzieży, jak i ta uchwała, nad którą dziś debatujemy – to zwykła szopka zorganizowana przez rządzących”

– Zaczął swoje przemówienie młody „poseł”. Jego słowa spotkały się z brawami reszty zebranych. Dalej kontynuował.

„Próbuje się nam wmówić, że możemy mieć jakiś wpływ na nasz kraj. A tak naprawdę nic nie możemy zmienić. W ciągu 25 lat tu do Sejmu zostało złożonych kilkadziesiąt wniosków obywatelskich. Każdy z osobna poparło minimum pół miliona Polaków. Prawie wszystkie te inicjatywy zostały odrzucone jedną ręką przez siedzących tu na co dzień posłów. Naszą jedyną możliwością wyboru jest wybranie sobie raz na pięć lat pana, który będzie nam coś ograniczał, będzie nam coś nakazywał, który będzie nam mówił, jak mamy żyć”

– Tłumaczył Feliks. Licealista odniósł się do tez, jakie słyszy w wypowiedziach polityków.

„Często słyszę, że 25 lat demokracji, to 25 lat wolności. Otóż nie. Chciałbym wam powiedzieć, że demokracja nie równa się wolność. Obecnie mamy demokrację, a nie mamy prawdziwej wolności. Państwo narzuca nam przymus ubezpieczania się, państwo narzuca nam program edukacyjny, państwo, a właściwie już niedługo Unia Europejska, zakaże nam tradycyjnego wędzenia. Państwo wtrąca się w większość aspektów naszego życia. Kilka tygodni temu Wojciech Cejrowski powiedział, że w Arizonie jako cudzoziemiec ma więcej swobód obywatelskich niż w Unii Europejskiej, jako obywatel. Czy to, że państwo będzie nam odbierać w przyszłości ponad połowę naszych zarobków, to wolność? Uważam, że nie”

– Dominik Feliks zakończył swoje wystąpienie apelem:

„Powiedzmy dosyć państwu opiekuńczemu, skończmy ze spuścizną komunizmu”.

 1. ely
  | ID: 445eedce | #1

  Młody człowiek jeszcze nie rozumie, że za przedsięwzięcia ponad 7 ostatnich lat, za odrzucone referenda odpowiada nie cały Sejm ale mająca w Sejmie większość rządowa, czyli Platforma Obywatelska i PSL. Młodym ludziom wodę sodową z mózgów czynią mainstreamowe media, głównego nurtu: TVN, TVP i Polsat, które celowo operują stwierdzeniami,że Sejm odrzucił, chociaż doskonale zdaja sobie sprawę z tego ,że nie Sejm ale ekipa rządząca.Zresztą to nie jedyne manipulacje medialne od ponad 7 lat. Ale jak popatrzyć,jak długo nie chciano wpuścić na Multipleks telewizji TRWAM, mimo kikusettysięcznych marszy, po to tylko ,żeby nie nasta[pił rozdźwiek w stosunku do przekazu mainstreamu . Telewizja Republika pierwsza niezależna telewizja, z niezaleznymi dziennikarzami, bez propagandy, manipulacji i piiaru dostępna jest tylko w sieciach kablowych i to w najdroższych pakietach, tylko po to by ograniczyć do niej dostęp milionowej widowni. Stacje telewizyjne typu TVN dostaja miliony złotych z ministerstw na reklamę, telewizja Republika utrzymuje sie z datków na niezależne media, wypuszczonych akcji. Biorąc pod uwagę zubożenie społeczeństwa dostęp do tej telewizji jest bardzo mocno ograniczony a rzekomo żyjemy w państwie demokratycznym, państwie prawa. Jak do tego maja się stosowane przez obecna władzę szczególne honory dla morderców Żołnierzy Wyklętych
  , ofiar stanu wojennego, sprawców nigdy nie ukarano a z drugiej strony kary więzienia dla „wnuków” ofiar za zakłocenie wykładu na Uniwersytecie we Wrocławiu Pana Baumana, bądź ptróba ukarania osób za buczenie na pogrzebie gen.Jaruzelskiego chowanego z honorami. Przez 25 lat nie ukarano żadnego mordercy, sprawy się przedaniaja , z drugiej strony w ciągu roku nie zlustrowane sądy wydaja wyroki więzienia. To jest demokracja wg PO, Unii Wolności ?????????????????????????

 2. grzech
  | ID: 13297301 | #2

  W sejmie siedzą wszystkie partie okrągłego stołu (różnie tam ponazywane dla zmyłki) i nigdy wolności nie będzie. Młody człowiek powiedział prawdę. Bo proszę ja ciebie – PiS (choć to słowo nie padło) nie jest partią patriotyczną.
  Pewnie tym twierdzeniem rozpętam piekło bo zwolennicy PiS będą zaraz ujadać jak dziennikarze GWna (Wyborczej) więc zaznaczę że nie jestem z PO, PiS,PSL, SLD, TR, NP itd. i nie popieram. Oni tylko gadają o wolności demokracji i niepodległości a robią dokładnie odwrotnie.
  Obudźcie się i zmieńcie strony. Popierajcie tylko tych którzy chcą odzyskania niepodległości a Polska będzie.

 3. Jarek
  | ID: ef593e4f | #3

  Chłopak ma dużo racji ,ale …

  …Trochę śmierdzi Korwinizmem- „państwo opiekuńcze”

  Pójdzie do pracy i będzie pracował to wtedy niech zacznie mówić o finansach i podatkach. Na razie jest na garnuszku rodziców.

Komentarze są zamknięte