Opolski Marsz dla Życia i Rodziny [fotorelacja]

Autor Obywatelski2

P1150734Już po raz trzeci ulicami Opola przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. W Dzień Dziecka mieszkańcy blisko 130 polskich miast uczestniczyli w marszach, których celem było pokazanie rodziny, jako bezcennej wartości. To właśnie szczęśliwe rodziny dają podstawę do rozwoju naszej Ojczyzny. Tegoroczny marsz odbywał się pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd” i promował zaangażowanie społeczne polskich rodzin.

Opolski Marsz rozpoczęła Msza św. odprawiona w opolskiej Katedrze, której przewodniczył biskup Paweł Stobrawa. W homilii podkreślał jak ważną rolę w społeczeństwie odgrywają rodziny żyjące w oparciu o wartości katolickie. Ok. godz. 13.30 Marsz wyruszył z Placu Katedralnego i przeszedł ulicami Opola na Pl. Kopernika, gdzie rozpoczął się piknik rodzinny. O godz. 17 na scenie ustawionej na Pl. Kopernika wystąpi zespół Raz Dwa Trzy.

Karina Piechota

  1. Irena
    | ID: 7c33ae40 | #1

    Dziękuje za fotorelacje. Rodzina receptą na kryzys – hasło jakze prawdziwe.

  2. Irena
    | ID: c9a8f9c8 | #2

    Dzieki za video.Piekne rodziny,dzieci,młodziez,kobiety w stanie błogosławionym, no i dostojni starsi mieszkańcy,pary małzenskie,jakze wszyscy eleganccy . Duchowni tez z nimi. Kolorowe baloniki nadaja wesoły ton pochodowi. Nasuwa sie pytanie. Dlaczego, co niektórzy z rzadzacych chca nachalnie zburzyć to, co od wieków jest pielegnowane, sprawdzone, utwierdzone w Rodzinie??? Brawo dla Opolan.

Komentarze są zamknięte