Jak obchodzono święta pracy w latach 50. ubiegłego wieku

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Front Biblioteki fot. A. ZatwarnickiPolskie Stowarzyszenie Krajoznawców oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu serdecznie na spotkanie z  dr  Adrianną Dawid z Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego.

Tematem wykładu będzie: OPOLSKIE OBCHODY ŚWIĘTA PRACY W LATACH PIĘĆDZIESIĄTYCH XX WIEKU. Spotkanie poprowadzi TADEUSZ JACEK ROGOŻA.

Spotkanie już 28 KWIETNIA 2014 R. (PONIEDZIAŁEK), GODZ. 16:30

Sala konferencyjna MBP  Opole, ul. Minorytów 4

DR ADRIANA DAWID – pochodząca z Opola absolwentka Instytutu Historii
UO, a od 2000 roku jego pracownik, w Katedrze Historii Śląska. Laureatka Nagrody im. Jana i Wojciecha Wawrzynków przyznawanej za najlepszą pracę magisterską podejmującą problematykę śląską oraz konkursu na najlepszą pracę doktorską organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Autorka monografii poświęconej rodzinie Kośnych, współautorka dwóch monografii miejscowości i współredaktorka trzech publikacji poświęconych historii społecznej i politycznej Śląska w XIX i XX wieku. Opublikowała kilkadziesiąt
artykułów naukowych i popularnonaukowych związanych z historią Śląska. Popularyzatorka historii regionalnej, współpracuje z lokalnymi rozgłośniami radiowymi i opolską telewizją. Wspólnie ze studentami z Koła Naukowego Historyków stworzyła internetowe czasopismo „HiStory”.

TADEUSZ JACEK ROGOŻA – pedagog, krajoznawca i regionalista.Członek Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Społeczno-Kulturalnego POLONIA-KRESY, Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego oraz wielu innych organizacji pozarządowych. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Krajoznawców w Opolu.

Miejska Biblioteka Publiczna finansowana jest z budżetu Miasta Opola.

 1. Opole Bez Sciemy
  | ID: 861f8b9b | #1

  Były wiceprezydent Miasta Opola po opuszczeniu ciepłego stołka w Ratuszu zachowuje się, jakby nie pamiętał co wtedy mówił i robił. Ogródki letnie są tego najlepszym przykładem…

  https://www.youtube.com/watch?v=ZirtNPdjkqo

  Po 12 latach rządzenia Opolem przez Ryszarda Zembaczyńskiego zaczyna się kampania wyborcza w której wybierzemy nowego prezydenta Opola.

  Nie pozwólmy na to, by kandydaci myśleli że mogą wszystko powiedzieć, wiedząc że nikt tego nie sprawdzi.

  Zapraszam wszystkich do polubienia naszego funpage’u na facebook’u.
  https://www.facebook.com/pages/Opole-Bez-%C5%9Aciemy/460527960745834

  Wkrótce pojawią się nowe materiały.

 2. grzech
  | ID: e233b35e | #2

  nie ma co świętować komunistyczne święto i rocznicę krwawych zajść w Stanach Zjednoczonych

 3. kominiarz
  | ID: 5578d232 | #3

  Może to i jest święto pracy, ale z tym świętem jest tak jak z „rzymskim salutem” który wielu kojarzy się już tylko z niespełnionym malarzem. Na samą myśl o czerwonych flagach w tym dniu robi mi się niedobrze. Dlatego flaga Polski z pięknym godłem będzie powiewała nad moim oknem dopiero od 2-go maja.
  http://historia.focus.pl/upload/galleries/1/fot-shutterstock-1570_l.jpg

Komentarze są zamknięte