Prowokacja dziennikarska: Komitet konkursowy „Kraków 2022” to siedlisko patologii

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Prowokacja LovekrakowGorąco się zrobiło w Krakowie po prowokacji dziennikarskiej LoveKrakow.pl. Redakcja umówiła się z mężem Jagny Marczułajtis, szefową komitetu organizującego Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022. Kupowanie przychylności dziennikarzy za publiczne pieniądze oraz nepotyzm w Komitecie Konkursowym Kraków 2022 – oto tezy, jakie można wysnuć po lekturze artykułu „Komitet konkursowy ZIO to siedlisko patologii”

Dziś Prawo i Sprawiedliwość wydało oświadczenie w tej sprawie:

W związku z informacjami, które pojawiły się na portalu www.lovekrakow.pl dotyczącymi sposobu funkcjonowania Komitetu Konkursowego Kraków 2022 (prowokacja dziennikarska – próba korumpowania dziennikarza) oczekujemy, że posłanka Platformy Obywatelskiej Pani Jagna Marczułajtis-Walczak, Przewodnicząca Komitetu, poda się do dymisji lub zostanie odwołana.

Rozważamy także złożenie wniosku do Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzenie kontroli w Komitecie Kraków 2022.

O nietransparentnym funkcjonowaniu Komitetu, wątpliwościach związanych z wydawaniem publicznych pieniędzy, nepotyzmie oraz nadmiernemu jego upolitycznieniu od dawna w Krakowie mówi się głośno. Publikacja krakowskiego portalu może być dowodem potwierdzającym te przypuszczenia.

Andrzej Adamczyk – Poseł na Sejm RP, Prezes Zarządu Okręgowego PiS Okręg nr 13- Kraków

Andrzej Duda- Poseł na Sejm RP

Sam autor publikacji przyznaje, że:

Celem naszej prowokacji i całego działania związanego z tą sprawą [link] nie było wskazanie na próbę popełnienia czynu zabronionego (ani samego popełnienia). Chcieliśmy pokazać w jaki sposób funkcjonuje Komitet Konkursowy Kraków 2022, w jaki sposób podejmowane są decyzje, jak Komitet przygotowany jest do swoich zadań i jak je realizuje. Nie możemy się bowiem godzić na taki sposób wydawania publicznych pieniędzy i zarządzania całym projektem organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku w Krakowie. Nie wyrażamy ponadto ani swojego poparcia, ani negatywnego podejścia do tej idei. Stojąc na straży obiektywności i społecznej odpowiedzialności mediów, przedstawiamy sytuację, z którą się spotkaliśmy.

Patryk Salamon
Redaktor Naczelny LoveKraków.pl

Pewnie to początek politycznego trzęsienia w krakowskiej PO i komitecie. Widać, że na samym pomyśle igrzysk najlepiej wyszli przysiadujący w „Pędzącym króliku”. Wystarczy przypomnieć, że za projekt logo zapłacono 80 tys. zł! Ile już kasy zostało przelane „znajomym królika” pewnie tylko części się dowiemy.

tk

 1. Irena
  | ID: b2cfcdc3 | #1

  Siedlisko patologii-słusznie określone przez pana Salomon.Publiczne pieniądze ,Urząd Miasta Krakowa wydaje bez opamiętania na igrzyska,co PO Partia Miłości akceptuje. Nareszcie ktoś skontroluje pania poseł z PO ,byłą sportsmenke.Wstyd pani Jagno.Sportowiec musi być nieskazitelny .A.Co dopiero poseł na Sejm RP.!?

 2. ely
  | ID: 14df2fd3 | #2

  Czego można sie spodziewać po Platformie „Obywatelskiej” ??? Afera goni aferę , cud „Zielona Wyspa” dla cwaniaków, kłamców, sowich !!!!!!!!!!!!!Dla niewolników ,moherów, podludzi propaganda sukcesu !!!!!!!!!!!!!!!! Do tego kłamstwa w sprawie smoleńskiej , wewnetrzne instrukcje PO jak komentować smoleńsk, oczywiście przez zakrzykiwanie PIS-u i prób dochodzenia do prawdy.
  Ci ludzie kiedyś powinni stanąć przed sądem ,oficerowie zdegradowani do szeregowcaza matactwa , członkowie komisji Millera powinni oddać nienależnie pobierane wynagrodzenie z budżetu państwa ( z naszych podatków) za mataczenia i propagandę !!!!!!!!!!!1
  Ile prawdy w Polsce tyle wolności i suwerenności państwa, to już pod rzadami PO daje nam odpowiedź jaka jest sytuacja naszej Ojczyzny i narodu !!!

Komentarze są zamknięte