Ważą się losy posła Kępińskiego?

Autor Obywatelski

Kepiński Poseł SLDW tym tygodniu mają zapaść decyzje dotyczące politycznej przyszłości posła SLD Adama Kępińskiego.

Opolski kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Parlamentu Europejskiego w ubiegłą niedzielę wizytował Krym podczas referendum dotyczącego odłączenia tej autonomicznej republiki od Ukrainy i przyłączenia jej do Rosji. W relacji posła atmosfera na Krymie podczas referendum przeprowadzanego w cieniu luf rosyjskich karabinów przypominała mu nastroje panujące w Polsce podczas wyborów w czerwcu 1989 roku. Wraz z falą krytyki jaka na niego spadła ze strony polityków wszystkich opcji, zmieniła się optyka Adama Kępińskiego, ale mleko się wylało i poseł został przez kierownictwo partii odesłany na przymusowy urlop.

Zarząd wojewódzki SLD przyjął w ubiegły wtorek stanowisko dotyczące krymskich wojaży posła Kępińskiego, ale go nie upublicznił. Przesłał je do kierownictwa partii, które w tym tygodniu ma podjąć decyzje dotyczące politycznej przyszłości opolskiego posła. Biorąc jednak pod uwagę animozje między szefem partii w regionie – Piotrem Woźniakiem, a posłem Kępińskim domniemywać trzeba, że władze wojewódzkie partii cofnęły Kępińskiemu rekomendację do startu w nadchodzących wyborach do PE.

Mimo stanowiska władz wojewódzkich poseł zachowałby zapewne pozycję nr 2 na liście SLD do Parlamentu Europejskiego, gdyby na krymskich wojażach się skończyło. Jednak koniec ubiegłego tygodnia to kolejna odsłona kłopotów Kępińskiego w związku ze zdjęciem z okładki czwartkowego Super Expressu, na którym poseł Kępiński odzyskuje siły na podłodze łazienki sejmowego pokoju. Nie jest to zdjęcie, które może pomóc w karierze jakiegokolwiek polityka. O sprawie pisaliśmy tu.

Co zrobią władze krajowe SLD? Pozostawienie Adama Kępińskiego na liście partii do Europarlamentu raczej nie przyczyni się do sukcesu wyborczego SLD w naszym województwie. Kępiński musi sobie zdawać z tego sprawę – może ułatwić Leszkowi Millerowi podjęcie decyzji. Kto ewentualnie zastąpi Kępińskiego? Przekonamy się prawdopodobnie w tym tygodniu.

pt

Komentarze są zamknięte