Oficjalnie ruszyła produkcja w nowym zakładzie na Metalchemie

Niezależna Gazeta Obywatelska3

HFGW dniu dzisiejszym HFG Polska oficjalnie rozpoczęła produkcję platformy Alba B3 dla klienta z USA Marathon E.G. Production Limited (MEGPL) – spółki której w skład wchodzą: Marathon Oil Corporation (NYSE: MRO), Heerema Fabrication Group (HFG) oraz Iv-Oil & Gas (Iv). Uroczystość tzw. pierwszego cięcia stali miała miejsce w nowym zakładzie HFG Polska w Opolu.

 

Pan Bryan K. Wallace, Kierownik projektu Alba B3 osobiście uruchomił wypalarkę CNC, która rozpoczęła cięcie stali jaka zostanie użyta do budowy 4 500 t platformy. Inwestycja pozwoli na wydobycie gazu z terenów położonych około32 km na północ od wyspy Bioko przy Gwinei Równikowej w Afryce.

HFG jako główny wykonawca będzie zarządzać projektem i wykona pracę z udziałem Iv-AGA’s -firmy mającej swe przedstawicielstwo w Houston, USA. Krótko po otrzymaniu zlecenia na wykonawstwo w kwietniu 2013 r. ruszyły prace projektowe i inżynierskie. Transport i instalacja zostały podzlecone siostrzanej spółce HFG – Heerema Marine Contractors z siedzibą w Leiden w Holandii.

 

Alba B3 składa się z 4,500 t platformy topside i czworonożnego jacketu o wadze 2,000 t, które powstaną odpowiednio w oddziałach HFG w Zwijndrecht i Vlissingen. W zakładzie HFG w Opolu, który zajmuje się specjalistycznymi ale mniejszymi konstrukcjami stalowymi, będą wykonywane blachownice i węzły dla części topside. W końcowym etapie trafią one do oddziału w Zwijndrecht gdzie nastąpi ich montaż na docelowej konstrukcji.

 

Koos-Jan van Brouwershaven, CEO Heerema Fabrication Group skomentował wydarzenie: “To dzisiejsze pierwsze cięcie stali w naszym nowym zakładzie HFG Polska to dla nas wielkie wydarzenie. Korzystając z naszej nowo wybudowanej fabryki jesteśmy bowiem w stanie zapewnić naszemu klientowi tj. MEGPL zachowanie tych samych wysokich standardów jakości i bezpieczeństwa jakich oczekuje się przy współpracy z firmą Heerema”.

info press

 

 

 1. Irena
  | ID: f8cc83c4 | #1

  Dobrze,ze produkcja ruszyła.A ilu rodaków fabryka zatrudniła?? Taka babska ciekawosc.

 2. Anonim
  | ID: 9f02988b | #2

  Dobrze pytasz Ireno. Może zapytajmy Eleonory, czy przypadkiem na gruzach Metalchemu nie zatriumfowali znowu Żydzi>

 3. Irena
  | ID: 5c82211f | #3

  @Anonim. Witaj.A moze Ty wiesz o co pytam???. A do @pani Eleonory czujesz miete przez rumianek?? Takie mam odczucie. Dobrej niedzieli pozdrawiam

Komentarze są zamknięte