Znamy listę PiS do europarlamentu. Zalewska – Kłosowski starcie o trzeci wynik

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Print screen Gazeta WrocławskaPolitycy Prawa i Sprawiedliwości dzisiaj w Dworze Polskim (woj. dolnośląskie) przedstawili swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego i rozpoczęli kampanię wyborczą. Nie było tam posła Sławomira Kłosowskiego, który ostatecznie musiał ustąpić płci pięknej swoją pozycję i zejść na 4 miejsce. O trzecie wynik będzie walczył z posłanką Anną Zalewską, która od dłuższego czasu aktywna jest na Opolszczyźnie przy różnych protestach. Tak więc rozgrywka o brązowy medal może być jedyną szansą dla Kłosowskiego w PE, o czym wcześniej pisaliśmy.  Na otarcie łez pewnie liczy na powrót na wiceministra, gdyby PiS wygrał wybory parlamentarne oraz znalazł koalicjanta.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do PE to: poseł Dawid Jackiewicz (41 l.), który był wiceministrem skarbu i wiceprezydentem Wrocławia, Kazimierz Michał Ujazdowski (49 l.), były minister kultur i dziedzictwa narodowego, Anna Zalewska, 49 l. (Wałbrzych) – posłanka, była wicestarosta powiatu świdnickiego, Sławomir Kłosowski (Opole), 50 l. – poseł, były wiceminister edukacji narodowej, Tadeusz Marczak (Wrocław), 68 l. – profesor, wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim, zgłoszony przez Prawicę RP, Marzena Machałek (Legnica), 54 l.- poseł, była wiceburmistrz Kamiennej Góry i wicekurator oświaty, Teresa Gibas (Kędzierzyn-Koźle) 70 l.- aktywna organizatorka uroczystości patriotycznych, Jacek Tyniec, 52 l. (Wałbrzych) – przedsiębiorca, były sportowiec i radny Polanicy, Wojciech Marciniak, 55 l. (Legnica) – nauczyciel języka angielskiego, Katarzyna Czochara, 45l. (Moszczanka) – nauczycielka języka niemieckiego w gimnazjum.

tk

 1. Swojak
  | ID: aefb4634 | #1

  Mogę zrozumieć osobiste sympatie do takiej a nie innej partii,jednak silenie się na obiektywizm gdzie gołym okiem widać animozje do konkretnej osoby/kandydata/ jest nie na miejscu.
  Lecz ad rem;
  liczba mandatów do parlamentu europejskiego (pe) z danego okręgu zależy po pierwsze od ilości mandatów jaki uzyska komitet wyborczy w skali kraju/próg 5%/liczony metodą d’Hondta,oraz ilości uzyskanych głosów zarówno w danym okręgu jak i kraju/metoda Hare’a-Niemeyera/. Okręg wyborczy dolnośląsko-opolski do pe to:
  około 3210tys.wyborców w tym:
  -Dolny Śląsk 2383 tys.
  -Opolszczyzna 827 tys.
  w/w dane pochodzą z ostatnich wyborów do sejmu i senatu 2011,a Opolszczyzna się wyludnia.Wnioski nasuwają się same,niepotrzebne jest stwarzanie atmosfery walki o miejsce ,miejsce na liście po wyborach będzie takie jaki dany kandydat uzyska wynik wyborczy.

 2. Irena
  | ID: c975163c | #2

  @Swojak.Jakby nie spojrzał,to prawidłowo liczysz, Wysiłek kandydata do parlamentu europejskiego-zbędny.

Komentarze są zamknięte