Uroczystości związane z kanonizacją bł. Jana Pawła II w diecezji opolskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Kanonizacja-plakatOktawa Wielkanocy w tym roku jest zarazem duchowym przygotowaniem do oczekiwanej przez wielu kanonizacji Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII, która odbędzie się w Rzymie w najbliższą niedzielę 27 kwietnia. Wykorzystajmy ten czas na ufną modlitwę i radosne oczekiwanie, które w ramach różnych inicjatyw w całej diecezji, zaproponują Wam duszpasterze.

Centralne czuwanie przed kanonizacją z udziałem bpa Pawła Stobrawy. Dla parafii miasta Opola i okolic i – wg uznania duszpasterzy – w całej diecezji. W sobotę 26 kwietnia o godz. 18.00 w Opolu odbędzie się czuwanie poprzedzające uroczystości kanonizacyjne nowych Świętych Papieży. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, skąd wyruszy procesja z nabożeństwem Drogi Światła do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi. Tam, po programie słowno-muzycznym wykonanym przez chór z Otmuchowa, zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bpa Pawła Stobrawy, a po niej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

Poniżej podajemy wykaz obchodów związanych z kanonizacją bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII w diecezji opolskiej (Informacja nie uwzględnia Mszy św. dziękczynnych i nabożeństw w dniu kanonizacji, które odbędą się w wielu parafiach diecezji):

UROCZYSTOŚCI CENTRALNE – OPOLE/BRANICE/JEMIELNICA

26 kwietnia – godz. 18.00 – czuwanie przed kanonizacją – Droga Światła z Janem Pawłem II z kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej (zakończenie ok. 22.00);

29 kwietnia – godz. 16.00 – dziękczynienie kapłanów – Emaus kapłańskie w Branicach;

30 kwietnia – godz. 18.30 – dziękczynienie młodzieży w Jemielnicy – spotkanie przed Świętem Rodziny;

1 maja – godz. 11.00 – dziękczynienie Rodzin w Jemielnicy – 3. Diecezjalne Święto Rodziny;

4 maja – godz. 18.30 – dziękczynienie Śląska Opolskiego – Msza św., koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej i otwarcie wystawy (uroczystość zorganizowana przez Władze Samorządowe Województwa Opolskiego.

OLESNO

27 kwietnia – po Mszy św. u św. Michała i w kościele parafialnym o g. 10.30 wyruszą procesje pod pomnik Jana Pawła II na Rynku oleskim. Pod pomnikiem chór parafialny wykona krótki koncert uwielbiania, wysłuchamy fragmentu przemówienia Jana Pawła i wspólnie odśpiewamy Te Deum.

3 maja – koncert w amfiteatrze (organizuje Urząd Miasta).

KLUCZBORK

26 kwietnia – godz. 19.30 – nabożeństwo słowno-muzyczne zakończone Apelem Jasnogórskim w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych;

27 kwietnia – godz. 19.00 – koncert dziękczynny za kanonizację św. Jana Pawła II pod patronatem Burmistrza i Starosty i Apel Jasnogórski w kościele NSPJ;

29 kwietnia – godz. 12.00 – program artystyczny pt. „Droga do świętości” w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Kluczborku.

GŁUCHOŁAZY

26 kwietnia – okolicznościowy koncert chóru Patricolium i zespołu parafialnego Paruzja w Domu Kultury w Głuchołazach;

26 kwietnia – 19.00 – 21.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i czuwanie w kościele parafialnym;

4 maja – godz. 15.00 – Msza św., nabożeństwo majowe i oddanie czci relikwiom św. Jana Pawła II w Sanktuarium Panna Maria Pomocna w Zlatych Horach (Czechy).

KIETRZ

24, 25, 26 kwietnia – godz. 18.00 – Triduum przed kanonizacją (Msza św. z kazaniem)  w kościele parafialnym.

GŁUBCZYCE

27 kwietnia – godz. 18.00 – Koncert ku czci św. Jana Pawła II w kościele parafialnym;

27 kwietnia – godz. 10.30 – wprowadzenie relikwii Jana Pawła II w klasztorze OO. Franciszkanów w Głubczycach.

GOŁUSZOWICE

27 kwietnia – godz. 15.00 – Koncert kwartetu p. Józefa Kaniowskiego poświęcony św. Janowi Pawłowi II.

KLISINO

27 kwietnia – godz. 16.00 – Koncert Młodzieżowego Zespołu Muzycznego z Głubczyc w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Klisinie.

PAWŁOWICZKI

4 maja godz. 15.00 – koncert gminnej orkiestry dętej ku czci Jana Pawła II jako wspólna inicjatywa szkoły, parafii i gminy.

WALCE

Kwiecień – tydzień poświęcony Janowi XXIII i JPII: prezentacje, wystawy, quizy, dodatkowe konkursowe prace pisemne w Publicznej Szkole i w Publicznym Gimnazjum w Walcach;

7 maja – Pielgrzymka Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Koła Różańcowego szlakiem Jana Pawła II: Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Łagiewniki.

OZIMEK

25 kwietnia – godz.18.30 – prezentacja fragmentów filmów ukazujących różne spojrzenia na błogosławionych papieży i dyskusja tematyczna; godz. 20.30 – czuwanie modlitewne i Apel Jasnogórski;

26 kwietnia – godz. 18.00 – Msza św. z przywitaniem relikwii Jana Pawła II; 19:00 – prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów gimnazjum; 19.30 – czuwanie modlitewne przy relikwiach zakończone Apelem Jasnogórskim;

27 kwietnia – godz. 17.00 – uroczysta Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji obu papieży; 18.00 – Rodzinne świętowanie ze św. JPII – minifestyn rodzinny; 19.30 – parafialny wieczór uwielbienia „Chwalić Boga ze Świętymi”; 21.00 – uroczyste zakończenie z „wysłaniem” modlitwy do nieba;

28 czerwca – 6 lipca – parafialna pielgrzymka dziękczynna do Włoch.

CHRÓŚCINA NYSKA

1 maja – Msza św. dziękczynna z intronizacją obrazu Jana Pawła II oraz inscenizacją słowno-muzyczną Recepta na świętość i przekazaniem Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia;

13 maja – Apel z okazji kanonizacji Jana Pawła II z inscenizacją słowno-muzyczną Recepta na świętość w Szkole Podstawowej w Chróścinie.

STARY GRODKÓW

6 maja – Msza św. dziękczynna z intronizacją obrazu Jana Pawła II oraz inscenizacją słowno-muzyczną Recepta na świętość i przekazaniem Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia.

RACIBÓRZ

27 kwietnia – nabożeństwo dziękczynne i koncert papieski w kościele św. Mikołaja w Raciborzu.

PAWŁÓW

27 kwietnia – godz. 16.00 – Koncert z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II pod hasłem: „Santo Subito – Słowo stało się Ciałem” w kościele Św. Michała Archanioła w Pawłowie.

PRUDNIK (KOŚCIÓŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO)

26 kwietnia – godz. 19.00 – program pt. „Wspomnienie o Janie Pawle II” przygotowany przez dzieci i młodzież Grupy Apostolskiej parafii;  19.45 – Wieczór Uwielbienia – prowadzi ks. Adam Gromada wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym Cantate Deo działającą przy parafii; otwarcie wystawy prac dzieci nt. św. Jana Pawła II;

27 kwietnia – godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia zakończona przy figurze św. Jana Pawła II.

BRANICE (PARAFIA WNIEBOWZIĘCIA NMP)

25 kwietnia – godz. 19.30 – kościół filialny Św. Józefa w Michałkowicach – wspomnienie papieża Jana Pawła II, który zaraz zostanie święty; 20.00 -Różaniec w intencji młodego pokolenia; 20.30 – wspomnienie papieża Jana XXIII, który zaraz zostanie świętym; 21.00 – Apel Jasnogórski i wspólne odśpiewanie „Barki”

26 kwietnia – godz. 18.30 – kościół parafialny Wniebowzięcia NMP Branice – 18.30 – Różaniec w intencji młodego pokolenia;  19.00 – występ młodzieży z Zespołu Gimnazjalno- Szkolnego; do 21.00 – czuwanie modlitewne; 21.00 – Apel Jasnogórski i wspólne odśpiewanie „Barki”.

NYSA

1 maja – godz. 18.30 – Rynek Solny – Dekanalne dziękczynienie za Kanonizację Jana Pawła II pt. „Totus Tuus”;

GÓRA ŚW. ANNY

26 kwietnia – godz. 18.00 – Msza św. w Bazylice św. Anny z procesją do pomnika bł. Jana Pawła II

LEŚNICA

25 kwietnia – godz. 19.30 – dekanalne czuwanie młodzieży przed kanonizacją bł. Jana Pawła II.

  1. Irena
    | ID: 30b8420d | #1

    Bogate uroczystosci zwiazane z kanonizacja bł.Jana Pawła II. Dziekuje organizatorom Tak trzeba.

Komentarze są zamknięte