Podwójne standardy czyli Putinie – ręce precz od Szkocji

Niezależna Gazeta Obywatelska123

Janusz Sanocki w komiksie Uważam Rze rys. Sztybor&OleksickiSytuacja na Ukrainie zdominowała podrygi polskich celebrytów delegowanych do roli tzw. „polityków”. A za ich podrygami, telewizyjny przekaz mediów kierowany do biednego polskiego społeczeństwa, stał się jaskrawo czarno-biały.

Kijowski majdan to byli „pokojowi demonstranci domagający się demokracji”, do których strzelali snajperzy Janukowycza,  Putin i Rosja są wcieleniem zła wiec naszym narodowym obowiązkiem jest bronić ukraińskiego społeczeństwa, przeciwstawiać się Rosji i zachęcać Zachód do wprowadzenia sankcji.

W tej atmosferze jedności polityczno-moralnej, aż strach się odezwać, a co dopiero pomyśleć inaczej, zadać jakieś „tendencyjne pytania”.

Weźmy np. kwestię Krymu i zapowiedzianego tam referendum. Lokalny parlament podjął uchwałę o przyłączeniu się do Rosji i rozpisaniu w tej sprawie referendum na dzień 16 marca. Tak, to prawda, że Krym został opanowany przez miejscową samoobronę przy poparciu poprzebieranych w nieoznakowane mundury żołnierzy rosyjskich. Ale pierwsi użycie siły na Ukrainie w bieżącej odsłonie konfliktu uznali za uzasadnione politycy amerykańscy oraz ich wierni pomocnicy z Polski – Kaczyński, Sikorski i spółka. Wydarzenia na Majdanie nie były bowiem pokojową demonstracją, ale dokonanym siłą przewrotem i obaleniem  legalnych władz. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że Janukowycz (skorumpowany czy nie) jest dalej legalnym prezydentem Ukrainy.

Tak więc skoro raz Zachód i nasi czołowi „demokraci” poparli siłowe rozwiązania, to dlaczego teraz oburzają się, że na siłowe działania rebeliantów z Majdanu, krymska samoobrona i wspierająca ją Rosja odpowiada siłą?

W czwartkowy wieczór słuchałem dyskusji posłów w TVP Info na temat sytuacji i najbardziej rozbawili mnie (albo raczej przerazili) „politycy” PiS.  Np. Witold Waszczykowski nawoływał do „odwojowania Krymu siłą” i „zamianą dolarów na naboje”.

Waszczykowski był w czasach PiS-u wiceminister spraw zagranicznych i  u śp. Lecha Kaczyńskiego wiceszefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego (Patrz: lot do Smoleńska).  I jak widać na przykładzie jego propozycji w sprawie Ukrainy i Krymu, kontakt z rzeczywistością jednego z głównych „polityków” PiS, nawołującego do wojny z Rosją, jest – powiedzmy sobie – mocno osłabiony.

Inna obecna w studio przedstawicielka PiS – posłanka Wróbel rozczuliła z kolei słuchaczy do łez. Opowiadając o sytuacji na Krymie wspomniała o tym, że są tam wciąż ukraińscy żołnierze. „I oni zachowują się bohatersko – powiedziała posłanka – pozwalają się spokojnie poniżać!”

Do tej pory sądziłem, że bohaterstwo polega na tym, żeby nie dawać się poniżać, ale widocznie myliłem się jak i w innych sprawach dotyczących Ukrainy. Tam wszystko jest na odwrót.

Referendum na Krymie odbędzie się za 10 dni, a jego wynik jest łatwy do przewidzenia – 2/3 ludności Krymu to Rosjanie. To przynajmniej już zauważyła nasza telewizja. Ale sprzeciwiając się referendum, nasi „politycy” opowiadają Polakom jak to „nie wolno naruszać integralności terytorialnej Ukrainy bo to sprzeczne z prawem międzynarodowym.” Czy naprawdę?

Oto za pół roku w silnym, europejskim państwie odbędzie się referendum, w którym mieszkańcy jednej prowincji zadecydują o oderwaniu się i niepodległości. Tym państwem jest Wielka Brytania, a referendum odbędzie się w Szkocji.  No to jak? Szkoci mają prawo do oderwania się, a mieszkańcy Krymu – nie?

Premierze Cameron – wezwij na pomoc Jarosława Kaczyńskiego, oraz swojego obywatela Radka Sikorskiego – niech zagrożą Szkotom sankcjami i obronią integralność terytorialną Wielkiej Brytanii! W ten sposób Polacy będą znów mogli się sprawdzić– podobnie jak w czasie Bitwy o Anglię.

I pewnie znów zostaniemy tak samo „wynagrodzeni” – Teheranem, Jałtą i tym słynnym wypowiedzianym przez Churchilla do Andersa zdaniem: „Zabieraj pan swoje dywizje. Nie są mi już potrzebne!”

Nawiasem mówiąc, jestem przekonany, że za „zasługi” dla Ukrainy dostaniemy podobną nagrodę. Założycie się?

Janusz Sanocki

 1. Irena
  | ID: 7f1b80da | #1

  Czekam na komentarze. mam nadzieje,ze beda kulturalne.
  Temat dla mnie za trudny, a artykuł jak zawsze ciekawy
  .Zakład z Autorem raczej do wygranych nie nalezy.Wiec spasuje.
  Pozdrawiam

 2. Michał
  | ID: 495183f3 | #2

  Przyszłość Słowian… Dowiedz się, o co chodzi! http://urbietorbi-apocalypse.net/Slowianie.pl.html

 3. Anonim
  | ID: 9d3a315f | #3

  To na początek – oczywiście, że wszystko powiedziane bałamutnie, bo to Janukowicz załatwił odmowę w sprawie akcesji i sprowokował protesty, na Krymie były wojska rosyjskie, które wyszły z koszar i podrzucono kol,jne (samoobrona to oczywiście fikcja stworzona przez Putina), no i Szkoci będą głosować w referendum bez zbrojnej interwencji Brytyjczyków. Wszystko na odwrót w obronie putinowskiej Rosji. Teza artykułu – zostaniemy osamotnieni – a zatem oddajmy się w objęcia Putina nie nowa.

 4. Anonim
  | ID: 9d3a315f | #4

  Żeby była jasność – Szkotów do Szkocji nikt nie naprzywoził usuwając miejscową ludność . Z Rosjanami na Krymie było nieco inaczej!

 5. Eleonora
  | ID: d49ddbd0 | #5

  Dlaczego dziwi się pan Janusz, że celebrytom spodobała się majdanowa rozróba.
  Coś się w końcu musi spodobać…
  Skoro nasza młodzież narodowa, Marsz Niepodległości i wydarzenia z nim związane oceniane są w ten sposób:

  „Najdosadniej zadymy w stolicy skomentował Michał Piróg. Krótko, ale zwięźle. Na Facebooku zamieścił zdjęcie zniszczonej tęczy, które okrasił jednym zdaniem komentarza.

  Kur**, nie ludzie.

  Równie mocnych słów użyła znana dziennikarka Katarzyna Korwin-Piotrowska.

  Wstydzę się za to bydło, które świętuje.

  Suchej nitki na wandalach nie zostawiła także aktorka Katarzyna Zielińska.

  Spłonęła tęcza tolerancji w Warszawie. Czy tak właśnie obchodzi się Dzień Niepodległości? Wstyd! Żenada! Brak słów.”

  Co prawda politycy PISu sam Marsz oceniali nieco łagodniej w formie.
  Taki pan prezes był łaskaw ( oczywiście w TV Republika) powiedzieć:

  „W mojej ocenie ruch narodowy nie pomaga w zbudowaniu w Polsce przełomu. Zachęcałbym więc tych, dla których moje zdanie jest ważne, by wzięli udział w innych formach obchodów Święta Niepodległości niż ten marsz”

  Kto wie może PiSowska brać zatęskniła jednak za maszerowaniem, więc nagotowała bigosu, jak było w przypadku pani Gosiewskej II i pojechali tam, w dalekie strony?!
  (Aż łza się zakręciła…..)

  Pan Waszczykowski słynie ze swojego bojowego nastawienia.
  Nie tak dawno w sprawie Iranu oświadczył:

  „Niestety władze irańskie mają też duże poparcie społeczeństwa irańskiego […], w przypadku broni jądrowej jest to pewne wyróżnienie dla społeczeństwa irańskiego. Sankcje musiałyby w zasadzie dotknąć tego społeczeństwa, pokazać mu, że nie można zdobyć broni nuklearnej bezkarnie, że to kosztuje.”

  Jeżeli dodać do tego słowa dandysa Hofmana, który tęskni za VI flotą USA w naszym rejonie
  Nawoływanie pana Sakiewicza do wejścia wojsk NATO na tereny należące do Polski…… zaraz, zaraz
  czy ja mam deja vu?!
  Już to gdzieś słyszałam, ktoś już tak mówił co prawda w obronie klasy robotniczej…

  A co do Szkotów:

  Tak!
  Jedźmy tam z kolejną” misją stabilizacyjną” i w jej ramach
  – wychlejmy im ich słynną szkocką!!!
  Niech se nie myślą łajzy, że można tak bezkarnie ględzić o niepodległości

  I w końcu hasełko
  ” Za naszą i waszą”
  … nabierze przyjemniejszych kształtów
  Nieprawdaż???

 6. Eleonora
  | ID: d49ddbd0 | #6

  Polecam piosenkę jednego z tutejszych ” artystów”
  Pan artysta stęskniony ” ognia kozackiego”
  ( z opon i spalonych aut?!)…echh…
  Że tak prywatnie zapytam
  – kto powiedział, że marycha zapijana żytniuchą nie szkodzi…?!?

  http://www.youtube.com/watch?v=Ks77HgKjxY0#t=14

 7. kominiarz
  | ID: e7b83c6f | #7

  @Irena
  Wątpię ,żeby wszystkie komentarze były kulturalne, bo z pewnością ktoś nie wytrzyma takiego bagna (a właściwie szamba, bo ciut mocniej to cuchnie). Kulturalne komentarze są zazwyczaj pod nieco innymi artykułami niż takimi prowokatorskimi. To, co ostatnio się dzieje, to już nie są felietony, czy jakieś przemyślenia. To zakrawa na czystą wojnę propagandową, którą ktoś wykorzystuje do jasno określonych celów. Bardzo mądre słowa dziennikarza, korespondenta wojennego: „na wojnie pierwszą ofiarą jest prawda”. Tak też jest i powyżej. Część prawdy, to nie jest cała prawda – to jest trzecia góralska prawda, czyli gów.. prawda! (czyt. propaganda). Dlatego nie ma sensu z tym polemizować, tylko potraktować jak szambo i wypompować. Pytanie tylko po co to ktoś robi i komu to służy. Na to tylko warto sobie odpowiedzieć.
  No a tam gdzie racja, to racja. Też bym się nie założył, bo to jest oczywiste i nie potrzeba do tego żadnych mądrości, czy jasnowidza. „Podziękują” nam za zasługi. Nawet głupi kominiarz pisał to już dawno.

 8. Eleonora
  | ID: d49ddbd0 | #8

  .. komentować zaczynaja pisowskie intelektualisty….

  Panie Januszu- łatwo nie będzie :))))

 9. ely
  | ID: 770175bd | #9

  Dlaczego Pan Sanocki nie widzi różnicy w zachowaniu rządzącej PO i jej głównych polityków, jaka to miłość kwitła pomiędzy Łarowem i Sikorskim, Tuskiem i Putinem, gesty ,słowa, rosyjskie wozy FSB wjeżdzały na teren SKW państwa bądź co bądź NATO.Jak platformerskie ekipy szydziły z Ś.P. prezydenta prof.Lecha Kaczyńskiego męża stanu, który widział zagrożenia ze strony imperialnej Rosji. Nawet śmierć prezydenta w katastrofie smoleńskiej nie powstrzymała tej zrobionej na masową skalę akcji oczerniania , wyszydzania za pieniądze polskiego podatnika., jeszcze 06.03.2014 r. w Poznaniu jeden z teatrów z dotacji z kasy miejskiej kilkuset tysięcy złotych wystawiło przedstawienie szyderstwa i kpiny z ofiar tragedii. Ciekawe, czy Ukraińcy potrafili by szydzić tak z własnych ofiar Majdanu . Dziś można mieć spore wątpliwości czy zachowanie platformerskich ekip, naśladowanie polityki prof Lecha Kaczyńskiego jest prawdą czy dalszą grą przed społeczeństwem. Jak może być ,że przedstawicieli OBWE rosyjscy wojskowi nie wpuszczaja na Krym, za to my do naszej bazy wojskowej w Giżycku bez problemów 6,7.03.2014 r. wpuszczany na kontrole w ramach OBWE rosyjskich wojskowych, w przeciwieństwie do Kanady , która w związku z zaistniałą sytuacją na Krymie odmówiła Rosjanom wstępu.
  W 2007 r. Pan premier obiecywał zielona wyspe Polakom, a dziś większość narodu ma drogę krzyżową zgotowana przez rządzące od 7 lat platformiane elity rodem z Beverly Hills. Porównują jaka to bieda jest na Ukrainie, że zarobki to ok.1200 zł , a co jest w Polsce ??? Panowie i Panie z Beverly Hills nie czyuja biedy , którą zgotowlai własnemu narodowi , dlatego lekka ręka wykupili za miliony bilety wstępu na koncert Madonny po 450 zl , a następnie rozdawali miedzy swoich za darmo, z drugiej strony dziurę wielką dziurę budżetową pokryli z odebranych 500 zl rodzinom, które dostawały te pieniadze w zamian za całodobową opiekę nad ciężko chorymi członkami rodzin, często nieuleczalnymi dziećmi. Afera goni aferę,hazardowa, AmberGold, info afera, Pendolino, koleje śląskie itd.
  Jest taki program „kulisy manipulacji ” w telewizji Republika i tam po obejrzeniu paru programów żaden człowiek nie bedzie miał wątpliwości kto jest kim, kto gra, gdzie jest fałsz a gdzie prawda !!!

 10. Anonim
  | ID: 9d3a315f | #10

  Z wypowiedzi tych ruskich propagandystów można by wnosić, że Szkocja została najechana i podobnie, jak na Krymie, pod lufami ruskich pancerników odbywać się ma referendum, zaś J. Kaczyński zaliczony został do obrońców pedalskiej tęczy na Pl. Zbawiciela. W takim maglu i ruskiej pianie można łowić wyłącznie głupców. Dezinformacja zawsze jednak się opłacała i jest skuteczną bronią w wojnie propagandowej (co słusznie zauważył Kominiarz). Nie szczędzą grosza (raczej rubla) na wierszówkę.

 11. z Niemodlina
  | ID: 859221ae | #11

  Pułkownik KGB przyjacielem Polski jest i basta! :) Chrzanić NATO i innych oszołomów :)

  Posłanka Wróbel należy do SP chyba jakoś tak.

  No to co panie Sanocki, tylko czekać jak RAŚ i inne SONS’y zażądają referendum w sprawie oderwania Śląska od Polski i biada tym co będą uważali to za chory pomysł.

 12. Irena
  | ID: fb2d25da | #12

  @kominiarz.no to komentuj mam troche czasu,chetnie poczytam, oczywiscie bez słow których ja nie lubie.Ale Ciebie lubie. pozdrawiam

 13. Janusz Sanocki
  | ID: b3cef661 | #13

  Droga Eleonoro!
  No cóz droga nasza ciernista i pod górkę. Nie jest łatwo prostowac stereotypy, iśc pod prąd.
  Nawiasem – juz nie sama Ukraina i Rosja – sa ciekawe, a reakcje naszych rodaków. Otóz ci zaczadzeni PIS-em, niestety maja najwieksze klapki na oczach, nie są w stanie samodzielnie myslec, ani oceniac najprostszych faktów. Poza tym nie dyskutują tylko obrzucaja błotem.
  A to mieli byc patrioci i PiS to miala byc alternatywa dla „komuny”. A to komuna w czystej postaci. Oto „GazPol” cenzuruje ks. Isakowicza-Zaleskiego i żaden z czytelników sie nie oburza, nie pisze listow doredakcji, nie przestaje kupowac gazety. Tylko ostatni sukinsyn mógł wyciąć tak zacnego człowieka i prawego jak Ks. Tadeusz. I ludzie, którzy uważają się za porządnych nie stają w jego obronie. Dalej maszeruja jak stado za wodzem, ktory po raz kolejny wiedzie ich na manowce.
  w internecie co prawda atmosfera inna, ale te pasozyty z solidarności razem z PiSem urządzili manife pod ambasada rosyjska.
  sluchalem wczoraj dyskusji w yvp info. Najrozsadniej mowil – o zgrozo – CZarzasy z SLD. A to co wygadywał ten Brudzinski to jest po prostu ostateczna kompromitacja tzw. „klasy politycznej” i PiS. Jesli ci ludzie mieliby przejac wladze, to zginiemy. To już ci zodzieje z PO sa normalniejsi.
  Pokarało biedną Polskę.@Eleonora

 14. Janusz Sanocki
  | ID: b3cef661 | #14

  Co ma Ukraina do Amber Gold? Dlaczego kaczynski nie zajmuje sie drążeniem srpawy Amber Gold? Dlaczego PiS nie zajmuje się np. wyjasnianiem co sie stało z NFI? Bo sam ten program popierał w poprzednim wcieleniu.@ely

 15. z Niemodlina
  | ID: 859221ae | #15

  @ely

  Oglądałem wczoraj, jak zwykle świetny program, a Piotr Lisiewicz bezkonkurencyjny.

 16. Anonim
  | ID: 9d3a315f | #16

  Jakie to szczęście dla Polski, że na burmistrzu Nysy się skończyło. No i chwatit!

 17. Anonim
  | ID: 9d3a315f | #17

  Dlaczego Sanocki nie zajął się drążeniem sprawy Amber Gold? Dlaczego Nowiny Nyskie nie zajmują się wyjaśnieniem, co stało się z NFI? W tym wcieleniu ważniejszy jest dla J.S. Władimir Putin. Czytam wypociny J.S. i jestem pewny, że Polska zginie mając takich ptryjotów!

 18. Eleonora
  | ID: ec920dc8 | #18

  Janusz Sanocki

  Niestety ma Pan rację.
  W RM wysłuchałam pana Majchrowicza z Solidarności.
  Powiem tylko
  Łomatko!!!!!

  Przykro, że takie bzdety wygadują w katolickim radiu, a i zacni ojcowi nie zadają ” trudniejszych” pytań
  Bo kto jak kto ale kapłani powinni przypominać o porządku miłości, o darze rozumu, rady itd..
  Zdaje się, że katolicy nie powinni być takimi ciepłymi kluchami nadstawiającymi na prawo i lewo du…y do bicia….
  Że nam wystarczą dziennikarskie brednie przekonujące, że mamy do czynienia z Krucjatą, szturmem modlitewnym, spełnieniem Fatimy, choć w rzeczywistości to był przewrót, rewolucja!

  A pan z S ględził o zbiórkach pieniędzy, o oddawaniu krwi itp
  Chce się rzec
  – skoro panowie z solidarności ( a myślę o AWS) wyprzedaliście zakłady pracy, dzięki wam, między innymi dziś mamy 500 tys niedożywionych dzieci
  To może te pieniążki przeznaczcie na obiady dla nich?
  A krwi to Polska Ukrainie dała aż nadto….

  Nie, żebym nie szanowała sąsiadów, ale porządek nakazuje wpierw widzieć rodaka w potrzebie, a potem resztę świata!
  Ukraińców jest mi zwyczajnie żal.
  Dali się pozabijać w imię…?
  No właśnie:
  – w imię czego?
  MFW już dzisiaj zaleca;
  Podwyższenie wieku emerytalnego o 2 lata dla mężczyzn i o 3 lata dla kobiet.
  Zlikwidowanie prawa do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę i likwidacja zasady liczenia 1 roku pracy jako 2 lat pracy w warunkach niebezpiecznych dla zdrowia.

  Eliminacja instytucji specjalnych świadczeń emerytalnych, które są przeznaczone dla naukowców, urzędników państwowych, kierowników przedsiębiorstw państwowych. Ograniczenie emerytury dla pracujących emerytów

  Pełna lista życzeń i nakazów

  http://prawica.net/forum/37484

  A pan Kaczyński wrzeszczy na Majdanie
  ” Jesteście potrzebni Unii!”

  Gołym okiem widać do czego….

  A panna S, co miała być cnotliwą panną, okazała się być
  Starą ciotą rewolucji:)

  Jak ongiś pisał zacny pan Adam

  Ledwie spojrzał w rumiane Telimeny lice,
  Odkrył od razu wielką, straszną tajemnicę!
  Przebóg! naróżowana! (…)
  Nuż oczy Tadeusza, jako chytre szpiegi,
  Odkrywszy jedną zdradę, poczną w kolej zwiedzać
  Resztę wdzięków i wszędzie jakiś fałsz wyśledzać:
  Dwóch zębów braknie w ustach; na czole, na skroni
  Zmarszczki; tysiące zmarszczków pod brodą się chroni!

  Więc wiele jeszcze przed nami
  Ile zmarszczek jeszcze odkryjemy?!
  Kto wie, może całe SPA w Klewkach:))

 19. Eleonora
  | ID: ec920dc8 | #19

  @Janusz Sanocki

  To może zacznijmy od początku:

  Afera Telegraf, afera Srebrna, Art-B, FOZZ, afera Paliwowowa, Fundacja Prasowa Solidarność, Telewizja Familijna, Fundacja Nowe Państwo, PZU, afera gruntowa..

  To również nas nie ominęło choć wielu już zapomniało

 20. Irena
  | ID: fb2d25da | #20

  Dzieki za [email protected] i pan @Sanocki. Troche polityki a takze poezji. Czekam na cd. pozdrawiam

 21. Janusz Sanocki
  | ID: b3cef661 | #21

  Elenoro!
  Oczywiscie! Przeciez w calej tej „walce” między PiS a Po chodzi o to, kto dorwie sie do steru tonącej Polski. Czy JK zaproponował chocby jedno ustrojowe rozwiazanie? A ponieważ do prowadzenia polityki na tym szczeblu i w taki sposob konieczne sa duze pieniadze, to JEGO ludzie tez kroili. Na ile sie dalo.
  O AWS nie mozna wspominac bez poczucia wstydu.
  Jesli nie nastapi zatrzymanie tej głupoty to Polska oczywiscie jest zgubiona. W 1939 rzązili nia kompletni durnie, ale dzisiaj jeszcze gorsi. @Eleonora

 22. Janusz Sanocki
  | ID: b3cef661 | #22

  I jeszcze jedno. Sakiewicz odpowiedział na felieton ks. Tadeusza Isakiewicza-Zaleskiego. To przekracza wszelkie granice bezczelności. I ten gnojek ośmiela sie powoływac na „strefe wolnego słowa”!
  Komu oni służą?
  @Eleonora

 23. Janusz Sanocki
  | ID: b3cef661 | #23

  Ale dla sprawiedliwości Kaczynscy z FOZZ nie mieli nic wspolnego, a nawet Jarek zeznawał w procesie jaki Przywieczerski wytoczył Przystawie i Dakowskiemu za ich ksiażkę o FOZZ. Natomiast pozostałe – jak najbardziej umaczane było „ich środowisko”.
  Na pohybel im wrogom wolności!@Eleonora

 24. Anonim
  | ID: baf59a90 | #24

  @Janusz Sanocki
  Nie denerwujsia tawarisz Sanockij. Wsjo budiet haraszo. My balszole spasiba takim gierojom któżit ta silno barbowatsja za naszu Matuszku Rassija.

 25. Eleonora
  | ID: ec920dc8 | #25

  Nie wiem która afera połączona była ( tylko) z braćmi Kaczyńskimi?
  Wskazuję tylko, że wszystkie one spokojnie przeleżały w biurkach polityków i prokuratorów.
  I Marszałkow Sejmu, jak w przypadku afery z PZU.
  Pan Marek Jurek ani myślał wyciągać ze swojego przepastnego marszałkowskiego biurka wniosków powołanej wcześniej Komisji Sejmowej.

  Faktycznie chamstwo jakie wyłazi z tej pokrętnej odpowiedzi Sakiewicza, zatyka!
  Ale czy można spodziewać się innej odpowiedzi?
  Czego oczekuje pan od kłamcy?!
  Kłamał podczas ingresu, kłamie i dzisiaj.

  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/10211/sebastian-karczewski-zamach-na-arcybiskupa-kulisy-wielkiej-m

  Albo gra głupa, chociaż nie musi się za wiele starać :)
  A może pan redaktor nie zna wypowiedzi min spraw zagranicznych Estonii, który w rozmowie telefonicznej z panią Aston powiedział, że są dowody na to, że do tłumu strzelali snajperzy spoza Majdanu.
  Do obydwu stron, żeby była jasność.
  I tym sposobem dowiedzielismy się jak to się stało, że ” modlący się ludzie” zastrzelili kilkudziesięciu Bierkutowców.
  Bo to, że strzelac można z Różańca- to wiemy, ale chyba nie do ludzi?!

  I dlaczego putinowska Rosja żąda powołania niezaleznej Komisji, by tę sprawę wyjaśnić?!
  A może z Polski do rzeczonej Komisji wyślemy pana Sakiewicza.
  Wszak to człek cnót wszelakich, a współczesna Polska ojczyzną takowych….
  I rozmodlony jak czytam, bo gorąco obiecuje modlitewne wsparcie księdzu Zaleskiemu

  „Będę się za Ciebie modlił, a teksty zacznę drukować, gdy nie będą nieść takich cierpień i nieszczęść jakie niesie agresywna propaganda Moskwy.”

  hehhhh… jak ludzie mogą to gówno łykać????

 26. Eleonora
  | ID: ec920dc8 | #26

  Z okazji Dnia Kobiet
  Z humorem, choć wisielczym.
  Uroki głupoty demokracji

  http://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2014/03/bizantyjska-santriapia-i-postzachodnie-dewiacje.jpg

 27. kominiarz
  | ID: e7b83c6f | #27

  Irena :
  @kominiarz.no to komentuj mam troche czasu,chetnie poczytam, oczywiscie bez słow których ja nie lubie.Ale Ciebie lubie. pozdrawiam

  Wybacz, ale nie będę w tym uczestniczył. Tak jak wcześniej napisałem – to już nie jest żaden felieton, żadna dziennikarska refleksja, to nie jest nawet dyskusja tylko wojna propagandowa. Im bardziej damy się w to wciągać, tym bardziej będziemy cuchnąć jej szambem. Dlatego najlepiej to olać. Myślę, że nawet będzie ciekawiej jak między sobą będą „konwersować” jedynie ci dwaj wynajęci prosowieccy agitatorzy. Piszę w cudzysłowie „konwersować” bo jest to po prostu z góry założona i umówiona akcja wciągania nas w rozmowę i usiłowanie manipulowania. Ja tego nawet już nie czytam, bo naprawdę nie warto.Dlaczego? Bo oni na to liczą. Liczą,że czytając te propagandową gadzinówkę jaką są art. i posty Sanockiego zasieją ziarno niepewności, zmuszą do takiego myślenia do jakiego nakierowują w swoich ustawianych komentarzach. Tak, ustawionych. To są bardzo dobrze skoordynowane działania, a nie żadna dyskusja. Ktokolwiek odniesie się krytycznie, jest bezwzględnie atakowany, nawet wręcz zwymyślany, wyśmiany. Ten, który nie wytrzyma i odniesie się w emocjonalny sposób niezbyt grzecznie, sam się dyskredytuje, bo wiadomo – wulgaryzmy. Niestety (albo raczej stety) napięcia nie wytrzymał również sam agitator i Sanocki okazał się zwykłym chamem. Szkoda,że nikt tego jakoś nie dostrzegł. A czy dostrzegł może ktoś jak w ostatnim czasie nasiliły się te gadzinowskie akcje? Gra idzie o bardzo wielką stawkę. Ukraina, Krym w tym wszystkim, to zaledwie pryszcz. To dopiero początek, czegoś, czego pierwsze próby miały miejsce w Gruzji. Początek, który nabierze wielkiego rozmachu i stąd tak wielka, zorganizowana akcja propagandowa.

  @Anonim
  Dobrze zauważyłeś,ze nie szczędzą na to grosza (rubla).

 28. Eleonora
  | ID: ec920dc8 | #28

  No i słusznie!
  Głupki i cieniasy głosu nie mają.
  Niech się zaczytują propagandowymi artykułami z Niezależnej czy Wyborczej
  Bo teraz łone ” w jednym domku stoją”

  Rosyjska aneksja prorosyjskiego Krymu- Zło
  Amerykańska aneksja serbskiego Kosowa- Dobro

  Najazd sowietów na Afganistan- Zło
  Amerykańska Misja stabilizacyjna w Afganistanie- Dobro

  Rosyjska interwencja w Gruzji- Zło
  Amerykańskie bombardowania jugosłowiańskich miast- Dobro

  Oj, nie szczędzą, nie szczędzą :))))

  http://www.youtube.com/watch?v=b_qfNZ0H7iA

 29. Irena
  | ID: afb3ad2f | #29

  @p,Elenoro Dzieki.Dobrej niedzieli.

 30. kominiarz
  | ID: e7b83c6f | #30

  Nooo…! To tak jak przewidziałem. Kołchozowa „inteligencja” mówi nam: „wy wsio duraki!” – w myśl doktryny: kto nie jest z nami ten przeciw nam? A to my to już znamy skądś… W takim razie dziękujemy! Zadzwonimy ;)) Nie macie telefonu? Nie szkodzi, zadzwonimy! :)

 31. | ID: 4bfccdcc | #31

  Kominiarz@ popieram w całości.
  Najnowszy sondaż: PiS znów wygrywa http://www.wprost.pl/ar/43917… …
  Zaczynał p.JS od Banderowców i niebezpieczeństwa dla nas z tego powodu a kończy o referendum Szkocji pomijając już banderowców.
  Nie podoba się polityka PIS ?- a gdzie byli prawicowcy po 89r.
  Gdy robiono grubą kreskę, Nocną zmianę , i przyzwolenie na Balcerowicza , niszczeniu i rozkradaniu przemysłu i firm. Do jawnego rozkradania i łapownictwa. Kto za to odpowiada ?
  A dzisiaj p.JS chce pouczać co jest prawdą. A która prawda jest prawdziwsza?
  Czekam i czekam kiedy ta prawica się zjednoczy i stworzy jakąś porządną pro Polską partie i doczekać się nie mogę a z Polski już dużo nie zostało.
  Na dziś pytam jak nie PIS to kto- jakoś brak odpowiedzi a wybory tuż tuż.

 32. | ID: 4bfccdcc | #32

  Prymitywy ktore rzadza Polska kompletnie nie rozumieja co sie dzieje a ci co rozumieja sa po stronie ruskiej.

 33. | ID: 4bfccdcc | #33

  Pawel Kukiz
  Proszę, przeczytajcie. Powtarzam – jeśli pozwolimy Putinowi zjeść Ukrainę to za jakiś czas jego następca zje nas. Boże, błogosław Ukrainie!
  http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/wzruszajacy-list-ukrainskiego-poety-sklania-do-refleksji-dziekujemy-ci-polsko

 34. Eleonora
  | ID: ec920dc8 | #34

  @angor50

  Nie no, mam stanąć po stronie lichwiarskiej międzynarodówki?!
  A co mi współczesni Ukraińcy zrobili złego, żebym ich wpychała w gooowno, w które nas wepchnięto?!

  Ma pan 10 warunków Międzynarodowego Funduszu Walutowego, które zostały postawione Ukrainie (pełna lista) do wypełnienia, aby mogła uzyskać pożyczkę z tej instytucji w wysokości 16 miliardów dolarów.
  Niech pan oszuka żądania litościwego MFW , którego w Polsce nie przerabiano?!
  Wpierw się mysli, a potem wrzeszczy.

  1) Podwyższenie wieku emerytalnego o 2 lata dla mężczyzn i o 3 lata dla kobiet. Zlikwidowanie prawa do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę i likwidacja zasady liczenia 1 roku pracy jako 2 lat pracy w warunkach niebezpiecznych dla zdrowia.
  2) Eliminacja instytucji specjalnych świadczeń emerytalnych, które są przeznaczone dla naukowców, urzędników państwowych, kierowników przedsiębiorstw państwowych. Ograniczenie emerytury dla pracujących emerytów. Ustanowienie wieku emerytalnego dla oficerów armii ukraińskiej na poziomie wieku 60 lat.
  3) Podniesienie ceny gazu dla przedsiębiorstw komunalnych o 50% a dla konsumentów prywatnych o 100%. Podniesienie ceny energii elektrycznej o 40%. Doprowadzenie do uwolnienia cen dla miejskich przedsiębiorstw komunalno-mieszkaniowych. Dopuszczenie do wzrostu cen proporcjonalnie do wzrostu cen gazu. Zwiększenie akcyzy na benzynę do 60 Euro.
  4) Znieść ulgi i podwyższyć podatki transportowe o 50%. Nie podwyższać poziomu egzystencji minimum socjalnego a sytuację społeczną równoważyć z dotacji punktowych.
  5) Sprywatyzować wszystkie kopalnie i znieść subsydia i dotacje dla kopalń. Znieść ulgi dla miejskich przedsiębiorstw komunalno-mieszkaniowych. Znieść państwowe wsparcie (dotacje) na bezpłatne posiłki i podręczniki szkolne.
  6) Ograniczyć praktykę uproszczonego opodatkowania. Znieść praktykę ulg na NDS (odpowiednik VAT-tłum.) w obszarach wiejskich. Wprowadzić system opodatkowania NDS (odpowiednik VAT-tłum.) dla aptek i firm farmaceutycznych.
  7)Znieść moratorium na sprzedaż ziemi rolnej. Znieść dotacje dla producentów wieprzowiny i drobiu.
  8) Zmniejszyć ilość ministerstw do 14 (czternastu). Pozostawić tylko jednego wicepremiera. Znieść stanowisko ministra Gabinetu Ministrów. Podporządkować wszystkie państwowe instytucje ministerstwom. Administracja podatkowa, celna, Fundusz Mienia Państwowego, powinny wejść w skład Ministerstwa Finansów.
  9)Ograniczyć nadmierne wynagrodzenia za pracę urzędników państwowych.
  10) Zasiłki dla bezrobotnych powinny być wypłacane wyłącznie po upływie okresu 6 (sześciu) miesięcy pracy. Wynagrodzenie chorobowe na poziomie 70% wynagrodzenia ale nie poniżej socjalnego minimum egzystencji. Zasiłek chorobowy wypłacać dopiero po upływie 3 (trzech) dni chorobowych.

 35. Anonim
  | ID: baf59a90 | #35

  @Eleonora
  Eleonoro czy naprawdę jesteś pewna, że to Bóg cię prowadzi?

 36. Janusz Sanocki
  | ID: b3cef661 | #36

  angor50
  Gdybym Cie chopie nie znal i nie lubil, to bym nie odpowiadal na glupoty, ktore wypisujesz. Ale wiem, ze z dobrej woli i dlatego odpowiadam.
  W 1989 r. Kaczynscy popierali grubą kreske i przemiany. Obaj mieli znacznie wiecej do powiedzenia ode mnie, bo bywali w Magdalence, a ja tylko przy stoliku ds. budowncitwa mieszkaniowego.
  Kluczowa kwestią ustanowiona w Magdalence jest to, e Narod nigdy nie dostanie włądzy, ze za niego będa decydować „elity”. Kaczynski te zasade zachowuje do dziś, bo jest przeciwny JOW – o czym dobrze wiesz, ale czego jako wierny, zaczadzony bełkotem o ruskich agentrach, nie chcesz przyjąc do wiadomości.
  A zaczadzony jestes bo Ci sie nie chce myśleć, ani na też szanować zasad. Oto np. pisowski czołowy edytor Sakiewicz zakłada cenzurę na wypowiedzi ks. Isakowicza-Zaleskiego- niezbywale uczciwego, zasłużonego kapłna i patrioty. Dlaczego nie protestujesz? przecież to czyste skurwysyństwo. I to ma być „strefa wolnego słowa”! Dlaczego nie protestują te wszystkie „kominiarze”, „anonimy”, a nawet Wildsteiny i inni „obrońcy wolności”?
  Słowo Ci daje – po Smolensku dałem się nabrac na te opowieści skrzywdzonych, banowanych środowisk, ale oni są takimi samymi bolszewikami jak komuchy i jak PO, z którą walczą. ale o co walczą? Czy o jakś inna wizję Polski? O uczciwe wybory? Uczciwe sądownictwo? Rzetelne media? Nie , walczą o władzę, o to żeby to ONI zastapili chłopaków z PO przy korycie.
  A takich pożytecznych idiotów jak Ty wykorzystuja no bo jakby zdobyli władzę gdyby nie naszczuli a to na Putina, a to na „układ”, a to na „ruskich agentów”. A tak na prawdę nie wiadomo czyimi agentami są oni sami? wiezienia CIA przyklepali na równo z komuchami.
  Ty angor doszedłbys do tych samych wniosków, ale Ty chłopie boisz się być sam. Musisz być w tłumie. Musisz schować sie za jak partią, pocieszasz sie „że PiS wygra wybory”. No i co z tego? cos się zmieni? Przeciez już te gamonie rządzili. Nic nie zmienili w stryukturze ustrojowej panstwa.
  Tak, ze nawet jak ta nieszczęśna lenionowska partia PiS wygra wybory, to i tak nic się nie zmieni bo w istocie niczym ona nie rózni się od PO. No bo niby czym?@angor50

 37. Eleonora
  | ID: ec920dc8 | #38

  Po co te kłótnie?
  Pan Angor inaczej definiuje demokrację i tyle.
  W przeciwieństwie do pańskich wyobrażeń.
  Bo pan za przeproszeniem mysli podręcznikowo, że

  „Demokracja – system rządów i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli)”

  Sam opolski graf, poseł Kłosowski zaprzecza pańskim twierdzeniom!

  „Nazwisk kandydatów Kłosowski nie chce jednak zdradzać. – Ustaliliśmy, że nikogo nie wskażemy do czasu, aż nie będzie akceptacji naszych ludzi z komitetu politycznego.
  ( a lud wie kogo wskazał?)

  Podobne deklaracje słyszymy od innych opolskich polityków PiS. Jednak – jak udało nam się ustalić nieoficjalnie – wśród kandydatów tego ugrupowania z Europarlamentu z naszego regionu, nie ma Sławomira Kłosowskiego. – Mandat europosła go nie interesuje – twierdzi nasz rozmówca.
  ( a lud interesuje się mandatem Kłosowskiego?)
  Jednocześnie rozmówca zauważa, że szef opolskich struktur PiS może się ostatecznie znaleźć na dziesięcioosobowej liście partii z okręgu dolnośląsko-opolskiego. – Bo ostateczny głos na temat tego, kto będzie walczył o mandaty w Brukseli i jakie będzie jego miejsce na liście zależy bowiem od prezesa Jarosława Kaczyńskiego – zauważa nasz informator.
  no, proszę, proszę!
  ostatecznie wszystko zalezy do prezesa:)))

 38. | ID: 4bfccdcc | #39

  Nie ja startowałem z listy PIS do Senatu i tyle w temacie – mówi ci to coś?

 39. | ID: 4bfccdcc | #40

  @Eleonora Jest taki system wyborczy jaki jest i na dziś nie krasnoludki ani przedstawiciele okręgu mają wpływ kto ma zostać kandydatem na wybory ale szef partii. Takie są realia dopóki nie będzie JOW. chociaż jak p.Eleonora wie ma wielu przeciwników.

 40. | ID: 4bfccdcc | #41

  @Janusz Sanocki
  Wszystkie partie po 89r. rządzą po leninowsku [ znasz która rządziła inaczej] i nie ja chciałem takich partii. Po prostu nie mając innego wyjścia na dzień dzisiejszy nie widzę w Polsce na powstanie nie leninowskiej partii. Zobaczymy co wyrośnie z Ruchu Narodowego?

 41. PRAWDA
  | ID: b2978d9b | #42

  PAWEŁ KUKIZ BYŁ WCZORAJ W WARSZAWIE – BRONIŁ UKRAINY PRZED ŚCIERWEM PUTINEM !

 42. Janusz Sanocki
  | ID: b3cef661 | #43

  Drogi angorze50! skoro widzisz, ze partie to leninowskie dziwki do wynajecia, lekceważa nas i robia co chca, to sie nie zakochuj. A zakochales sie w PiS i w sprawie Ukrainy prezentujesz nam czysty pisowski punkt widzenia. nieskazony żadna wątpliwościa. Jestes jak ta staruszka opowiesci o Janie Husie, która przyniosła na stos, na którym go mieli spalić jeszcze garstke chrustu. „O sancta simplicitas!” – „o świeta naiwności” miał zakrzyknąć Hus.
  Poniewaz uznałeś, że Kaczynski i PiS to ta jedyna partia, to teraz starasz sie dobierac argumenty. Mozesz to robic, mozesz głosowac, mozesz nawet kandydaowac. Ale oceniaj zdarzenia zgodnie z prawdą.
  W sprawie ukrainskiej – Kaczynski i jego kukiełki – po prostu wioda Polskę do zguby, albo do poważnych kłopotów, działają wbrew naszej racji stanu i kompromituja sie jako politycy. I wszystko.
  A teraz rób z tym co hccesz. Jakie tu ma znaczenie, czy PO jest gorsze, czy lepsze od PiS i odwrotnie. Wg mnie obie partie te organziacjeto k…y. Tylko z róznego powodu.
  A kandydowanie co mi wypominasz. Bylo po smolensku, kazdy z nas wspolczuwal, kazdy byl mwstrzasniety. Z wlasnej, nieprzymuszonej woli wsparlem wowczas JarKacza, wstapilem do jego komitetu wyborczego, myslac, ze mzoe kleska wyborcza z 2007 i katastrofa czegos go nauczyla. Ba powstala wowczas idea „Ruchu Lecha K.” co uwazalem a sluszne dzialanie polegajace na obudowaniu partii ruchem spolecznym. Ale JarKacz i jego kukielki zrobili z tego czysta karykature. Jak widzialem jak Posel (wiadomo, ktory) organizuje z centrum w Opolu Ruch Spoleczny im. LK to sie zlapalem za glowe.
  Potem podpowiedzialem im jeszcze znakomity temat – zajecia sie sprawami braku praworządnosci w sądach i opisanie rpzypadków ludzi poszkodowanych przez wymair sprawiedliwosci, wyprosiłem wizytę w sejmie u Kuchcinskiego. Bylismy tam w lecie 2010 razem z Jurkiem jachnikiem, mial powstac parlamentarny zespoł który miał te sprawy opsiać, na jego czele stanela poslanka z Krakwoa jakaś barbara Ryczek (chyba). Ani razu sie do mnie nie odezwala i nie zrobila nic. Przed kampania poprosili mnie o kanydowanie do senatu, a w czasie kampani JarKacz po wypowiedzi Radka Sikorskiego odpalil mnie nie rozmawiajac nawet ze mną.
  Dwa tygodnie temu politycy PiS z Warszawy zaproponowali mi kandydowanie do sejmiku samorządowego z wysokiego miejsca. Odmowilem. Nigdy wiecej. To szkodliwa formacja tak samo jak PO. Ba, te dwie formacje sie uzupelniaja w utrzymaniu ladu pookrągłostolowego. Nie mam co do tego watpliwosci.
  A ja jako niezależny publicysta i niezależny od nikogo człowiek, staram się służyc mojemu krajowi jak mogę. I nigdy nie uelgać furrerom. I jakos nie musze sie wstydzic ani tego co zrobilem, ani tego co napisalem.@angor50

 43. | ID: a03aa4a4 | #44

  Adam Mickiewicz zmarł w trakcie tworzenia Legionu Polskiego do walki z Rosją na Krymie. Zdjęcie ministra MON Rosji Szojgu ze złamanym nosem rewelacyjne. Autor Sanocki jak zawsze wyjątkowo zabawny.

 44. Eleonora
  | ID: a765232f | #45

  Tomasz Sokolewicz :
  Adam Mickiewicz zmarł w trakcie tworzenia Legionu Polskiego do walki z Rosją na Krymie. Zdjęcie ministra MON Rosji Szojgu ze złamanym nosem rewelacyjne. Autor Sanocki jak zawsze wyjątkowo zabawny.

  Zapewne gdyby żył stanąłby na czele pochodu tuż obok kniazia Jarosława Kłamliwego…
  Zdjęcie pokazuje, że współczesne elity polityczne Rosji nie zamykają się na osoby spoza rodu czy szałasu:))
  W przeciwieństwie od bronionego przez was ” majdanowego rządu” nowej Ukrainy :))

  „Polityk pochodzenia tuwińskiego, generał armii, minister obrony Rosji”

  Z ostatniej chwili:

  Tymczasowo pełniący obowiązki prezydenta Aleksandr Turczynow nakazał wszystkim organom państwowym zablokować dostęp do rosyjskojęzycznych wersji swoich stron internetowych.
  Do niedzieli linki w języku rosyjskim zostały zlikwidowane już w 14 ministerstwach państwa, strony działają tylko po ukraińsku i angielsku. Bez względu na to, że na południu i na wschodzie państwa ludność mówi głownie po rosyjsku.

 45. Eleonora
  | ID: a765232f | #46

  Panie Januszu!

  Wiadomo, że tej partii nie zalezy na ” ruchu społecznym”!
  Co pan, dziecko jesteś???
  Im zalezy na 20-30% i posadach, na krytykowaniu czegoś za co nie odpowiadają.

  Pan Grzegorz Braun miał podobne doświadczenia.
  Wydawało mu się, że ” po Smoleńsku” i przy takim poruszeniu narodu, wygraną mają w cuglach.
  Również chciał służyć pomocą ale…. nikomu na niej nie zalezało!

  Byłam swego czasu na spotkaniu przedstawicieli PISu GP i innych patriotycznych organizacji
  Wyjechałam zdruzgotana ( wykład miał m inn Waszczykowski)
  I z życzeniem aby ci ludzie faktycznie nie zdobyli więcej niż 20%, bo będzie bieda….
  Nawet nie wiem jak zdefiniować tych ( może nie wszystkich, nie chcę uogólniać) ludzi?!
  durnie polityczni?
  a może syjoniści?
  wyznawcy kabały, wywoływacze duchów?

  Nie wiem ale to nie była Polska….

 46. | ID: a03aa4a4 | #47

  Nie wiem, co zrobiłby Mickiewicz gdyby nie umarł. Napisałem, co robił tuż przed śmiercią – Legion Polski mający walczyć z Rosją o Krym. Wiem także, że nie był nigdy drobnym żulikiem ze złamanym nosem (bójka po pijaku??) jak minister Putina Szojgu (zdjęcie na tle ministrów obrony NATO rewelacyjne, jeszcze raz dziękuje!), ani że nie przynależał do organizacji typu PZPR i ZSMP. No i umiał pisać, czego wszystkim Autorom NGO życzę.

 47. Eleonora
  | ID: a765232f | #48

  @Tomasz Sokolewicz

  Myślę, że w świetle współczesnych wydarzeń ( coraz ciekawszych) z Krymem w tle:

  Michaił Chodorkowski niedawno złozył ” prywatną wizytę” w Izraelu
  Są doniesienia, że były szef koncernu Jukos ma zamiar odwiedzić swego – dawnego partnera biznesowego i przyjaciela Leonida Niewzlina
  Był on jednym z zastępców Chodorkowskiego, gdy zarządzał on Jukosem.
  Chodorkowski ma się też spotkać z Władimirem Dubowem i Michaiłem Brudno, również swymi współpracownikami z lat zarządzania Jukosem.
  Trzej biznesmeni nie podzielili losu swego szefa i uniknęli aresztowania – w 2005 roku uciekli do Izraela.

  Zaraz po tej wizycie Chodorkowski pojawił się na Majdanie.
  Do zgromadzonych ludzi powiedział
  „Walczcie i zwyciężycie! Wam sam Bóg pomaga!”

  Musi pan przyznać, że robi się coraz ciekawiej….

  Wracając do poezji Mickiewicza pewno pan Adam nie pochwalał on uczestnictwa w ZSMP czy PZPR
  Ale muszę pana zmartwić – nie pochwalał również i tych panów

  W pół jest Żydem, w pół Polakiem,
  W pół jakubinem, w pół żakiem,
  W pół cywilnym, w pół żołdakiem,
  Lecz za to całym łajdakiem.
  ( 1833)

  Pozdrawiam bardzo serdecznie.

 48. Anonim
  | ID: 9d3a315f | #49

  Się sowiecka wojskówka rozjechała poetycko.! Żeby poezja nie zaciemniła sytuacji. Eleonora popiera poczynania Putina i wojsk rosyjskich na Krymie. Skompromitowany i usunięty (nie wspominając o dezercji do Rosji) rząd Janukowycz uważa nadal za legalny. Zaangażowanie Polski w kwestię Ukraińską uważa za tyleż zbyteczną, co szkodliwą, a zatem pozostawienie Ukrainy w orbicie wpływów rosyjskich za pożyteczne dla Polski. I na tym się skupmy.

 49. | ID: a03aa4a4 | #50

  Nie mam powodów do zmartwień. Cieszę się, że moje przesłanie zostało zrozumiane. Polecam bardzo dobry tekst (tak, to możliwe!) o „Brygadach Sieciowych” KGB. http://wzzw.wordpress.com/2014/03/09/%E2%98%85-%E2%98%AD-%E2%98%9E-web-brigades-tajemnice-rosyjskiej-dzialalnosci-w-sieci-%E2%98%9A%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99-przeczytaj/

 50. Eleonora
  | ID: 0d5e897a | #51

  Do moich wpisów proszę odnieść się w sposób merytoryczny.
  A nie zaniżać poziomu pomówieniami o uczestnictwie w jakiś pro-rosyjskich brygadach!
  No… już niżej upaść nie można.
  I to ma być poważna dyskusja?!
  …no… panie….

  „Jak zachowują się u nas brygady sieciowe:

  Poruszana przez przeciwnika tematyka:

  1. Ukraina=banderowcy. To dziś najpopularniejszy temat w internecie i jest to główny odcinek, na którym pracują obecnie „brygady sieciowe”. Widać to w każdym artykule na Onet/Interia/WP dotyczącym Ukrainy
  2. Rosja. Budowany jest pozytywny obraz Rosji. Putin przedstawiany jest jako prawdziwy mąż stanu, który prowadzi Rosję i trzyma porządek
  3 .Antyamerykanizm. Mocno krytykowane są Stany Zjednoczone. Przedstawiane są jako agresor, państwo niesprawiedliwe, stanowiące zagrożenie dla reszty świata.
  4. Antysemityzm. Tradycyjnie z poklaskiem dla Rosji idzie atakowanie „żydów”. Żydzi i Izrael przedstawiani są jako największy wróg Polski”

  AD1)
  To jak? W rządzie tymczasowym znajdują się probanderowscy politycy, czy nie?
  Ksiądz Zaleski konfabuluje?
  To może Kliczko prawdę panu powie?

  „- W obecnym rządzie nie odnajdujemy ani naszych ideałów, ani naszego programu, a w wielu sprawach reprezentujemy całkiem inne stanowisko – wyjaśnił polityk. „Mamy całkowicie inny program dotyczący reform i przyszłości kraju” – dodał. ”

  AD2) W którym komentarzu napisałam o Putinie, że jest mężem stanu?
  Proszę o wklejenie takiego tekstu, inaczej napiszę, że jest pan pospolitym kłamcą.

  AD3) Czyzby współczesna Ameryka nie prowadziła niesprawiedliwych i agresywnych wojen?
  Gdzie pan żyje?
  Nie zauważył pan nalotów na bezbronną ludność byłej Jugosławii?
  W Iraku miały być całe arsenały broni jądrowej, chemicznej i wszelkiej innej.
  Tym usprawiedliwiano atak bez wyraźnej zgody ONZu.
  Naloty na Libię podczas których ” nikt nie ucierpiał” jak poinformowało dowództwo wojsk USA
  ( dooobre…)
  Proszę wysłać kilka krążowników ” Made in Russia” w rejon Zatoki Meksykańskiej.
  I poczeka na efekty.
  To samo dotyczy Krymu i stacjonującej tam rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.
  No, chyba, że wierzy pan ogólnej propagandzie mówiącej „o pilnej potrzebie obrony ludności cywilnej przebywającej na Krymie”
  W takim razie zalecam
  Paciorek, siusiu i spać….

  AD4) A kto szanowny panie wyłudza od nas marne 65mld$
  ” ruskie”?!
  Od kiedy opisywanie faktów ( fakt, niewygodnych dla tej nacji) uznawane jest za antysemityzm??

  http://www.polskatimes.pl/artykul/3358973,witalij-kliczko-obecny-rzad-ukrainy-nie-realizuje-naszych-idealow,id,t.html

  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=6004

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nalot-samolotow-amerykanskich-na-libie-znaczne-postepy/vkmm9

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/michail-chodorkowski-z-prywatna-wizyta-w-izraelu/fmepl

  http://www.prawy.pl/felieton/4160-stanislaw-michalkiewicz-zydzi-nie-rezygnuja-z-rabunku-polski

  Bez pozdrowień.

 51. Eleonora
  | ID: 0d5e897a | #52

  Najuprzejmiej przepraszam ale nie doczytałam wklejonego przez pana artykułu do końca.

  A jest niezwykle ciekawy:))

  Pozwolę sobie na zacytowanie istotnego zakończenia

  „Co możemy zrobić? Przede wszystkim demaskować i ujawniać. W tego typu starciach ważny jest wolumen wpisów. Nawet najmądrzejsza argumentacja zniknie w natłoku gorszych, lecz liczniejszych wpisów przeciwnika. Wdawanie się w długie dyskusje z przeciwnikiem nie ma sensu –jeśli chcemy się przeciwstawić propagandzie, nasze wpisy muszą być:

  -krótkie
  -spójne
  -logiczne(w miarę możliwości, gdyż nie ma miejsca na argumentację)
  -liczne

  Ksawery Meta- Kowalski • naszeblogi.pl
  PS. W ostatnich dniach propaganda anty-ukraińska trochę ustała – być może jest to wynik tego, jak duży opór spotkała akcja brygad i jak bardzo została prześwietlona przez wiele środowisk.

  komentowanie nie jest możliwe”

  No to jak mam odpisać szanownemu autorowi artykułu, że jest zwyczajnie głupi??
  To jest ta wasza wywalczona wolność słowa???

  „S t r o n a • byłych działaczy • Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża”

 52. Janusz Sanocki
  | ID: b3cef661 | #53

  Tomasza Sokolewicza wywaliłem na zbitą twarz jako agenta i prowokatora z biura Prawicy RP w styczniu 2012 podczas głodówki w obronie Słomki. Czy to ten sam Tomasz Sokolewicz? @Tomasz Sokolewicz

 53. Anonim
  | ID: d067315c | #54

  Czyim agentem był wówczas Tomasz Sokolewicz? Może był agentem Adama Słomki? Czym tak bardzo rozdrażnił naszego lokalnego „mężyka”?

 54. kominiarz
  | ID: e7b83c6f | #55

  @Anonim
  Z naszym satrapą nyskim, to jest tak, że dolega mu nie tylko artretyzm stawu łokciowego ;) ale cierpi również na despotyzm i najwidoczniej to było właśnie powodem „wywalenia na zbitą twarz” Tomasza Sokolewicza. Ten nadęty bufon nie tylko nie znosi jakiegokolwiek sprzeciwu, ale i odmiennego zdania. Reaguje wtedy jak rozjuszony buldog. Tyle,że nie francuski, ani angielski ale rosyjski-)

 55. Janusz Sanocki
  | ID: a768d320 | #56

  kominiarz tu konus jestes. pomkżdym wzgledem. Konus, konus, konus….

 56. kominiarz
  | ID: e7b83c6f | #57

  Janusz Sanocki :
  kominiarz tu konus jestes. pomkżdym wzgledem. Konus, konus, konus….

  Ja też cię bardzo lubię towarzyszu ;)
  Tylko zanim coś odpiszesz, to może najpierw wytrzyj pianę i wypuść parę, bo z nerwów w klawiaturę nie trafiasz i błędy robisz-:)

 57. Irena
  | ID: ddd97eff | #58

  Oj, Boze,Boze. oj,Boze,Boze. Te wyzwiska mnie smuca.Te wyzwiska mnie smuca.
  Nie dziwie sie,ze mniejszosci narodowe, ze nas, Polaków obrazaja, bo nas chca skłócic,..maja niemieckie emerytury zyja dostatnio.. ale bardzo przykro,ze…. rodacy,Polacy…. nie szanuja sie wzajemnie. A moze to tez jakas mniejszosc.?? Pogodza nas Ukraincy,gdy kilka milionow do nas zawita.Topory pojda w ruch.jatka gotowa.

 58. Janusz Sanocki
  | ID: a768d320 | #59

  kominiarz – konus! (i żadnych nerwów nie mamy tylko ubaw po pachy!)
  Ech jeszcze raz – konus!@Irena

 59. Irena
  | ID: ddd97eff | #60

  @ pan Sanocki. A co ten wyraz znaczy.Jezeli to brzydki wyraz to po co go uzywać.????
  jest tyle wiosennych nazw kwiatów,drzew nimi sie posłuzyć.Bedzie wesoło. :-)

 60. Anonim
  | ID: 56d75f4f | #61

  Panie Sanocki pamiętam tekst piosenki:

  Pomioty Komuny na winklach się sadzają, czego nie rozumieją reagują agresją. Wypisz wymaluj Pan.

 61. Eleonora
  | ID: 6683978f | #62

  Polecam świetny wywiad z byłym ambasadorem RP na Ukrainie dr Jerzym Kozakiewiczem

  – Czy Kremlem rzeczywiście rządzi działający nieracjonalnie nieobliczalny furiat, czy jednak mamy do czynienia z kimś wyrachowanym i działającym wedle konkretnego planu?

  – Tym, którzy skłonni są wierzyć, że to Putin właśnie jest – jak Pan elegancko nazwał – „działającym nieracjonalnie nieobliczalnym furiatem” zwróćmy uwagę, że przewrót polityczny na Ukrainie, to 31. przewrót polityczny w ostatniej dekadzie orkiestrowany przez USA, że to nie Rosja była realizatorem 14 „kolorowych, bezkrwawych rewolucji” oraz cyklu krwawych przewrotów, nazywanych „wiosną arabską”.

  http://ptto.wordpress.com/2014/03/09/byly-polski-ambasador-na-ukrainie-kolorowa-rewolucja-na-ukrainie-jest-wymierzona-przeciw-interesom-ukrainy/

 62. Janusz Sanocki
  | ID: a768d320 | #63

  Irenko!
  Konus to taki kurdupel. Robie to na zlosc kominiarzowi, zeby mu pkokazac jak dziala jego metoda zamiecania forum. Watpie co prawda czy do takich zakutych lbow cos dotrze, ale ilustruje to metode wypowiadania sie ad personam czyli do sooby, a nie do ocen, wypowiezdi faktow.
  Ale dla Pani Ireny -wiecej nie bede przyrzekam!@Irena

 63. Janusz Sanocki
  | ID: a768d320 | #64

  Eleonoro!
  Znakomity tekst, fachowca, naukowca i dyplomaty. Dlaczego własnie dr Kozakiewicza nie zaproszą do TV?
  Natomiast co do hejtów kominiarza i anonima – to ja przestaje ich czytac (anonima już nie czytam od dawna, a kominiarza teraz dorzucam do tej listy) Dziwi mnie po co ci dżentelmeni poswiecaja tyle energii, kiedy ja kominiara zalatwilem jednym słowem? Tym na „k”, ale już skoro Pani Irenie obiecalem to nie bede go wiecej uzywac. Najwyżej napisze jak papuga w starym kawale o milicjancie i papudze: „Kominiarz – Ty wiesz…”@Eleonora

 64. Eleonora
  | ID: 6683978f | #65

  @Janusz Sanocki

  Eee.. tam nie ma gadać :))
  To są wrażliwi wyborcy PISu, patryjoci jak się patrzy, więc czego Pan oczekuje??
  Nie martwię się głupimi wpisami.
  Ale, co pan myśli o pojawiającej się głupawce ludzi z tytułami profesorskimi?!
  Litościwie nie wspomnę o prof Andrzeju Nowaku, zamiennie używającego słów Rosja, sowiety, carat
  Jemu wszystko zlewa się w całość!
  ( jak przy zaawansowanym Alsheimerze)

  Prof Krasnodębski jęcząco wygłaszający swoje tezy
  Mentor GP
  Pomysłodawca akcji ” Polska wielki projekt”
  ha! zapomniał pan profesor, że ten projekt z przerwami trwa od stuleci?!
  Chyba, że w zamyśle miało być ” Judeopolonia wielki projekt”?

  W książce „Już nie przeszkadza. Szkice polityczne III, Kraków 2010″
  Pan profesor był łaskaw napisać:

  Jest jeszcze wiele innych rzeczy, co do których Adam Michnik i ja na pewno się zgadzamy. Nie chcę Polski, w której polskość definiowana jest etnicznie, w której ludzie są dyskryminowani ze względu na swoje pochodzenie. Nie chcę Polski, w której homoseksualiści byliby prześladowani i nie mogli żyć w związkach prawnie uregulowanych. Nie chcę Polski, w której kobiety miałyby mieć gorsze szanse niż mężczyźni. Nie chcę Polski, w której panuje szowinizm, antysemityzm i fanatyzm religijny”
  ( prawda, jak oni pięknie się różnią?!)

  Ostatnio do grona zacnych profesorów dołączył sympatyczny prof Andrzej Zybertowicz
  ( już po podstrzyżynach)
  Na Niezaleznej
  ( a gdzieżby indziej?)
  Pan profesor ” nie ma wątpliwości”

  „Andrzej Zybertowicz nie ma wątpliwości: „Część tych komentarzy jest inspirowana przez Rosjan, czyli realizowana przez ich agenturę wpływu, a część to aktywność – używając języka Władimira Lenina – użytecznych idiotów. Reakcje ludzi niezdolnych do racjonalnego zdefiniowania polskiego interesu narodowego”.

  Ciekawe, że jak nie można opornych Polaków przekonać do wszechobecnej głupawki,
  (żeby nie napisać mocniej, ale żal Pani Irenki)
  To głośno się wrzeszczy:
  – zdrada, panowie zdrada!!!

  PS. Co do konusa.
  Przyznam się nieskromnie, że również nie wiedziałam co to słowo oznacza.
  Aż zapytałam męża i odpowiedział mi, że to coś do blokowania przy wkręcaniu….
  Coś takiego jakby… technicznego….
  Bynajmniej tak zrozumiałam :)))

 65. kominiarz
  | ID: e7b83c6f | #66

  @Janusz Sanocki
  Nie ma to jak samouwielbienie i zadowolenie z samego siebie:))
  To mówisz Pan, żeś załatwił kominiarza jednym słowem? :)) No to nic, tylko pozostaje wierzyć tak zacnemu „mężowi stanu” :) Ale to ja w takim razie wymiękam… Człowiekuu…! toż Ty żeś lepszy strateg od samego Wowy Putina :)) Wot gieroj:)) To ja tyle energii zużywam, a tu JEDNO słowo pac => „konus” i kominiarz załatwiony :))) To się nazywa prawdziwa wiara w moc własnego słowa! :)) W Radzie Miejskiej też to tak działało, czy spraya trzeba było używać? :)

 66. Janusz Sanocki
  | ID: a768d320 | #67

  kominiarzu! Eleonora napisala mądry post. podala kilka źródeł – co siadczy, że coś przeczytała, coś z czyms porównuje, analizuje, wyciaga wnioski. Jej posty (Eleonoro – chapeaux bas!) wnosza b. wiele do sykusji. A Ty tkwisz ciagle na poziomie połajanki, wymyslania, insunuowania itd. doprawdy to warto tak sie eksploatowac? Tak szczerze sobie odpowiedz czy lubisz sam sienbie po takim papraniu sie?
  @kominiarz
  Natomiast ogólnie – Zybertowicza znam osobiscie, wykonal duza prace jesli idzie o badanie wplywu sluzb specjalnych, ale geniuszem nie jest i postawil na PiS. To wszystko tlumaczy.

 67. Janusz Sanocki
  | ID: a768d320 | #68

  Brudziński płacze, że Orban złamał europejską solidarność boz awarł z Moskwą ukłąd gazowy i wypiął się na Ukrainę.
  Brawo Orban! To jest madry przywódca swojego kraju.
  Ja też chciałbym mieć Budapeszt nad Wisłą, ale JarKacz i kaczątka do tego poziomu nie dorosli.

 68. kominiarz
  | ID: e7b83c6f | #69

  @Janusz Sanocki
  Mógłbym zadać to samo pytanie: Sanocki, czy lubisz Pan jeszcze sam siebie po takim szambie jakie tutaj wespół z Eleonorą wylewacie. Przecież z szambem to jest tak, że nie tylko cuchnie wszystkim dookoła, ale i sami wdychacie jego smród.
  Inaczej niż szambo nie można tego nazwać i dlatego nie tylko nie warto tego czytać, ale odnosić się do tego i z tym polemizować. O tym można tylko powiedzieć,że śmierdzi i absolutnie nie wdawać się wciągać w dyskusje. Stąd jedynie ta „połajanka”. Chyba to was najbardziej gryzie, że nikt inny, tylko wy dwoje między sobą „konwersujecie”. Czy warto się tak eksploatować? :) Musicie czerpać z tego na prawdę wielkie samozadowolenie:) A smród? Nie czujecie? A czym innym są te teksty niż nie połajanką, wylewanymi pomyjami? a co najgorsze zalatuje to na gadzinówkę obcej agentury. Na prawdę, dobrze Panu z tym? Lubi Pan jeszcze sam siebie za to? Dziwisz się Pan, że padają potem tutaj takie teksty jak: „Sanocki jedź na Białoruś”? To, co ostatnio tutaj wypisujecie, przekracza już wszelkie granice absurdu. Tak, wiem – wszystkie chwyty dozwolone w wojnie psychologicznej. Zawsze jakiś kretyn się na to złapie i zakiełkuje mu coś w mózgu.
  No a pole do popisu gadzinówka ma wyśmienite. W obecnej sytuacji polski rząd cokolwiek by nie zrobił, to będzie posunięciem na krawędzi ryzyka (wręcz przepaści). Rozchodzi się tylko o to jaka ta przepaść jest głęboka. Oczywiście zgadzam się z tym, że nasi politycy są nadgorliwi, być może wchodzą tam gdzie ich nie potrzeba, ale to okoliczności jakie się rozgrywają i nas dotyczą są tragiczne. Niestety Polska jest w takim położeniu i w takiej sytuacji, że nie ma i nie może być dobrej decyzji. Dlatego „gady” mają szerokie pole do plucia jadem.

 69. Eleonora
  | ID: 9bbed7c4 | #70

  @kominiarz

  A kup sobie pan gazetę Myśl Polska
  Poczytaj i przestań głupio ględzić
  Tylko 4 złote
  szarpnij się pan!

 70. Irena
  | ID: 4efa5af8 | #71

  Dawno temu słyszałam oto takie powiedzenie.
  „Co jadasz,że tak głupio gadasz? ”
  Moze warto byłoby z blogerami opolskimi ,ułożyć menu.
  A dzisiaj jest „Dzień Sołtysa.”.. A Jednym z nich jest bloger kulinarny pan Tomasz Gabor. Zobaczcie, Szanowni Państwo, ile życzeń do Niego płynie. A jaki jest uprzejmy ton wypowiedzi. !? Ile szacunku, nieskrywanego ciepła,! Warto byłoby zastosować klimat ,w którym Wszyscy,zarówno autorzy tekstów jak i komentatorzy zauwaza ,ze to człowiek kształtuje ducha wspólnotowego. Serdecznie Wszystkich pozdrawiam.

 71. kominiarz
  | ID: e7b83c6f | #72

  Dzisiaj pierogi ruskie :)
  Bez żadnych aluzji oczywiście. Tak po prostu wyszło, bo bardzo lubię. W przeciwieństwie do Ruskich:)
  No a pierogi moja specjalność, jak zwykle pyszne (autoreklama). Farsz lekko pikantny, z podsmażoną cebulką, a pierożki lekko zarumienione na masełku mmmmm pycha. Tyle,że niezdrowe i pewnie stąd tak głupio gadam :)) W przeciwieństwie oczywiście do tych, którzy lubią Ruskich -:)

 72. Janusz Sanocki
  | ID: a768d320 | #73

  KOMINIARZ! TY WIESZ…..@kominiarz

 73. Eleonora
  | ID: 9bbed7c4 | #74

  Janusz Sanocki :
  Brudziński płacze, że Orban złamał europejską solidarność boz awarł z Moskwą ukłąd gazowy i wypiął się na Ukrainę.
  Brawo Orban! To jest madry przywódca swojego kraju.
  Ja też chciałbym mieć Budapeszt nad Wisłą, ale JarKacz i kaczątka do tego poziomu nie dorosli.

  echh, można Węgrom pozazdrościć….
  Na tę okoliczność dzisiaj kupiłam Tokaja:)
  Lubię winko ( szkoda, że nie ma ruskiego, choć mołdawskie jest całkiem, całkiem)
  i pomyślałam, że trzeba wspierać braci Węgrów!

  Ciekawe co z tym fantem zrobi Sakiewicz?
  Pociąg na wycieczkę na Węgry już zamówiony, gazetopolscy patryjoci palą się do wyjazdu…
  a tu taki pasztet!

  współczuję:(

 74. kominiarz
  | ID: e7b83c6f | #75

  Żeby nie było – źle jadam, głupio gadam, ale wody nie leję :))
  Jeszcze się suszą przed podsmażeniem
  http://zapodaj.net/1d3256cf8a948.jpg.html

 75. kominiarz
  | ID: e7b83c6f | #76
 76. kominiarz
  | ID: e7b83c6f | #77

  @Janusz Sanocki
  Sanocki, weź snickersa, bo zaczynasz gwiazdorzyć. Lepiej?? :))
  Skoro odchodzisz Pan od chamstwa i wymyślania od głupków, to i z mojej strony tego nie będzie. Następnym razem po prostu zapytam, czy lepiej -:)

 77. kominiarz
  | ID: e7b83c6f | #78

  ajjjj….. były moje pierożki i zniknęły… Coś „zapodaj” przestało zapodawać…

  https://lh6.googleusercontent.com/-OYU2VCgV2mA/Ux8sx0GLMYI/AAAAAAAAAA4/iXFh39dqAWA/w966-h644-no/DSC00375.JPG

 78. Eleonora
  | ID: 9bbed7c4 | #79

  Polecam film na którym pokazują jak na Majdanie „odprawiano różańce”
  O których wspominał m.inn pan Pospieszalski

  http://www.youtube.com/watch?v=9OaEiGX2Lh8#t=128

 79. Janusz Sanocki
  | ID: b3cef661 | #80

  No szczerze gratuluje! (Na prawde i bez zlosliwosci) Czekam kiedy mnie i Eleonore zaprosisz na pierożki. Ja tam lubie ruskie i jak sądzie Eleonora też@kominiarz

 80. Eleonora
  | ID: 9bbed7c4 | #81

  Janusz Sanocki :
  No szczerze gratuluje! (Na prawde i bez zlosliwosci) Czekam kiedy mnie i Eleonore zaprosisz na pierożki. Ja tam lubie ruskie i jak sądzie Eleonora też@kominiarz

  Jak patryjoci zapewne się domyslają?
  Pod każdą postacią:))

 81. Anonim
  | ID: 1179caa6 | #82

  Towarzyszka świetnie poinformowana przez towarzyszy radzieckich o trajektoriach lotu. Wszystkie komentarze otliczno sprawdzone i paniatno prawdziwe. Szkoda, że nie dostarczyli czegoś równie „doniosłego” ze Smoleńska.

 82. Anonim
  | ID: 1179caa6 | #83

  Ciekawe – drugi ranny przewraca się do tylu powalony siłą uderzenia pocisku w tarczę; kolejny ranny przewraca się i leży z rannym lewym udem (czyli od strony przeciwnej niż kamera) może coś w tej sprawie powie Eleonora w miejsce ruskich bukw?

 83. Anonim
  | ID: 1179caa6 | #84

  Nie ma nic bardziej wiarygodnego, jak ruski materiał propagandowy!

 84. Eleonora
  | ID: 9bbed7c4 | #85

  Towarzyszka świetnie poinformowana przez towarzyszy radzieckich o trajektoriach lotu.

  Ale ja nie mówię o brzozie:))

  Szanowny pan nie zna słowa” rykoszet”?!
  Nie wiem czy warto dla Anonima coś wklejać, zdaję sobie sprawę z intelektualnych wyzyn pańskich wpisów.
  Zapewne to także mówi ” ruski agent”

  „Sensację wywołał zapis rozmowy ministra spraw zagranicznych Estonii Urmasa Paeta z Catherine Ashton, szefową dyplomacji UE, w której to rozmowie Estończyk, powołując się na aktywistkę Majdanu Olgę Bohomolec, mówi o sensacyjnym w świetle dotychczasowej wiedzy fakcie strzelania do milicjantów i protestujących przez te same osoby, które miałyby być z kolei najęte przez część liderów Majdanu.

  Estońskie MSZ potwierdziło autentyczność tej rozmowy podsłuchanej prawdopodobnie przez rosyjskie służby specjalne. Prasa amerykańska całkowicie zignorowała tę bulwersującą wiadomość.

  Jest wysoce prawdopodobne, że zamachowcy dążący do obalenia Wiktora Janukowycza posunęli się do tej zbrodni, żeby wywołać pożądany efekt psychologiczny, przy pomocy którego przechylili szalę na swoją korzyść.”

  http://marucha.wordpress.com/2014/03/08/snajper-w-kijowie-strzelal-do-obu-stron/

 85. Janusz Sanocki
  | ID: b3cef661 | #86

  Pani Eleonoro! Proponuje w ogole nie czytac anonima, a co dopiero odpowiadac na te glupoty. Niech pokaze gebe. A tak – zlekcewazyc. To bezwartosciowa paplanina.@Eleonora

 86. Longin
  | ID: 1179caa6 | #87

  Oczywiście rosyjskie służby specjalne, zaangażowane w konflikt są najbardziej wiarygodnym źródłem informacji. To niemal to samo, co niezidentyfikowani żołnierze na Krymie, którzy zakupili odzież i osprzęt (broń też) w sklepach dla miłośników Khaki. Tyle, że z niewyjaśnionych powodów pojawili się tam na ruskich pojazdach wojskowych w liczbie kilkudziesięciu tysięcy. Niezły numer!
  Słowo rykoszet – słowo klucz do kolejnego kłamstwa Eleonory. Pokazane na filmie dwie osoby – pierwsza nawet nie wiadomo, czy ranna, bo jedynie przewrócona impetem pocisku – „oberwały” z przodu (niby dwa rykoszety???? – a to kałasznikow job twoju!!!). Niezbyt jasny z punktu widzenia technik filmowych wstęp sugerujący, że majdanowcy z bronią i kamerą, to ci sami, ca za chwilę strzelać będą, oraz, co ważniejsze, pokazany na filmie punkt na drzewie i odwrócenie głowy przez jednego z majdanowców, mający stanowić dowód, że to „swoi” strzelają do swoich. Z chwilę padają rzeczywiste strzały, od których jeden przewraca się do tyłu, drugi dostaje d lewa nogę. Ale, czy to ma znaczenie dla ruskiego filmiku i Eleonory? Ma, a jakże! Za chwilę okaże się, że to nie rykoszet, tylko polski i litewski specnaz strzelał z biodra, niczym Reagan – kurobójca. Job waszu! Eleonora! Wymyśl ruska babo coś lepszego! Albo zawczasu spakuj swój majdan i przyjmij osobiste uszanowanie od Władimira!

 87. Anonim
  | ID: 1179caa6 | #88

  Gębę to ty już Sanocki pokazałeś! Wszyscy już wiedzą kim jesteś! N prawdę wystarczy!

 88. Longin
  | ID: 1179caa6 | #89

  A to już z dziubków sobie jedzą Sanocki z Eleonorą! Drużba i sotrudnicziestwo! Znaczitsia slużba nie drużba!

 89. Obserwator
  | ID: 1179caa6 | #90

  Według terminologii Konecznego, superautorytetu Eleonory, do jakiej to cywilizacji ruskie należą? Co to oznacza w kontekście wartości (w tym logiki formalnej: prawda – fałsz) europejskich? Co to za taniec na ruskiej linewce?

 90. kominiarz
  | ID: e7b83c6f | #91

  Eleonora :

  Janusz Sanocki :
  No szczerze gratuluje! (Na prawde i bez zlosliwosci) Czekam kiedy mnie i Eleonore zaprosisz na pierożki. Ja tam lubie ruskie i jak sądzie Eleonora też@kominiarz

  Jak patryjoci zapewne się domyslają?
  Pod każdą postacią:))

  Nie, no spokojnie.. Ja tam jak robię farsz na ruskie pierogi, to poniżej 120…130 nie schodzi. A że sam z synem jestem, to ruskich pierogów starczy dla ruskich patryjotów:) i jak tylko smak jest, to poczęstunek z góralską gościnnością zgotuję.
  No a co nie lubienia tych Ruskich, to tak poważnie już mówiąc, to z niejednym Ruskim, Ukraińcem, czy Niemcem się bajdurzyło i gorzałkę piło:) i wiadomo, że przecież nie o takie nielubienie tutaj chodzi i nie o prostych ludzi. No w nijak jednak nie zrozumie tego, co się tutaj powyżej uprawia. Czego, to chyba nie muszę już powtarzać?

 91. Eleonora
  | ID: 0a3ac5f6 | #92

  Przyjacielu drogi!

  Nawet nie odniosę się do twoich głupstw.
  Ruskie- kłamstwo
  Ukraińcy – wolność
  Ameryka- pokój

  Siedź sobie w tym swoim świecie, na szczęście na nic nie masz wpływu.
  Możesz pisac pod kilkoma nickami naraz:)

  Jak ci to przynosi ulgę, jesteś szczęśliwszy to pisz!

  @Anonim

  @Longin

  @Obserwator

 92. Irena
  | ID: c17f68bc | #93

  Polecam artykuł pt. ” O prawde, rozum i godność ” autor Robert Winnicki z dnia 11.3.2014r. na Prawicy net., wraz z komentarzami.

 93. z Niemodlina
  | ID: a39951d4 | #94

  Dlaczego w putinowskiej Rosji dzieci i młodzież w szkołach uczy się, że II wojna światowa rozpoczęła się w czerwcu 1941r ??? To państwo zbudowane na fundamentalnych kłamstwach przez oficerów KGB ma być dla nas wzorem i gwarantem normalności ???? Żarty śmieszne.

 94. z Niemodlina
  | ID: a39951d4 | #95

  Nie chcę być niemiły, ale wiecie kiedy wszystkie prokremlowskie wypowiedzi stracą sens ?? W momencie kiedy ujawniona zostanie prawda o zamachu w Smoleńsku, należy uzbroić się w cierpliwość, bowiem może to nastąpić nawet dopiero po śmierci Putina, bądź po przejęciu władzy przez jego przeciwników czyli raczej nie tak szybko. Dyktatorzy mają to do siebie,że nie chcą ustępować dobrowolnie, dopiero rozwścieczony tłum im w tym „pomaga”. Już za niecały miesiąc kolejna, już 4 rocznica tej tragedii. Chciałoby się zapytać dziś rosyjskich śledczych ( oczywiście niezależnych i bezstronnych :) :) ) jakie to czynności są prowadzone od kilku lat i jakie to badania wraku zostały wykonane w międzyczasie, skoro nawet nie przeprowadzono jego rekonstrukcji, lub co takiego sprawia, że śledztwo nadal trwa, a wrak i inne dowody nie mogą wrócić do właściciela i to nawet 3lata po raporcie rosyjskiego MAK’u w którym opisano rzekomo wszystkie przyczyny i wskazano winnych tej tragedii ???

 95. Eleonora
  | ID: 817d3475 | #96

  A co pan powie na to?

  11 grudnia 1941: Costa Rica, Kuba i Republika Dominikanska oglaszaja stan wojny przeciwko Niemcom i Wlochom

  19 grudnia 1941: Kolumbia zawiesza stosunki
  dyplomatyczne z Niemcami i Wlochami

  6 stycznia 1942: Meksyk oglasza stan wojny z
  Niemcami, Wlochami i Japonia

  22 sierpnia 1942: Brazylia oglasza stan wojny z
  Niemcami i Wlochami

  12 kwietnia 1943: Boliwia oglasza stan wojny z
  Niemcami, Wlochami i Japonia

  2 luty 1945: Ekwador oglasza stan wojny z Niemcami

  8 luty 1945: Paragwaj oglasza stan wojny z Niemcami

  12 luty 1945: Peru oglasza stan wojny z Niemcami

  14 luty 1945: Urugwaj oglasza stan wojny z Niemcami

  28 marzec 1945: Argentyna oglasza stan wojny z
  Niemcami

  Stany Zjednoczone zostały faktycznie formalnie włączone do II wojny światowej japońskim atakiem na Hawaje, w tym bazy amerykańskiej marynarki wojennej w Pearl Harbor na wyspie O’ahu, 7 grudnia 1941 roku.

 96. Janusz Sanocki
  | ID: a768d320 | #97

  A co to ma do rzeczy?@z Niemodlina

 97. kominiarz
  | ID: e7b83c6f | #98

  Dzisiejszy wywiad na WP z gen. Polko jest w jakiejś części odpowiedzią dlaczego jest taka zaciekła jatka i ujadanie w Polsce matrioszek Putina.
  Nadszedł czas, matrioszki paszły w pierjod.

 98. Eleonora
  | ID: 817d3475 | #99

  Poproszę o linka

 99. Opolski
 100. Eleonora
  | ID: 817d3475 | #101

  Mam nadzieję, że pan wie do czego stworzono JW Grom?

  „W latach 1990-1992 Grupa Realizacyjna Operacji Most chroniła transport Żydów z ZSRR do Izraela tranzytem przez Polskę
  To zadanie było fundamentalnym i jedynym zadaniem tej jednostki. Po zakończeniu transportu Żydów zadania z tym związane zniknęły. ”

  Później z Gromem róznie bywało, teraz nasi ” sojusznicy” pięknie wypinają się na nich.
  Szkoda, że łaska Amerykanów na pstrym koniu jeździ….
  Tylu świetnie wyszkolonych żołnierzy pójdzie w odstawkę.

  „Działali jak bandyci, dokonali agresji na ukraińskie obiekty wojskowe. Z drugiej strony widzimy kiepskie morale ukraińskiej armii, których dowódcy mają problem z określeniem własnej tożsamośc”

  Załuję, że b dowódca jednostki, która działała w podobny sposób posługuje się takim językiem.

  JW Grom jest gotowa do prowadzenia działań specjalnych w czasie pokoju, kryzysu i wojny. Jej zadaniem są operacje wojskowe: ratowania zakładników (Hostage Rescue) w autobusach, pociągach, budynkach (również wysokościowcach), samolotach, na statkach/okrętach oraz platformach wiertniczych oraz odwrotne do nich działania taktyczne i działania bojowe, także niszczące siłę żywą (siły i środki przeciwnika)

  Panom pacyfistom trudno jest zrozumieć na czym polega ” niszczenie siły zywej”.
  To zrozumiałe, ale pan Polko niech nie gra głupa…
  Amerykanie mogą wkraczać do dowolnego kraju na świecie, mordować cywili, nawet w oparciu o nonsensowne podejrzenia ” o terroryzm” czy „posiadanie broni biologicznej”
  vide; Saddam Hussein.
  Ale ” ruskie” działający w obronie zamieszkałej tam ludności, zgodnie z uchwałą krymskiego Parlamentu, posuwają się do ” bandyckich działań”?

  „Agencja Interfax-Ukraina pisze, że parlament w Symferopolu zwrócił się do prezydenta i parlamentu Federacji Rosyjskiej z propozycją rozpoczęcia procedury wejścia Krymu w skład Federacji Rosyjskiej jako jej podmiotu”

  Może nam się to nie podobać, ale takie są fakty…

  „Polska znajdzie się pod rosyjskim protektoratem. Kto wie, czy pod pretekstem rozwiązania sprawy czeczeńskich uchodźców nie będzie starał się wprowadzić do nas swoich ludzi, oddziałów samoobrony – jak stało się to na Krymie”

  A ilu mamy tych uchodźców?
  Proszę pamiętać o generale Dudajewie.
  Postaci co najmniej kontrowersyjnej.
  Radziecki generał, który ogłosił dżihad przeciwko Rosji.
  Proszę przeanalizować
  – dżihad w wersji irackich ekstremistów jest złem, powodem do międzynarodowej interwencji ale czeczeńscy ekstremiści są dobrem?!
  Na jakiej podstawie generał Polko broni islamskich uchodźców?
  I mysli, że Polacy staną w ich obronie?
  Skomponują jakąś ” samoobronę”, będą się bić?!
  Co pan pija generale??
  Jeszcze jedno, zacny czeczeński generał nie wyznacza na osobistego ochroniarza zwykłego bandziora….

  „Lider Prawego Sektora na zachodniej Ukrainie dodał, że nowego ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Arsena Awakowa, który miał polecić go aresztować, „zniszczy i powiesi jak psa, za nogi na bramie MSW”. Określił go także m.in. słowami „zasraniec, kogut [użył rosyjskiego słowa „pietuch”, co w slangu kryminalnym jest słowem bardzo obraźliwym i oznacza pasywnego homoseksualistę, najniższą kastę więzienną ”.

  Ołeksandr Muzyczko „Saszko Biały” jest działaczem UNA-UNSO i koordynatorem Prawego Sektora.
  Był także m.in. osobistym ochroniarzem prezydenta Czeczenii gen. Dżochara Dudajewa. Za wojenne zasługi został nagrodzony najwyższym odznaczeniem Czeczeńskiej Republiki Iczkerii, orderem „Bohater Narodu”, którym własnoręcznie udekorował go Dudajew.

  „Nie możemy, jak było to w przypadku konfliktu w Syrii, dbać jedynie o własne interesy, pieniądze, a potem prosić Amerykę o pomoc, sprzęt. Bez jedności nic z tego nie będzie”

  A jakie mamy interesy w Syrii?
  Wymordować resztki żyjących tam chrześcijan?
  Co do amerykańskiej pomocy i sprzętu, pan generał najlepiej zna szczodrość ameryki.
  vide; F16 wraz z offsetem, którego nie widać….

  „Generał podkreśla, że „w sytuacjach kryzysowych Amerykanie nigdy nie zawiedli Polski jako sojusznik, podobnie ja myśmy ich nie zawiedli”

  Jasne, że nigdy, przenigdy:))
  Te słynne petrodolary za nasze uczestnictwo w wojnie w Iraku.
  Te kontrakty, ta górrrra forsy…..
  Nie chcę przypominać niegodziwości amerykańskich polityków, o te naciski w sprawie ” rekompensat za utracone mienie żydowskie” te ” polskie obozy śmierci” prezydenta Obamy….

  Taa…. oni nas nigdy nie zawiodą!

  W sumie Putin da sobie radę i bez nas.
  Podobnie jak Obama bez jazgotu niedoważonych publicystów.
  Nawet tych z generalskimi lampasami :)

 101. Eleonora
  | ID: 817d3475 | #102

  A na tym polega ” misja stabilizacyjna” w Afganistanie.
  Obrona prawo-człowieczych wartości…

 102. Eleonora
  | ID: 817d3475 | #103

  oj, przepraszam coś komputer zwariował:))

 103. Eleonora
 104. Anonim
  | ID: 1179caa6 | #105

  To całkowite przegięcie tej ruskiej marionetki, kora zmieniła już nawet historię II wojny światowej. Wpisy tej ruskiej matrioszki stawiają tezę, jakoby związek sowiecki nie brał wraz z Niemcami udziału w agresji na Polskę. Wówczas sowiety twierdziły, jak dziś na Krymie, że biorą pod ochronę ludność anektowanego terytorium II RP. Dla ruskiej propagandy udział w II wojnie światowej zaczął się w 1941. Dla Eleonory też. Sama podpisał na siebie wyrok cywilnej śmierci.

 105. Anonim
  | ID: 1179caa6 | #106

  Jeszcze raz powtórzę to co powiedziałem przy innej okazji. Tylko nie przyjacielu – dobraaaa! Bruderszaftu w wojskowej kantynie z tobą nie piłem!

 106. Eleonora
  | ID: 817d3475 | #107

  @Anonim

  Ależ nie śmiem twierdzić żeś pan moim druhem
  Pan spałeś na styropianie, a ja w kantynie
  Jest różnica.

  Nie słucha Anonim rozmów z panem prezesem
  Właśnie zapala słuchaczy do obrony wolności Ukrainy
  ( o głodnych dzieciach jakoś nie mówi)
  I do wyboru PISu oczywiście
  Ale jak Anonima naszego demona opozycji nie będzie na liście- to na żadne na wybory nie pójdę:(((
  Ot, co.

  A co do historii II wś
  Naprawdę dla róznych państw, inaczej się rozpoczęła.
  I inaczej zakończyła…
  Niech mi pan wierzy :)
  Takie Niemcy i UE
  Głupek porówna dwie mapy
  – tę z czasów hitlerowskiego nazizmu
  – i tę dzisiejszą UE

  I wszystko staje się jasne…
  Ale panowie patryjoci kochają Angelę równie mocno, jak nienawidzą Putina!
  I dla tej miłoSSci gotowi są poświęcić Ofiary Wołynia

 107. Eleonora
 108. Eleonora
 109. Krzysio s.
  | ID: dda08f64 | #110

  „Ależ nie śmiem twierdzić żeś pan moim druhem
  Pan spałeś na styropianie, a ja w kantynie
  Jest różnica.”
  Różnica jest zasadnicza i stąd takie wściekłe ruskie ataki na Kominiarza i Anonima.
  Skąd się wziął taki „piękny” polski język Eleonory: „żeś pan moim druhem”, „Pan spałeś” – no rzeczywiście ruska polonistka !

 110. Anonim
  | ID: a1e68e6f | #111

  Całkiem się babie od tej ruskiej propagandy we łbie powywracało. To, co do map, które niby (czego?) mają dowodzić, że Niemcy i tak wygrały II wojnę światową? Dla Eleonory jest wszystko jasne – Niemcy już po zakończeniu II wojny światowej podbiły przemocą państwa europejskie. Inaczej (oczywiście!) związek sowiecki – obrońca pokoju i wolności. Wszystkie państwa i narody, znajdujące się w jego orbicie wstępowały do wielkiej rodziny radzieckich narodów dobrowolnie. Ma się rozumieć – szkoda, że z tej rodziny wystąpiły. Ale towarzysz Putin nareszcie nadchodzi i na powrót zapanuje lad i porządek.
  A na poważnie – ten zapalczywy zachwyt Eleonory dla ruskich doprowadza ją na krawędź zaprzaństwa. Sowiety rozpoczęły II wojnę światową atakiem zbrojnym na Polskę 17 września 1939 roku. Zaprzeczanie temu faktowi może świadczyć jedynie o chęci wymazania tej haniebnej daty z historii umiłowanego przez Eleonorę związku sowieckiego.
  Tak naprawdę to Rosji i jej akolitom zależy, by nie istniała żadna Unia Europejska (i Stany Zjednoczone). Przywoływanie ofiar Wołynia jest co najmniej niedorzeczne w tym miejscu. Może towarzysz Putin chce zadbać o nasz interes historyczny? Bez niego oczywiście się nie obejdzie, Zdaniem Eleonory ułożyć z Ukraińcami poprawne stosunki oparte również na prawdzie o zbrodni wołyńskiej sami nie jesteśmy zdolni.Nie masz ty babo wiary w naród polski, ale w sowietów – owszem.

 111. Janusz Sanocki
  | ID: a768d320 | #112

  anonim ty poyeb’ jestes i chooy – oczywiscie w pozytywnym sensie tego słowa.@Anonim

 112. Irena
  | ID: b0845d1b | #113

  ooooooo,pojawiły sie nowe okreslenia.a co one oznaczają??????????

 113. Eleonora
  | ID: 6172aa6a | #114

  @Anonim

  Pan naprawdę jest głupi!!!!!!!!!!

  Poza tym nawet nie potrafi pan czytać ze zrozumieniem:)
  Kto zaprzecza dacie 17 września?
  I całej reszty historii

  Wiarę w naród polski to ja posiadam
  Ale w stosunku do elit okrągłostołowych ( do których pan się zalicza) absolutnie NIEEEE!!

  Widząc jakim kretynem pan jesteś, to na jakiej podstawie mam ufać pańskim kolegom???

  Nawet swoje baby za przeproszeniem pozdradzaliście, a żądacie wiary w wasze dobre intencje?

  Koniec dyskusji z kretynami.

 114. kominiarz
  | ID: e7b83c6f | #115

  O! Język salonowy się na nowo zaczął…. A przecież jeszcze nikt na pierogach u mnie nie był i to ja tutaj jestem od głupiego gadania, bo źle jadam:))

  @Janusz Sanocki
  LEPIEJ??? -:)

 115. Irena
  | ID: b0845d1b | #116

  ha,ha, ha,czyzby kwalifikowały sie te słowa do deklaracji przyrzekam?

 116. Janusz Sanocki
  | ID: b3cef661 | #117

  kominiarzu skoro Cie nie ruszaja to nie pchaj sie miedzy wódke a zakaske. Co sie pucujesz za ….
  A na pierogi jeszcze skutecznie nie zaprosiles. Ale na epwno ja (i jak sądze Eleonora) skorzystamy. Mam nadzieje, ze nie otrute bedą. @kominiarz

 117. kominiarz
  | ID: e7b83c6f | #118

  @Janusz Sanocki
  Z pierogami spokojnie – jedzenia nie marnuje truciznami, ale na ciupagę, to już chłopce uwazuj jak bedzies chipkać, bo ostra :)
  No a teksty z wódką i zakąską, to proszę gdzie indziej, a nie tutaj, gdzie ruska agentura żadnych zasad nie stosuje i chamstwo leci grubego kalibru. Nic nietypowego nie było w tym, że napisałem post, który dotyczył słów napisanych przez kogoś z użytkowników tego forum. Poza tym, żeby kogoś pouczać o dobrych manierach, to najpierw samemu nie trzeba być lwem salonów, a nie pod stołem ukradkiem słomę z gumowców wyciągać :))

 118. Janusz Sanocki
  | ID: b3cef661 | #119

  My kominiarz nikogo nie pouczamy. A wódki z byle matołkami nie pijamy. Z pierogami to żart był taki, ale to trzeba miec iloraz powyzej szympansa, zeby na zartach sie znac. Na tym koncze. Szkoda czasu na wymiane postów z gamoniami.@kominiarz

 119. kominiarz
  | ID: e7b83c6f | #120

  @Janusz Sanocki
  No jak widać naburmuszone chamstwo salonowe również nie zna się na żartach….

 120. Anonim
  | ID: a1e68e6f | #121

  T o interesujące dlaczego Sanocki ma przywilej używania na NGO wyzwisk uważanych powszechnie za obraźliwe i wulgarne (nie zmienia tego pisownia). Odpłaciłem się podobnym sformułowaniem pod jego adresem i nie zostało opublikowane. Być może dlatego, że dorzuciłem, iż z okrągłym stołem, do którego chciałaby za wszelka cenę posadzić mnie Eleonora nie dość, że nie miałem nic wspólnego, mam do niego od początku stosunek, jak psy do dziada w wąskiej ulicy. Widocznie zależy jej na ukryciu prawdy o swoim towarzyszu Sanockim, który własnym nazwiskiem i autorytetem działacza Solidarnościowego uwiarygodnił tę farsę.

 121. Irena
  | ID: 44382b7c | #122

  @ Anonim.Witaj. A Ty dziwny jesteś. Jak ten świat, w piosence Niemena.
  Pan Janusz Sanocki nigdy sie tutaj nie ukrywał.Od półtora roku czytam artykuły i pana Surmacza.p.Karbowiaka,p.Kałek, p.Chmielowskiej i wielu innych kazdy swoja buzie odkrywa i pisze albo felieton albo komentarz.W encyklopedii od 20 lat tez mozna czytac Ich zyciorysy. A ze maja odrebne zdanie. to znaczy .ze maja wiekszy zasób wiedzy i doświadczenia……
  Uważam jednak, że nie należy się wzajemnie wyzywać, bo kazdy ma swoje imię, które na chrzcie świętym otrzymał i posługujmy sie imionami…..Nikt z nas nie jest Anonimem i Ty tez podaj swoje imie,,,,.W dniu imienin złożymy Ci miłe życzenia.A towarzysze byli,są i będą i na forum nie uzdrowimy sytuacji.Dodam,że czytam różne opinie dot.sytuacji na Ukrainie,I okazuje się,że my płacimy najwyższą cene I pan Sanocki ma racje./za wyjątkiem wyzwisk/.serdecznie pozdrawiam i miłej niedzieli z rodzina Ci życze.

 122. Anonim
  | ID: a1e68e6f | #123

  @Irena
  Przyganiał kocioł garnkowi! Jakoś nie widziałem nigdzie pani nazwiska ani felietoniku nawet. Podobnie, jak pani, gdy podpisuje się Irena, gdy powiem, że mam na imię Krzysio, i tak nic to pani nie powie. W przeciwieństwie do osób występujących publicznie, nie ubiegam się ani o stanowisko ani o oficjalny życiorys. Mam podobnie jak pani prawo wypowiadać się w tej formie.
  Co do meritum – Sanocki ani Eleonora nie mają racji. Manipulują natomiast informacjami, uciekając się wręcz do chamstwa i rynsztokowych określeń (Sanocki). Uprawiają przy tym prorosyjską propagandę, z którą nie jest po drodze polskiej racji stanu, Nie piszę tego, aby panią przekonać, co, rozumiem, jest niemożliwe (o czym pisałem przy innej okazji). W przeciwieństwie do pani nie jestem jednak do tego stopnia zdziwiony, by przywoływać na świadka Niemena – każdy bezradny i niesamodzielny intelektualnie człowiek musi odwoływać się do jakiegoś idola. Pani idolami są Eleonora i Sanocki. Bardzo m i pani szkoda, bo nie podejrzewam do końca o złe intencje.

Komentarze są zamknięte