Inwestycje w dzielnicach Opola

Autor Obywatelski1

boiskoJuż wkrótce w dzielnicach Opola rozpocznie się realizacja inwestycji wyłonionych w ramach konkursu dla Rad Dzielnic. Na wczorajszej sesji Rady Miasta podjęto uchwałę o przesunięciu środków budżetowych, co umożliwia rozpoczęcia prac. Spośród 48 wniosków złożonych przez Rady Dzielnic komisja wybrała 16 zadań.

Najwyżej oceniona została budowa siłowni na wolnym powietrzu przy PSP nr 24. Poza siłownią w Groszowicach zastaną zamontowane dodatkowe kosze na śmieci. W Gosławicach naprawione będzie ogrodzenie wokół PSP nr 25 oraz nawierzchnia szkolnego boiska. Mieszkańcy Gosławic mogą liczyć również na zagospodarowanie terenu przylegający do boiska przy ul. Żytniej. Z remontu boiska będą mogli cieszyć się także mieszkańcy Grotowic. W Nowej Wsi Królewskiej powstanie oświetlenie terenu rekreacyjnego za kościołem oraz projekt boiska przy PSP nr 16, rozbudowany zostanie również skate-spot. Remonty ulic Groszowickiej i Lechonia oraz oświetlenie ul. Wyspiańskiego to wnioski Rady Dzielnicy Grudzice, które będą realizowane w tym roku. W Szczepanowicach rewitalizacją objęte będą tamtejsze tereny rekreacyjne, powstanie również chodnik przy ul. Prószkowskiej. W Zakrzowie wyremontowana zostanie nawierzchnia brukowa, a w Bierkowicach realizowany będzie III etap zagospodarowania placu przy tamtejszym OSP.

Konkurs na zadania zgłaszane przez Rady Dzielnic odbywał się już po raz trzeci. W tym roku pula środków przeznaczonych na inwestycje wynosiła 750.000 zł.

Karina Piechota

  1. Irena
    | ID: cbaf7e6b | #1

    Ile to zmarnowanego czasu na przeprowadzenie konkursu.Mieszkańcy powinni zgłaszać a radni dopilnować wykonawstwa.Przeciez tez reprezentuja tutejszy lud.Cierpimy na zaparcia. Tylko Jednostki widza potrzebe działania, zmian,usprawnień,wejscia w srodowisko.Rady Dzielnic robia krok w przód.

Komentarze są zamknięte