Odrobina „Wiejskiej” w Opolu?

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Rada Miasta OpolaOpolscy radni zapragnęli zrobić sobie choć namiastkę Sejmu w opolskim Ratuszu, dlatego postanowili zaprotestować ws. uchwały upamiętniającej papieża Polaka Jana Pawła II. Inaczej nie mogę tego interpretować.

Z pomysłem upamiętnienie wyszedł radny PiS Marek Kawa. Szybko jednak napotkał na opór SLD…

Ostatecznie stanowisko przegłosowano, ale z bardzo niecodziennym wynikiem. Na „tak” głosowało zaledwie 11 radnych, a pozostałych 14 uchyliło się od głosowania lub wyszło z sali” – pisze Artur Janowski na NTO.pl

To już lepiej zachował się Sejm, gdzie tylko posłowie Twojego Ruchu zagłosowali na nie.

Być może radni w Opolu mają jakiś kompleks i chcieli sobie zafundować odrobinę „Wiejskiej” w Opolu?

Upamiętnienie papieża Jana Pawła II to nie jest sprawa światopoglądowa! To kwestia historyczna i wyrażenie uznania dla wielkości człowieka, którym był papież Polak!

Ale widać, że pewne osoby nie potrafią tego zrozumieć. Rację ma radny Kawa, który twierdzi, że byłoby więcej głosów na „tak” gdyby z pomysłem wyszedł ktoś z koalicji PO-RdO. Ja zawsze powtarzam – trzeba najpierw chcieć.

Łukasz Żygadło

 1. Anonim
  | ID: a8253ac3 | #1

  Sytuacja ta dowodzi, ze w Opolu i Polsce zaszły ogromne zmiany. Kiedyś punkt taki nie mógłby się w ogóle znaleźć w porządku obrad, a teraz proszę, jaki postęp – aż 11 radnych zdobyło się na akt odwagi! Kidyś będą się o tym dzieci w szkołach uczyć, że do konała się ogromna transformacja.
  A na poważnie – jakie miasto, tacy radni! To mieszkańcy zdecydowali się utrzymywać kmiotków na własnym garnuszku.

 2. Irena
  | ID: 9aeee616 | #2

  Wiekszosc radnych to karierowicze, Mają dwa oblicza,w zaleznosci od potrzeb je pokazuja.Dobrze byłoby,aby ich ,teraz, ujawnic na tut,stronach.Społeczeństwo ich oceni.-przy urnach wyborczych. Trzeba nazwiskami sypnąć,celem oczyszczenia tej stajni .Postać Bł.Jana Pawła II jest wyjątkowa i Jego czyny są wyjątkowe nie tylko dla Polski ale dla całego świata.Jeżeli tego radni Opola nie widzą, to są złymi, bez rozumu radnymi.

Komentarze są zamknięte