Zaproszenie do Warszawy na koncert

Redaktor

kraschau---plakat7 czerwca 2014 roku odbędzie się w  Warszawie na koncert zespołów Kraschau, 1920 i Panic Bedroom. Wydarzenie odbędzie się w klubie Metal Cave (ul. Jana Olbrachta 46, Wola) – początek o godz. 18:00. Wstęp wynosi 25 zł. Patronat medialny nad koncertem objął Portal Legitymistyczny.

Kraschau – to grupa muzyczna z Węgier, dowodzona przez Adam Bercesa (ex-Durch Heer und Kraft, ex-Mork Skog). Zespół wykonuje muzykę militarno-industrialną z silnymi akcentami neoklasycznymi. Swoje przesłanie definiuje jako stricte legitymistyczne (monarchistyczne) i katolickie. Kraschau ma na koncie dwa własne albumy („Offenbarung” i „Phalanx”) oraz jeden wydany i nagrany wspólnie z Kriegsfall-U. Inspiracje to m.in. hiszpański karlizm i falangizm oraz Legion św. Michała Archanioła.

1920 – to polski projekt, którego muzyka oscyluje w obszarze militarnego industrialu, neofolku i dark ambientu. Całość jest mocno osadzona w tematyce historii naszego kraju (co zresztą sugeruje już i sama nazwa, a zarazem data).

Panic Bedroom – będzie to prawdopodobnie najbardziej industrialny występ wieczoru. Zespół z Polski wydał dotąd album „Beast of End Times” (skojarzenia z książką Henryka Pająka nieprzypadkowe i mile widziane). Przesłanie jest antynowoczesne, a refleksja nad współczesnym światem – nader gorzka.

Informację przekazał Adam Witczak

Komentarze są zamknięte