NGO Gliwice: Wiele ciekawych wykładów i inicjatyw

Niezależna Gazeta Obywatelska

Tadeusz PłużańskiW poniedziałek, 5 maja o godzinie 18:00, w lokalu przy ul. Chorzowskiej 42. odbędzie się biesiada Osiedlowa. Terminy kolejnych biesiad to: 19 maja, 2 czerwca, 16 czerwca oraz 7 lipca. Przyjdź pośpiewać z nami!

W piątek, 9 maja o godzinie 16:00 najważniejsza impreza tego roku: konferencja p/t Siła i słabość rodziny w Polsce i Europie, organizowana przez Akademię Rodziny we współpracy z gliwicką kurią. Zaproszeni prelegenci to: ks. Prof. Paweł Bortkiewicz TChr, który odprawi również Mszę Świętą, dr Joanna Banasiuk, Mariusz Dzierżawski, Zbigniew Barciński i inni. Będziemy rozważać przed eurowyborami, jak praktycznie bronić rodziny w Polsce i Europie. Wstęp wolny!

W srodę, 14 maja o godzinie 18:00 Gliwicki Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie z historykiem, autorem wielu ksiażek Tadeuszem Płużańskim, który zatrezentuje swoją ksiażkę p/t Lista Oprawców

Wreszcie 24 maja w Warszawie odbędzie się II Kongres – Dla społecznego panowania Chrystusa Króla. Prelegenci – to między innymi: ks. prof. Tadeusz Guz, ks. dr Roman Kneblewski, ks. Stanisław Małkowski, Arkadiusz Robaczewski, dr. Stanisław Krajski. Myślę, że dla tak ważnego dla Polski tematu i tak wielkich nazwisk można się do Warszawy pofatygować.

Zbliża się półmetek społecznej akcji ustawowej Stop Pedofilii, która ma zablokować demoralizację naszych dzieci w szkołach i przedszkolach. Biorąc pod uwagę ciągły nacisk lobby homoseksualnego dla zniesienia penalizacji pedofilii – istnieje niebezpieczeńswo, że nasze szkoły będą rozbudzać seksualnie dzieci, które wpadną później w łapy pedofilów. Aby temu zapobiec musimy wszyscy zaangażować się w tę akcję. Mamy czas do 2 lipca, kiedy to musimy złożyć podpisy w sejmie.

Zapraszamy do czytania naszych artykułów, a szczególnie
Relację z I eurodebaty w Gliwicach

Relację z II eurodebaty w Rudzie Śląskiej

Relację z III Eurodebaty w Katowicach, a powodów technicznych zamieścimy w późniejszym terminie

Na 10-lecie Polski w UE Porównanie wskaźników rozwoju gospodarczego w 10-leciu przed wstąpieniem do Unii i 10 lat po.

Do zobaczenia!

Marek Waniewski

Komentarze są zamknięte