Nasz news: Kłosowski chce być europosłem

Niezależna Gazeta Obywatelska5

Sławomir Kłosowski PiS / fot: ŁŻSławomir Kłosowski jednak chce być europosłem. Liczy na trzeci wynik startując z trzeciej pozycji i mandat europosła. Na pierwszej pozycji będzie Dawid Jackiewicz, szef struktur PiS na Dolnym Śląski a na drugiej pozycji były Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz M. Ujazdowski. Kłosowski najwidoczniej nie chciał ustąpić miejsca na liście Violi Porowskiej, która od lat marzyła o europarlamencie.

Być może Kłosowski kalkuluje, że będą dwa mandaty z okręgu dolnośląsko-opolskiego dla PiS-u. Pewnymi wygranymi w tym przypadku będą Ujazdowski i Jackiewicz. Jego trzecie miejsce może się przydać, gdy jeden z nich obejmie urząd ministra w przypadku wygrania PiS-u w wyborach parlamentarnych w 2015 r. Jackiewicz może zostać ministrem Skarbu Państwa,  jak rządził PiS w 2005-2007 był wiceministrem tego resortu. Natomiast Kazimierz M. Ujazdowski też jest typowany na ministra – był w czasach rządu PiS-u bardzo dobrym Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jeśli panowie przyjmą tekę ministrów, to zwolnią miejsce w Parlamencie Europejskim, które  obejmie oczywiście Kłosowski. Stąd nie mogło znaleźć się miejsce dla Porowskiej, która by  wzmocniła swoją słabą pozycję partyjną w PiS. Nawet nie ma pewności czy będzie kandydatką PiS na Prezydenta Opola. W rezerwie PiS nie ma dobrych nazwisk Arkadiusz Szymański, to kandydat z którego tylko ucieszyłaby się konkurencja polityczna. Dziś konwencja wyborcza PiS w Warszawie, na którą pojechali opolscy działacze, bez Violetty Porowskiej.

tk

 1. Irena
  | ID: 8b4cec8f | #1

  Absolutnie nie nadaje sie na europosła. Wytypujcie młodych,wykształconych.którzy nie sa skazeni polityka. Starzy wyjadacze,to chec pobrania kasy w euro. im praca na rzecz rodaków jest obca.Widzimy,do czego nasz kraj doprowadzili, do biedy i upokorzenia. Rodacy – oglądnijcie się dookoła siebie i odpowiedzcie na pytanie co ten pan Kłosowski dla mnie,mojej miejscowości zrobił.

 2. ely
  | ID: 15b6595b | #2

  Panowie startujący z list PIS – Dawid Jackiewicz i Kazimierz Ujazdowski , to najlepsi kandydaci do Europarlamentu, to ludzie wartości, ogromnej wiedzy w przeciwieństwie do nieudaczników-ministrów z PO lub gwiazd sportu. Od tego w Polsce lepiej nie będzie !!!!!!!!!!!!!!!

 3. Rafał
  | ID: 233bc359 | #3

  Głosuję na Ujazdowskiego Kłosek robi skok na kasę tak jak banda byłych ministrów z PO (im tylko o to chodzi by kroić kasiorę los Polski i Polaków mają gdzieś sorry tacy są ludzie z PO)

 4. Anonim
  | ID: 7a5252c7 | #4

  Jest jeszcze gorzej – Kłosowski nie ma nawet trójki. Podobno lider partii w regionie otrzymał „wysokie” czwarte miejsce na liście PiS do Parlamentu Europejskiego. Chyba w żadnej partii przedstawiciel woj. opolskiego nie jest tak nisko. Czapki z głów przez posłem Kłosowskim

 5. | ID: 234503d3 | #5

  Pragnę serdecznie zachęcić do odwiedzenia portalu http://urbietorbi-apocalypse.net/polski.pl.html
  Zachęcam również do obejrzenia Listy Stron Patriotycznych: http://patriotyczna.listastron.pl/?we=m2014

Komentarze są zamknięte